Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ty też możesz pomóc Annie Połeć. Przeczytaj!

Paulina Błaszkiewicz
Anna Połeć w jednej ze scen spektaklu „On i one”, w którym zagrała razem z pacjentkami Akademii Walki z Rakiem
Anna Połeć w jednej ze scen spektaklu „On i one”, w którym zagrała razem z pacjentkami Akademii Walki z Rakiem Nadesłana
Anna Połeć, 37-letnia podopieczna Akademii Walki z Rakiem zbiera pieniądze na innowacyjną terapię. Pomagają jej w tym przyjaciele

Pacjentki z toruńskiej Akademii Walki z Rakiem zaprezentowały nowy spektakl, z którego dochód zostanie przekazany na leczenie Anny Połeć.

- Ci, którzy spodziewali się, że osoby chore na raka mogą mówić tylko o smutnych, bolesnych sprawach związanych z chorobą, bardzo się zdziwili - mówi dr Małgorzata Rębiałkowska-Stankiewicz, psychoonkolożka, na temat spektaklu „On i one”. - Sztuka jest o miłości, pożądaniu, flircie, relacjach damsko-męskich. Kobiety występujące w spektaklu łamią stereotypy związane ze społecznym postrzeganiem chorych na raka. Głośno mówią, że miłość, seksualność, pożądanie są tak samo obecne w ich życiu, jak w życiu innych, zdrowych kobiet .

Ania jako Sabina

Przedstawienie w reżyserii Anny Magalskiej w wykonaniu podopiecznych toruńskiej Akademii Walki z Rakiem można było zobaczyć w piątek i sobotę w Baju Pomorskim.

Dwunastu najbardziej wpływowych mężczyzn w Toruniu

Dochód ze spektaklu zostanie przekazany na leczenie Anny Połeć, jednej z pacjentek, która od czterech lat choruje na raka piersi. Panią Anię można było zobaczyć również na scenie. Jak mówili widzowie, w ogóle nie widać po niej, że walczy z tak trudnym przeciwnikiem, jakim jest nowotwór.

- Zagrałam Sabinę, pannę na wydaniu, której bardzo podoba się pewien pan. To była dla mnie kolejna niesamowita przygoda, którą mam nadzieję jeszcze powtórzymy - mówi Anna Połeć.

Kobieta ma 37 lat i jest polonistką. Mieszka w Toruniu z mężem i dwójką dzieci: 8-letnim Mikołajem i 5-letnią Natalią. W 2013 roku zachorowała na raka piersi. Lekarze zapewniali ją, że choroba jest w dość wczesnym stadium, a pani Ania jest młoda i silna, więc ma dużą szansę na całkowite wyzdrowienie. Rutynowe leczenie w postaci mastektomii, chemio- i radioterapii oraz wsparcie ze strony najbliższych dało upragniony efekt.

Trudna i długa walka

- Wyzdrowiałam. Przynajmniej wtedy tak myślałam, ale po dwóch latach cudownego spokoju rak znów wyciągnął po mnie swoje szpony i tym razem zacisnął je znacznie mocniej. Zaatakował mózg, potem kości, wątrobę i węzły chłonne - opowiada Anna Połeć w rozmowie z „Nowościami”. - Tym razem leczenie okazało się dużo trudniejsze, bardziej skomplikowane i znacznie cięższe niż poprzednio. Wiele możliwości leczenia już wykorzystałam, a największą szansą jest dla mnie nowy, ponoć świetny lek Ibrance (palbocyklib). Kłopot w tym, że NFZ go nie refunduje, a miesięczna dawka tego leku kosztuje około 18 tysięcy złotych.

To może być najmroźniejsza i najbardziej śnieżna zima od lat. Przeczytajcie co nas czeka i jakie do tej pory była najniższe temperatury w historii Torunia! >>>>>>>

Kiedy śnieg? Czy czeka nas zima stulecia? [FOTOSTORY]

Na dwie pierwsze dawki innowacyjnego leczenia pani Ania ma już zebrane pieniądze. Jak mówi dr Małgorzata Rębiał-kowska- Stankiewicz, to zasługa jej siostry z rodzinnego Konina, gdzie odbyła się specjalna zbiórka pieniędzy.

**

Przeczytaj również: Znany toruński kardiolog pisze książki**

By lek zadziałał, pani Ania musi przyjmować go regularnie, a taka terapia niestety kosztuje. Jej całkowity koszt to około 120 tysięcy złotych.

Jak można jej pomóc?

Dochód ze spektakli „On i one” również zostanie przekazany na leczenie Anny Połeć.

Warto podkreślić, że pani Ania jest podopieczną toruńskiej Akademii Walki z Rakiem oraz Fundacji „Światło”.

Każdy, kto chciałby jej pomóc w trudnej walce, może wpłacić na numer konta fundacji: 34 1240 4009 1111 0000 4490 9943. Wpłacając w tytule należy wpisać: „Na leczenie Anny Połeć”.

W polskiej policji służy prawie 100 tysięcy funkcjonariuszy. Ich pensja jest sumą wynagrodzenia zasadniczego, dodatku stażowego, a także dodatku służbowego i za stopień. Policjanci mogą również liczyć na mundurówkę, trzynastkę oraz świadczenia w ramach systemu socjalnego.Sprawdź, ile zarabia się na poszczególnych stanowiskach - od kursanta do komendanta głównego!Przejdź do kolejnego slajdu --->

Zarobki w policji. Ile zarabiają policjanci w 2018 roku? [NA...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska