Udany rewanż siatkarek Giacomini Budowlanych Toruń

Sławomir Pawenta
AIP
Siatkarki Giacomini Budowlanych Toruń wygrały drugie wyjazdowe spotkanie w tym sezonie Orlen Ligi. Podopieczne Nicoli Vettoriehgo pokonały w Sopocie tamtejszy Trefl 3:0 (21, 20, 19).

Tym samym torunian zrehabilitowały się rywalkom za porażkę na własnym boisku.

W pierwszej partii przyjezdne grały spokojnie i uważnie. Zawodniczki Giacomioni Budowlanych swoją wyższość udowodniły dopiero w końcówce seta, ostatecznie triumfując 25:21.

W drugiej części meczu prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W końcówce drugiego seta gospodynie wygrywały 19:17. Na szczęście później nasze siatkarki pozwoliły zdobyć rywalkom tylko punkt, a same wywalczyły osiem oczek i triumfowały w drugim secie 25:20.

W trzecim secie emocji było najmniej. Najpierw torunianki wygrywały 9:2, a później 13:4. W końcówce trochę odpuściły i Trefl zbliżył się na 19:23, ale wszystko było pod kontrolą.

Trefl Sopot - Giacomini Budowlani Toruń 0:3 (21:25, 20:25, 19:25).

Trefl: Damaske (9), Goliat (10), Skorupa (2), Mielczarek (5), Gajewska (3), J. Łukasik 6, Kulig (libero)

Budowlani: Paulava (7), Wójcik (1), Ryznar (2), Lewandowska (5), Polak (11), Pavan (15), Martinez (libero)­