Rektor UMK zarządził, aby od 26 marca do 10 kwietnia wszystkie zajęcia dotyczące każdego stopnia studiów magisterskich, doktoranckich, podyplomowych i innych odbywały się wyłącznie zdalnie. Studenci warunkowo wpisani na wyższy semestr, którzy zaległe przedmioty mieli zaliczyć między 12 marca a 10 kwietnia, będą mieli na to czas do 20 września 2020 roku.
Kujawsko-pomorskie: ile testów na koronawirusa przeprowadzon...
Również obecność nauczycieli, doktorantów i studentów na wydziałach zostaje ograniczona do minimum i dotyczy tylko spraw niecierpiących zwłoki oraz sytuacji związanych z ciągłością prowadzonych badań naukowych. Ale na te wyjątkowe sytuacje zgodę musi i tak wydać dziekan danego wydziału.
Najważniejsze zmiany:
- Do 30 czerwca zostają również wstrzymane wszystkie wyjazdy służbowe pracowników i studentów. W tym czasie toruńskiej uczelni nie odwiedzi również żaden gość z kraju i zagranicy.
- Do 30 czerwca odwołane zostają także wszystkie konferencje, koncerty, wystawy, zawody sportowe oraz inne wydarzenia organizowane przez UMK.
"Wynajmę mieszkanie na kwarantannę" - nowy biznes w Toruniu!
Władze uczelni zobowiązały osoby mieszkające w domach studenckich nr 7 i 8 do opuszczenia ich do 25 marca 2020 roku. Zalecają też mieszkańcom innych akademików, aby wyjechali z nich. Tych, którzy pozostaną nikt z zewnątrz nie będzie mógł odwiedzać. Nikt też z mieszkańców akademików, którzy już wyjechali bądź wyjadą nie będzie mógł tez najbliższych dniach do nich wrócić, żeby na przykład zabrać pozostawione w pokojach rzeczy. One tam zostaną. Natomiast, te które pozostawione w pokojach domów studenckich numer 7 i 8 zostaną przeniesione do depozytu.

Śpimy krócej i coraz gorzej
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?