Uniwersjada 2017. Pożegnanie z pływalnią bez medalu

Pawel Hochstim
Paweł Skraba
Ostatni dzień zmagań na uniwersjadowej pływalni nie przyniósł medali Polakom. Biało-czerwoni kończą ściganie na basenie z dwoma srebrnymi medalami Kacpra Majchrzaka.

W sobotę biało-czerwoni wystartowali w sześciu finałach, a najwyżej sklasyfikowana została męska sztafeta 4x100 metrów stylem zmiennym w składzie Tomasz Polewka, Marcin Stolarski, Konrad Czerniak i Kacper Majchrzak. Polacy uplasowali się na czwartym miejscu. Słabo zaczął Polewka, który przypłynął ostatni, podobnie jak płynący na drugiej zmianie stylem klasycznym Stolarski. Za odrabianie strat zabrał się Czerniak, który wyprowadził biało-czerwonych na piątą lokatę, a kraulista Majchrzak poprawił jeszcze miejsce, ale na podium wskoczyć się nie udało.

Dla Czerniaka był to drugi finał w wieczornej sesji na pływalni, bo wcześniej ukończył na ósmym miejscu zmagania na 50 metrów stylem dowolnym. Także ósme miejsce zajęła żeńska sztafeta 4x100 metrów zmiennym w składzie Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Klaudia Naziębło i Anna Dowgiert. Najlepiej popłynęła Tchórz, bo po stylu grzbietowym Polki klasyfikowały się na szóstej pozycji. Później jednak spadły.

W finale na 50 metrów stylem klasycznym popłynęła Dominika Sztandera, która zajęła piąte miejsce, tracąc do brązowego medalu 0,09 sekundy. Również piąty na 400 metrów zmiennym był Dawid Szwedzki, a na szóstym miejscu na 200 motylkiem uplasowała się Klaudia Naziębło.

Sobota była ostatnim dniem zmagań na pływalni, ale to nie koniec pływackich emocji w Tajpej. W niedzielę odbędą się wyścigi na wodach otwartych. O godz. 6 rano – w Polsce będzie wtedy północ – na dziesięciokilometrową trasę wyruszą panowie, a wśród nich Krzysztof Pielowski. Kwandrans później w wodzie zameldują się panie. Polskę reprezentować będą Justyna Burska i Joanna Zachoszcz.

Materiał oryginalny: Uniwersjada 2017. Pożegnanie z pływalnią bez medalu - Dziennik Łódzki