Nasza Loteria

Utrudnienia na autostradzie A1: trasa Toruń-Gdańsk-Łódź. Korek na A1? Wypadek lub kolizja? Informacje drogowe z A1 [6.04.2021]

Artur Olewiński
Korek na A1? Wypadek? Utrudnienia na autostradzie między Toruniem a Gdańskiem? Aktualne informacje z A1
Korek na A1? Wypadek? Utrudnienia na autostradzie między Toruniem a Gdańskiem? Aktualne informacje z A1 Przemyslaw Swiderski
Korek na autostradzie A1? Trasa Toruń-Gdańsk-Łódź. Najnowsze informacje! Trafiłeś na utrudnienia na drodze spowodowane przez wypadek lub awarię? Nie wiesz, jak zaplanować szybką podróż z Torunia do Gdańska? W tym materiale znajdziesz niezbędne informacje na temat aktualnego ruchu na autostradzie A1 na trasie od podtoruńskiej Nowej Wsi, przez Lubicz, Turzno, Lisewo, Grudziądz, Nowe Marzy, Warlubie, Kopytkowo, Pelplin, Swarożyn, Stanisławie, aż po Rusocin pod Gdańskiem. Wszystko o korkach i innych utrudnieniach. Materiał jest aktualizowany na bieżąco.

Aktualna sytuacja na autostradzie A1. Bieżące utrudnienia i wypadki:

KIERUNEK GDAŃSK: Orientacyjny czas przejazdu A1 między Nową Wsią pod Toruniem (przed bramkami) a Rusocinem pod Gdańskiem (za bramkami) wg. Google Maps - dane w czasie rzeczywistym

KIERUNEK TORUŃ: Orientacyjny czas przejazdu na A1 między Rusocinem pod Gdańskiem (przed bramkami) a Nową Wsią pod Toruniem (za bramkami) wg. Google Maps - dane w czasie rzeczywistym

Godziny największego ruchu na autostradzie A1:

Aplikacja Amber Go

Aby przyspieszyć wnoszenie opłat na bramkach autostradowych można skorzystać ze specjalnej aplikacji na smartfona. Dzięki temu rozwiązaniu ruch na wjeździe na A1 powinien odbywać się sprawniej, a co za tym idzie, bez poważniejszych zatorów. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz poniżej:

Na każdym zjeździe z autostrady A-1 będzie można płacić przy użyciu specjalnej aplikacji zainstalowanej w komórce. To ma usprawnić ruch i wyeliminować korki. Nowe rozwiązanie wprowadzone zostanie od 1 lipca.Automatyczny pobór opłat na autostradzie A1 w Polsce funkcjonuje na razie tylko w dwóch punktach: to bramki w Rusocinie i Nowej Wsi. Od 1 lipca zadziała już na każdym zjeździe.CZYTAJ DALEJ >>>>>>Zobacz także: Motoarena od kulis - poznaj tajemnice toruńskiego stadionu żużlowego

Autostrada A1 bez korków? Od lipca nowe ułatwienia dla kiero...

Wakacyjne stawki na A1

W nocy z 18 na 19 czerwca zarządca A1 wprowadził nowe stawki za przejazd płatnym odcinkiem autostrady A1.

Korek na A1? Co zrobić w przypadku zatoru?

- Zwolnij, gdy dostrzeżesz pierwsze oznaki zagęszczania się ruchu. Dobrym zwyczajem wśród kierowców jest włączanie świateł awaryjnych podczas zbliżania się do stojących w korku aut. Ostrzeżesz w ten sposób nadjeżdżających z tyłu, przez co znacznie zmniejsza się ryzyko „karambolu”. Jednakże, światła awaryjne wyłącz dopiero wtedy, gdy za tobą ustawi się spora grupa pojazdów. W przypadku, gdy liczba pasów ulega ograniczeniu i tworzy się zator, na zwężeniu obowiązuje reguła zamka błyskawicznego: samochody wjeżdżają z obu pasów na przemian - czytamy na oficjalnej stronie autostrady A1 - "Amber One", a1.com.pl.

