Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tylko tydzień na oddanie głosu i poparcie swojego faworyta

Sławomir Bobbe
Tylko tydzień na oddanie głosu i poparcie swojego faworyta
Tylko tydzień na oddanie głosu i poparcie swojego faworyta
Plebiscyt na Biznesmena Roku, Biznesowy Debiut i Kobietę Biznesu roku 2016 wkracza w decydującą fazę. Pozostał zaledwie tydzień na oddanie głosu i poparcie swojego faworyta. Jeszcze nie jest za późno, by włączyć się w walkę o zwycięstwo.

Każdy dzień w naszym plebiscycie przynosi nowe rozwiązania.

Szczególnie silną rywalizację widać w kategorii Biznesmen Roku, w której zmobilizowali się zwłaszcza ci, którzy uważają, że na tytuł zasługuje Remigiusz Breński (Maximus Broker). Na drugim miejscu znajduje się właściciel spółki UMC Poland Vladislav Khabliev. Trzecie miejsce zajmuje Mariusz Wilczyński, szef Zakładu Drogowo-Budowlanego Rogowo.

- Działamy na rynku od 1985 roku, firmę zakładał mój tata, obecnie jest prezesem - mówi Mariusz Wilczyński, wiceprezes ZDB Rogowo. - Zatrudniamy 40 osób, realizujemy prace drogowe głównie na terenie powiatu toruńskiego i brodnic-kiego. Firma jest głównym wykonawcą prac dla zleceń do 5 milionów złotych, a te pochodzą głównie od samorządów. Jesteśmy na naszym terenie rozpoznawalni, cieszymy się uznaniem.

Zobacz także: Portal www.nowosci.com.pl nr 1 wśród toruńskich serwisów informacyjnych!

Firma potwierdza związek z regionem poprzez sponsoring - wspiera toruński żużel, siatkówkę i drużynę futsalu.

- Propozycji wejścia w spon-soring klubów dostajemy naprawdę wiele, ale z naszą skalą działalności nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim - mówi Mariusz Wilczyński.

Przedsiębiorcze panie**
Wśród Kobiet Biznesu również widać mobilizację ich sympatyków.

Po krótkiej nieobecności do pierwszej trójki wróciła szefowa bydgoskiego kina „Helios” Alicja Rączka, którą wyprzedza (na razie?) Irmina Marcinkiewicz (MSU Publishing). Jednak do pierwszego miejsca zaczyna przyzwyczajać się Anna Holz (BiurFol), która właściwie od początku plebiscytu przewodzi stawce. Na czwartym miejscu znajduje się Elżbieta Olszewska (Żywe Muzeum Piernika w Toruniu).

- Zaczynaliśmy od jednej kondygnacji, bardzo skromnie. Od początku wiedzieliśmy, że nasze muzeum nie może być artefaktowe, musi być narracyjne. Nie mieliśmy ani czasu, ani możliwości, by kupować eksponaty - wspomina Elżbieta Olszewska, właścicielka Żywego Muzeum Piernika. - Wydaje się to dziwne, ale w Toruniu, kojarzonym przecież z Kopernikiem, a jeszcze bardziej z piernikiem, nikt dotąd nie wpadł na pomysł założenia piernikowego muzeum. Zrobiliśmy to my - dziś zatrudniamy 28 osób i zajmujemy trzy kondygnacje kamienicy przy ulicy Rabiańskiej. Nasza oferta nie jest skierowana wyłącznie do dzieci. Przyjmujemy różne grupy turystów, w tym dorosłych, a także obcokrajowców. Jestem dumna z tego, że nasze muzeum jako pierwsze w Polsce udostępniło ofertę osobom niewidomym, a nasi pracownicy przeszli specjalne szkolenie. To sprawiło, że właściwie wszyscy podopieczni szkoły imienia Louisa Braille’a w Bydgoszczy już zwiedzali nasze muzeum. Dotychczas za darmo, a teraz, ze względów podatkowych, za symboliczną złotówkę.

To zainteresowanie osobami z niepełnosprawnościami nie dziwi. Elżbieta Olszewska pracuje również w fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Walka o podium

Wśród biznesowych debiutantów przewagę nad rywalami powiększa toruński Exon, a na drugim miejscu znalazła się Strefa Koloru z Bydgoszczy. O trzecie miejsce zawzięcie rywalizują „Skrzynka na bajki” i „Project Mess”. Różnica między nimi to zaledwie jeden SMS-owy głos!

Głosy w plebiscycie oddawać można do 10 marca włącznie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska