Twarde Pierniki awansowały do play-off!!! Oto zdjęcia z meczu i trybun

Przed rozpoczęciem sezonu, gdy Twardym Piernikom groziło to, że nie przystąpią do gry w Energa Basket Lidze wydawało się to niemożliwe. A jednak - w niedzielę pokonali u siebie Czarnych Słupsk i na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej zapewnili sobie awans do fazy play-off!

Twarde Pierniki Toruń - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 83:76

Kwarty: 16:19, 15:18, 30:21, 22:18
Twarde Pierniki: Rogić 26 (1), Amigo 15, Manigat 11 (1), Cel 7 (1), Diduszko 6 (2) oraz Eads 14, Kołodziej 2, Janczak 2, Samsonowicz 0
Czarni: Lewis 22 (1), Beach 13 (3), Klassen 15 (4), Witliński 2, Garrett 8 oraz Young 8, Jankowski 6 (2), Musiał 2, Słupiński 0

W Toruniu spotkały się miejscowe Twarde Pierniki, walczące o wejście do play-off z Czarnymi Słupsk, rywalizującymi o zwycięstwo w rundzie zasadniczej. Do składu gospodarzy wrócili Roko Rogić i Aaron Cel, których zabrakło w poprzednim meczu w Radomiu, wciąż kontuzjowany jest za to Przemysław Karnowski. Goście zagrali w najsilniejszym zestawieniu.

W pierwszej kwarcie, przegranej 16:19, torunianie mieli kłopoty z rzutami z dystansu (0 celnych) i zbiórkami pod własnym koszem. Niemoc strzelecka trwała w najlepsze przez ponad siedem pierwszych minut drugiej kwarty, w których zdobyli 5 pkt i przegrywali 21:31. Potem było ciut lepiej, ale i tak na przerwę schodzili przy stanie 31:37 (15 pkt. Rogicia).

W trzeciej kwarcie goście zdobyli 30 pkt, koncertowo grał Rogić, a goście posypali się psychicznie. Mnożyli faule (trzy niesportowe!) i przed ostatnią częścią było 61:58. Potem nawet 64:58, ale słupszczanie wrócili do gry dzięki trzem „trójkom” (70:69 w 34. min., torunianie mieli już 4 faule). Później trwały nerwy: 76:69, 76:74, aż w końcu zespół Pierników opanował sytuację. Decydująca była akcja 2+1 Jamesa Eadsa na 47 sekund przed końcem (82:74). Twarde Pierniki awansowały do play-off!!!

Inne wyniki: Legia Warszawa - King Szczecin 101:71, Arged BM Stal Ostrów Wlkp. - Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 99:62, MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot 71:79, GTK Gliwice - Anwil 62:88, HudroTruck Radom - Astoria Bydgoszcz 68:85