KIEDY MOŻNA SPODZIEWAĆ SIĘ NAJWIĘKSZEGO RUCHU?

Wypadek na autostradzie A1. Jak się zachować? Ważne!

Koncesjonariusz autostrady, spółka GTC, radzi również, w jaki sposób powinniśmy postępować, jeśli na A1 dojdzie do wypadku. W takiej sytuacji należy trzymać się czterech zasad (źródło: a1.com.pl):

 • Włóż kamizelkę odblaskową
  Bezwzględnie załóż kamizelkę odblaskową. Nie ma znaczenia czy zamierzasz wymienić koło lub dolać płyn do spryskiwaczy, udzielasz pomocy poszkodowanym, czy idziesz pasem awaryjnym w kierunku najbliższego telefonu alarmowego.
 • Usuń uszkodzony pojazd z pasa ruchu
  Jeżeli postój jest nieunikniony, ponieważ nastąpiło uszkodzenie pojazdu, postaraj się zatrzymać pojazd jak najbliżej prawej strony. O ile to możliwe, opuść pojazd przez prawe drzwi, od strony pobocza. Osoby podróżujące z Tobą przeprowadź poza barierkę. Jeżeli w samochodzie znajdują się zwierzęta, zostaw je w pojeździe lub trzymaj pod kontrolą poza barierką.
 • Wezwij pomoc
  W razie awarii pojazdu wezwij pomoc drogową. Możesz to uczynić z telefonów alarmowych umieszczonych na autostradzie. Telefony alarmowe zlokalizowane są co dwa kilometry po obu stronach drogi, dlatego nigdy nie przechodź na drugą stronę autostrady by wezwać pomoc. Możesz również zadzwonić bezpośrednio do Centrum Zarządzania Autostradą pod numer (0) 58 530 66 66.
  W razie wypadku wezwij pomoc. Jeżeli dysponujesz telefonem komórkowym, szybciej, a tym samym bezpieczniej jest zadzwonić pod numer alarmowy 112. Możesz również zadzwonić bezpośrednio do Centrum Zarządzania Autostradą pod numer (0) 58 530 66 66. Z Centrum Zarządzania Autostradą możesz skontaktować się korzystając z telefonów alarmowych zlokalizowanych co dwa kilometry po obu stronach drogi, dlatego nigdy nie przechodź na drugą stronę autostrady by wezwać pomoc. Jeżeli w zdarzeniu są poszkodowani postępuj, jak w przypadku wypadków drogowych.
Korek na A1? Wypadek? Utrudnienia na autostradzie między Toruniem a Gdańskiem? Aktualne informacje z A1
Korek na A1? Wypadek? Utrudnienia na autostradzie między Toruniem a Gdańskiem? Aktualne informacje z A1 Przemyslaw Swiderski
 • Ostrzeż innych kierowców
  W zdarzeniu drogowym na autostradzie w pierwszej kolejności ostrzegaj innych. Włącz światła awaryjne i ustaw trójkąt ostrzegawczy. Do ostrzegania kierowców możesz użyć praktycznie wszystkiego, co jest widoczne z daleka, np. dodatkowe światła pulsujące ustawione na dachu pojazdu. W praktyce kierowcy, zamiast ostrzegać innych, oglądają uszkodzenia pojazdu i szacują straty. Pamiętaj, że Twoje ostrzeżenie zapewnia bezpieczeństwo tobie, przewożonym osobom i pozostałym użytkownikom drogi. Nie zaskakuj nadjeżdżających. Zanim ustawisz trójkąt, sprawdź czy za Tobą nie znajduje się zakręt lub wzniesienie. Droga hamowania jest na autostradzie jest większa niż 100 metrów – przy prędkości 140 km/h może się równać 140 metrów, wydłuża się także czas reakcji. Dlatego dla bezpieczeństwa możesz ustawiać trójkąt w większej odległości. Z trójkątem poruszaj się wyłącznie poboczem, a nie po pasie. Idąc pasem stwarzasz realne zagrożenie.

