Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Urodziny Młyna Wiedzy. W Centrum Nowoczesności nie spoczną na laurach!

Paulina Błaszkiewicz
W Młynie Wiedzy można skorzystać z rozmaitych warsztatów
W Młynie Wiedzy można skorzystać z rozmaitych warsztatów Sławomir Kowalski
Od momentu otwarcia toruński Młyn Wiedzy odwiedziło 278 tysięcy osób. Powstanie Centrum Nowoczesności w dawnych młynach na Mokrem przyczyniło się również do zmiany wizerunku osiedla.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy działa od trzech lat w budynku dawnych Młynów Toruńskich. Zostały one zrewitalizowane i zaadaptowane do nowych funkcji.

Od trzech lat miejsce przy ul. Łokietka jest miejscem popularyzowania wiedzy, upowszechniania osiągnięć polskiej i europejskiej nauki w niecodzienny sposób. Dzieci uczą się poprzez zabawę, interaktywne wystawy czy zajęcia warsztatowe oraz w laboratoriach. Frekwencja w Młynie Wiedzy pokazuje, że ten sposób popularyzacji nauki doskonale się u nas przyjął. Od momentu otwarcia centrum nauki (3 listopada 2013 roku do końca września 2016 roku) odwiedziło 278 tysięcy osób - nie tylko mieszkańców Torunia. Warto dodać, że przyjeżdżają do nas ludzie z całego regionu i różnych części Polski, a wstęp na poszczególne wystawy czy warsztaty jest płatny.

3. urodziny Młyna Wiedzy w Toruniu. Fantastyczny pokaz laserów

- Najwięcej osób (ponad 240 tysięcy) zwiedziło interaktywne wystawy, blisko 35 tysięcy skorzystało z oferty warsztatowej. Dużym zainteresowaniem cieszą się ścieżki tematyczne, w których uczestniczyło prawie 10 tysięcy gości Młyna Wiedzy. Pracownie (biologiczna i fizyczna) zgromadziły prawie 6,5 tysiąca uczestników. W pokazach naukowych organizowanych w centrum wzięło udział 1071 widzów. Do tego od 9 listopada 2013 roku z wydarzeń organizowanych przed budynkiem Młyna skorzystało ponad 30 tysięcy osób. A w imprezach, które odbywały się poza centrum, wzięło udział prawie 65 tysięcy osób - wylicza Marcin Centkowski, rzecznik Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Placówka pomimo sukcesu, który odniosła, nie spoczywa na laurach. Regularnie zmienia się oferta zajęć. Powstała też pracownia multimedialna, w której będą się odbywały warsztaty z fotografii i edycji audio-video. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom gości, którzy chcą uczestniczyć w tego typu zajęciach.

W ostatnim czasie toruńskie centrum nauki złożyło też wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotyczący adaptacji budynków przy ul. Łokietka 1-3, tzw. różowych budynków, które w przeszłości pełniły funkcję biurowo-mieszkalną.

- Chcielibyśmy stworzyć w niej wystawę dla nastolatków i jeszcze bardziej rozwinąć działalność kulturalną i edukacyjną. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w ciągu trzech lat działania zbudowało silną markę centrum nauki i jest jedynym tego typu miejscem w województwie kujawsko-pomorskim. Przez ten czas ciągle uczymy się, jak prowadzić działalność, monitorujemy otoczenie, wprowadzamy zmiany w naszym funkcjonowaniu - dodaje Marcin Centkowski.

Czytaj też: Weekend w Toruniu. Będzie się działo!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska