Ubezpieczenie OC i AC motocykla - gdzie i za ile możesz kupić polisę?

Materiał informacyjny rankomat.pl
pexels.com
Jazda motocyklem dostarcza wiele emocji i dla wielu osób jest formą spędzania czasu wolnego. Nie dziwi więc fakt, że z roku na rok rośnie liczba jednośladów poruszających się po polskich drogach. Zakup pojazdu to jednak nie wszystko, gdyż trzeba również pamiętać o jego ubezpieczeniu. Na jaki koszt trzeba się przygotować i gdzie znaleźć najlepszą ofertę OC i AC? Podpowiadamy!

Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla?

Jednoślady są objęte takim samym obowiązkiem posiadania OC, co pozostałe pojazdy mechaniczne. Mimo że sezon motocyklowy przypada od wiosny do jesieni, to polisę musisz wykupić na cały rok. Ceny ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej są nieco niższe niż w przypadku aut osobowych, jednak wiele zależy od indywidualnej sytuacji kierowcy. Na wysokość składek maja wpływ takie czynniki jak np.

  • doświadczenie na drodze,
  • zgromadzone składki,
  • miejsce zamieszkania i stan cywilny właściciela,
  • model i marka motocykla,
  • pojemność silnika,
  • historia bezszkodowej jazdy.

Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku autocasco, gdyż tu cena zależy głównie od zakresu ochrony. Ubezpieczenie OC samochodu sprawdzisz na rankomat.pl, korzystając z dostępnego tam kalkulatora. W ten sam sposób zweryfikujesz, ile będzie kosztowała polisa dla motocykla w poszczególnych towarzystwach.

OC i AC motocykla – czym się kierować przy wyborze oferty?

Głównym kryterium wyboru OC powinna być cena, gdyż każda polisa obowiązuje w takim samym zakresie ochrony. Motocykliści powinni jednak pomyśleć o rozszerzeniu ubezpieczenia o dodatkowe elementy takie jak autocasco. W tej sytuacji warto zwrócić uwagę na to co wchodzi w skład pakietu. Najlepsze AC to takie, które zapewnia kompleksowe bezpieczeństwo na wypadek takich zdarzeń jak:

  • kradzież pojazdu,
  • uszkodzenie motocykla przez osoby trzecie,
  • działanie żywiołów,
  • zniszczenia w wyniku kolizji lub zderzenia z przeszkodą.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule na stronie https://rankomat.pl/samochod/ubezpieczenie-oc-i-ac-motocykla. Należy mieć na uwadze to, że nie każde towarzystwo oferuje produkty ubezpieczeniowe dla motocyklistów. Szczególnie dotyczy to dodatków do podstawowego ubezpieczenia, takich jak AC, NNW czy assistance.

Jak znaleźć najlepsze OC i AC dla motocykla?

Firmy ubezpieczeniowe niechętnie oferują OC i AC dla motocykla, gdyż poruszanie się jednośladem zwiększa ryzyko wystąpienia szkody. Problem ten dotyczy głównie modeli sportowych, które są w stanie osiągać duże prędkości, co zachęca do brawurowej jazdy. Ponadto w wyniku zderzenia motocykle są bardziej narażone na doszczętne zniszczenia, co przekłada się na wysoką kwotę wypłaconego odszkodowania. Aby sprawdzić, w którym towarzystwie będziesz mógł kupić kompleksowy pakiet ochrony, warto skorzystać z internetowych kalkulatorów. Po wpisaniu informacji o sobie i motocyklu oraz określeniu preferencji dotyczących ubezpieczenia, narzędzie wygeneruje propozycje ofert od różnych firm. W ten sposób porównasz, w której z nich otrzymasz najkorzystniejszą opcję z szerokim zakresem ochrony.

Dodaj ogłoszenie