To może przydać się na drodze: bieżące informacje na temat wypadków na terenie województwa kujawsko-pomorskiego znajdziesz**TUTAJ: KLIKNIJ Wypadki i utrudnienia - kujawsko-pomorskie na Facebooku**.

Korek na A1? Wypadek? Utrudnienia na autostradzie między Toruniem a Gdańskiem? Aktualne informacje z A1
Korek na A1? Wypadek? Utrudnienia na autostradzie między Toruniem a Gdańskiem? Aktualne informacje z A1 Przemyslaw Swiderski

Awaryjne zatrzymanie na A1

Jak poruszać się po autostradzie A1?

Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia utrudnień lub wypadków na autostradzie A1 kierowcy powinni pamiętać o kilku zasadach. Postępując zgodnie z tymi wytycznymi możemy realnie uchronić się przed niepożądanymi zjawiskami, które negatywnie wpłyną na ruch. a1.com.pl zaleca:

 • Nie przekraczaj dozwolonej prędkości
  Maksymalna prędkość, z jaką możesz poruszać się po autostradach w Polsce wynosi 140 km/h.
 • Sprawnie włączaj się do ruchu
  Wjeżdżając na autostradę maksymalnie wykorzystaj pas włączenia, starając się jednocześnie włączyć bezkolizyjnie do ruchu na pasie autostrady. Jeśli tylko można, unikaj zatrzymywania się. Wjazd na autostradę w takich sytuacjach jest trudniejszy i bardziej niebezpieczny. Podobnie jak wjazd na autostradę, również zjazd z autostrady wymaga zwiększonej uwagi. Zbliżając się do zjazdu trzymaj się prawej strony. Jeżeli przejedziesz zjazd, pod żadnym pozorem nie możesz się cofać, nawet pasem awaryjnym. Stanowi to olbrzymie zagrożenie i może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych następstw.
Korek na A1? Wypadek? Utrudnienia na autostradzie między Toruniem a Gdańskiem? Aktualne informacje z A1
Korek na A1? Wypadek? Utrudnienia na autostradzie między Toruniem a Gdańskiem? Aktualne informacje z A1 Przemyslaw Swiderski
 • Poruszaj się prawym pasem
  Na autostradzie poruszaj się prawym pasem. Lewy pas służy wyłącznie do wyprzedzania. Zawsze sygnalizuj zamiar zmiany pasa ruchu, a po wykonaniu manewru wróć ponownie na prawy pas.
 • Zachowuj bezpieczny odstęp
  Nie jedź zbyt blisko poprzedzającego pojazdu. Przyjmuje się, że bezpieczna odległość pomiędzy pojazdami to połowa prędkości jazdy, tj. jeśli jedziesz 100 km/h bezpieczna odległość wynosi 50 m. Dostosowuj prędkość do warunków na drodze.
 • Kontroluj drogę i pojazd
  Na autostradzie zmiany zachodzą bardzo szybko. Samochody poruszają się z dużą prędkością, dlatego musisz być czujny i w pełni kontrolować swój pojazd. Przewiduj to, co się może wydarzyć obserwując sytuację na drodze i wokół Twojego pojazdu. Zawsze kontroluj prędkość jazdy. Nie zachowasz pełnej kontroli nad pojazdem, czytając mapę lub dokumenty, jedząc lub pijąc w czasie jazdy. W tym celu zjedź do najbliższego miejsca obsługi podróżnych. Prowadzenie rozmów przez telefon rozprasza. Dla swojego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa pasażerów podróżujących z tobą w trakcie jazdy używaj zestawu głośnomówiącego. Jeżeli jest to konieczne, zjedź do najbliższego miejsca obsługi podróżnych, by odsłuchać otrzymane wiadomości lub oddzwonić. Zachowaj szczególną ostrożność w pobliżu pojazdów ciężarowych.
 • Nie zatrzymuj się na autostradzie
  Zatrzymywanie i postój na autostradzie są zabronione. Dodatkowe pasy, oddzielone ciągłą linią nie są parkingami. Służą tylko w sytuacjach awaryjnych. Postój na autostradzie możliwy jest jedynie na wyznaczonych w tym celu parkingach lub miejscach obsługi podróżnych. Cofanie i zawracanie są zabronione na całej długości autostrady. Obowiązuje także zakaz holowania do najbliższego wyjazdu lub miejsca obsługi podróżnych.
  Wszelkie manewry wykonuj płynnie i spokojnie
  Wszystkie manewry wykonuj w sposób łagodny i przewidywalny dla pozostałych użytkowników autostrady. Jedną z najczęstszych przyczyn wypadków na autostradzie jest utrata panowania nad autem podczas gwałtownej zmiany pasa ruchu. Pamiętaj, że auto rozpędzone do prędkości autostradowej zachowuje się zupełnie inaczej niż w czasie jazdy miejskiej. Pozwól także innym użytkownikom autostrady na wykonywanie manewrów w sposób bezpieczny.
 • Odpoczynek podczas podróży
  Jeżeli poczujesz się zmęczony lub senny, zatrzymaj się na najbliższym miejscu obsługi podróżnych. Zalecany jest 15-minutowy odpoczynek co dwie godziny, zwłaszcza w czasie długiej jazdy.
Korek na A1? Wypadek? Utrudnienia na autostradzie między Toruniem a Gdańskiem? Aktualne informacje z A1
Korek na A1? Wypadek? Utrudnienia na autostradzie między Toruniem a Gdańskiem? Aktualne informacje z A1 Przemyslaw Swiderski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo

Komentarze 10

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

W połączeniu z Yanosikiem można jechać (y)

G
Gość

gdańsk od zawsze był i jest niemiecki.symbolem jest niejaki(nijaki i pusty w [wulgaryzm]) bolek.to bastion liberalnych świń i oszustów-tyle w temacie gamonie

G
Gość
20 lipca, 16:09, Baltyk:

W czasie II wojny światowej w Bałtyku znalazło się ok. 50 tys. ton broni chemicznej z czego 15 tys. ton stanowią chemiczne środki bojowe. Rosjanie, Niemcy, ale także Amerykanie czyszczący faszystowskie magazyny broni chemicznej, zatopili tę broń w morzu, bo było to łatwiejsze i mniej kosztowne od wywożenia i utylizacji. Po ponad 70 latach część z beczek zawierających te substancje zaczyna się rozszczelniać. Jeżeli dojdzie do tego na masową skalę, a jest to możliwe w każdej chwili, Bałtyk może stać się morzem martwym – mówi portalowi Parlamentarny.pl Kamil Wyszkowski, dyrektor generalny Global Compact w Polsce, omawiając raport Rady Państw Morza Bałtyckiego.

Kiedyś marynarz powiedział mi w sekrecie, że od czasu do czasu ćwiczą na bojowo trałując prawdziwe miny w Bałtyku. Nie wierzyłem.

Kamil Wyszkowski: - Na naszych wodach terytorialnych, w większości w Głębi Gdańskiej, znajduje się kilkadziesiąt ton broni chemicznej. Na głębokościach od 100 do czasami nawet 10 metrów leżą beczki z gazem duszącym - z cyklonem B, iperytem czyli gazem musztardowym, sarinem (znanym z ataków w Tokijskim metrze), luizytem, adamsytem czy substancjami duszącymi, paraliżującymi albo parzącymi.

Po ponad 70 latach część z beczek zawierających te substancje zaczyna się rozszczelniać. Jeżeli dojdzie do tego na masową skalę, a jest to możliwe w każdej chwili, Bałtyk może stać się morzem martwym.

