Udany powrót Milewskiego

mro
Już prawie trzysta minut na zdobycie gola czekają piłkarze trzecioligowej Włocłavii. W miniony weekend podopieczni Wiesława Borończyka przegrali u siebie z Cuiavią Inowrocław 0:1.

<!** Image 2 align=none alt="Image 167093" sub="W ostatnich trzech rozegranych sparingach Włocłavia poniosła porażki z niżej notowanymi rywalami. Czy w jutrzejszym meczu z Olimpią Kutno będzie inaczej? / Fot. Jarosław Czerwiński">To trzecia kolejna sparingowa porażka ekipy ze stolicy Kujaw. Włocławianie byli bliscy remisu, ale na niespełna cztery minuty przed końcem pojedynku gola na wagę zwycięstwa dla gości zdobył Borys Klimczewski. Po raz kolejny przeciwko włocławskim piłkarzom wystąpili dawni koledzy z zespołu. Tym razem na boisku OSiR pojawili się Billy Abbott i Bartosz Gralewski, a drużynę Cuiavii poprowadził Mirosław Milewski, przed laty szkoleniowiec Włocłavii.

<!** reklama>Derby Kujaw były okazją do sprawdzenia kolejnych piłkarzy. W barwach Włocłavii byli testowani Patryk Stasiak (Sadownik Waganiec), Michał Malczak (LTP Lubaniec) i dwaj Ukraińcy - Aleksander Sołowiow i Andrij Sabadasz. Dziesięć dni temu lubański piłkarz, grając przeciwko włocławianom, wbił im dwa gole. Był to ostatni mecz bez porażki Włocłavii i ze zdobyczą bramkową. W trzech kolejnych sparingach podopieczni Wiesława Borończyka ulegli niżej notowanym rywalom, nie zaliczając ani jednego trafienia. Najbliżej przejścia do włocławskiej ekipy są jednak Piotr Szczęsny i Arkadiusz Suchomski, którzy w najbliższych dniach powinni podpisać umowy.(mro)

Już jutro, 23 lutego, o godz. 17 włocławianie podejmą Olimpię Koło. Czy Włocłavii uda się przełamać fatalną passę? O tym napiszemy w piątkowym magazynie „Włocławek”