Urszula Radwańska wygrywa turniej ITF w Moskwie. Niesamowity powrót w finale i pierwszy tytuł od 2019 roku

Hubert Zdankiewicz
Urszula Radwańska to m.in. juniorska mistrzyni Wimbledonu
Urszula Radwańska to m.in. juniorska mistrzyni Wimbledonu Andrzej Szkocki Polska Press
Nie tylko Iga Świątek ma za sobą udany tydzień. Halowy turniej ITF 25 w Moskwie wygrała wciąż próbująca wrócić do dawnej formy Urszula Radwańska. W niedzielnym finale krakowianka pokonała 4:6, 6:3, 6:4 Białorusinkę Julię Haciukę.

Finał miał dramatyczny przebieg, bo w pierwszym secie rozstawiona w Moskwie z numerem piątym Radwańska (259. WTA) znacznie lepiej prezentowała się Haciuka (362. WTA). Białorusinka grała odważnie i skutecznie, a Polka nie potrafiła odnaleźć właściwego rytmu. W efekcie Białorusinka objęła prowadzenie 4:0 i już go nie oddała.

W drugiej partii to z kolei Polka wysoko prowadziła, ale później dała się przełamać i przy wyniku 4:3 serwowała Haciuka. Radwańska zapanowała jednak nad nerwami i wygrała dwa następne gemy. Trzeci set był bardzo wyrównany, dopiero w końcówce naszej tenisistce udało się po raz kolejny przełamać rywalkę, a po chwili ósmym w meczu asem serwisowym zakończyła trwające dwie godziny i 11 minut spotkanie.

Dla młodszej siostry Agnieszki to siódmy zawodowy tytuł w singlu (na poziomie ITF, ma również w dorobku dwa finały imprez WTA - w ’s-Hertogenbosch i Stambule). Pierwszy od września 2019 roku, gdy triumfowała we francuskiej miejscowości Clermont-Ferrand.

Turniej w Moskwie to drugi start Radwańskiej w tym sezonie, po występie w Andrezieux-Boutheon (Francja), gdzie dotarła do półfinału. Za zwycięstwo w stolicy Rosji otrzyma 50 punktów do rankingu WTA, co pozwoli jej awansować w okolice 230. miejsca.