Twarde Pierniki uległy Śląskowi. Nieudany powrót do Areny Toruń [zdjęcia z meczu i trybun]

DL
Twarde Pierniki przegrały u siebie ze Śląskiem Wrocław 86:95. Naszej drużynie nie pomogły nawet 24 punkty i 9 asyst Rogo Rogicia.

Torunianie wrócili do własnej hali po długiej przerwie. Pierwszy od dłuższego czasu występ u siebie nie przyniósł jednak zwycięstwa. Śląsk prowadził od początku - dość powiedzieć, że choć przewaga gości najczęściej nie była wcale szczególnie wysoka, Twarde Pierniki nie wygrywały w tym meczu ani razu.

Zobacz zdjęcia z meczu i trybun:

Twarde Pierniki uległy Śląskowi. Nieudany powrót do Areny To...

Po trzech kwartach nadzieja kibiców na happy end była jednak spora. Za trzy trafił James Eads, chwilę później za dwa także Roko Rogić i na 10 minut przed końcem meczu przewaga Śląska wynosiła już tylko trzy punkty. Niestety, choć po wznowieniu gry Twarde Pierniki potrafiły zbliżyć się do rywali na różnicę punktu, w dalszej części kwarty Śląsk na powrót budował swoją przewagę. Gdy na dwie i pół minuty przed końcem meczu było 79:91, mecz był praktycznie rozstrzygnięty.

Najwięcej punktów dla torunian rzucił wspomniany Rogić - 24 - który czterokrotnie trafiał z dystansu. Chorwacki rozgrywający zaliczył też dziewięć asyst.

Twarde Pierniki - Śląsk Wrocław 86:95 (21:27, 24:26, 22:17, 19:25)
Twarde Pierniki: Rogić 24 (4), Cel 16 (2), Amigo 8, Manigat 6 (1), Diduszko 3 (1) oraz Kołodziej 9 (1), Eads 9 (1), Karnowski 8, Samsonowicz 3, Janczak 0