1 grudnia, 02:15, Gość:

masz coś...z garem

jak stanie się MORZEM MARTWYM,to co? Napisz-jestem bardzo ciekawa

G
Gość
20 lipca, 16:09, Baltyk:

W czasie II wojny światowej w Bałtyku znalazło się ok. 50 tys. ton broni chemicznej z czego 15 tys. ton stanowią chemiczne środki bojowe. Rosjanie, Niemcy, ale także Amerykanie czyszczący faszystowskie magazyny broni chemicznej, zatopili tę broń w morzu, bo było to łatwiejsze i mniej kosztowne od wywożenia i utylizacji. Po ponad 70 latach część z beczek zawierających te substancje zaczyna się rozszczelniać. Jeżeli dojdzie do tego na masową skalę, a jest to możliwe w każdej chwili, Bałtyk może stać się morzem martwym – mówi portalowi Parlamentarny.pl Kamil Wyszkowski, dyrektor generalny Global Compact w Polsce, omawiając raport Rady Państw Morza Bałtyckiego.

Kiedyś marynarz powiedział mi w sekrecie, że od czasu do czasu ćwiczą na bojowo trałując prawdziwe miny w Bałtyku. Nie wierzyłem.

Kamil Wyszkowski: - Na naszych wodach terytorialnych, w większości w Głębi Gdańskiej, znajduje się kilkadziesiąt ton broni chemicznej. Na głębokościach od 100 do czasami nawet 10 metrów leżą beczki z gazem duszącym - z cyklonem B, iperytem czyli gazem musztardowym, sarinem (znanym z ataków w Tokijskim metrze), luizytem, adamsytem czy substancjami duszącymi, paraliżującymi albo parzącymi.

Po ponad 70 latach część z beczek zawierających te substancje zaczyna się rozszczelniać. Jeżeli dojdzie do tego na masową skalę, a jest to możliwe w każdej chwili, Bałtyk może stać się morzem martwym.

masz coś...z garem

p
prawdziwy.stefan
2019-07-28T21:40:12 02:00, Romek:

Mam ambergo i co z tego na bramkach w Rusocinie musiałem stać z innymi bo w bramce oznaczonej dla aplikacji tak samo jak w innych obsługiwano kierowców z biletami

100% racji! Kiedy pasy tylko dla AmberGo? Jeśli tego nie zrobicie, to % używających aplikacji już nie wzrośnie bo nie będzie żadnego sensu. Czyli korki będą takie jak zwykle...

R
Romek
Mam ambergo i co z tego na bramkach w Rusocinie musiałem stać z innymi bo w bramce oznaczonej dla aplikacji tak samo jak w innych obsługiwano kierowców z biletami
B
Baltyk
W czasie II wojny światowej w Bałtyku znalazło się ok. 50 tys. ton broni chemicznej z czego 15 tys. ton stanowią chemiczne środki bojowe. Rosjanie, Niemcy, ale także Amerykanie czyszczący faszystowskie magazyny broni chemicznej, zatopili tę broń w morzu, bo było to łatwiejsze i mniej kosztowne od wywożenia i utylizacji. Po ponad 70 latach część z beczek zawierających te substancje zaczyna się rozszczelniać. Jeżeli dojdzie do tego na masową skalę, a jest to możliwe w każdej chwili, Bałtyk może stać się morzem martwym – mówi portalowi Parlamentarny.pl Kamil Wyszkowski, dyrektor generalny Global Compact w Polsce, omawiając raport Rady Państw Morza Bałtyckiego.

Kiedyś marynarz powiedział mi w sekrecie, że od czasu do czasu ćwiczą na bojowo trałując prawdziwe miny w Bałtyku. Nie wierzyłem.

Kamil Wyszkowski: - Na naszych wodach terytorialnych, w większości w Głębi Gdańskiej, znajduje się kilkadziesiąt ton broni chemicznej. Na głębokościach od 100 do czasami nawet 10 metrów leżą beczki z gazem duszącym - z cyklonem B, iperytem czyli gazem musztardowym, sarinem (znanym z ataków w Tokijskim metrze), luizytem, adamsytem czy substancjami duszącymi, paraliżującymi albo parzącymi.

Po ponad 70 latach część z beczek zawierających te substancje zaczyna się rozszczelniać. Jeżeli dojdzie do tego na masową skalę, a jest to możliwe w każdej chwili, Bałtyk może stać się morzem martwym.
P
Palim
Pomocne też może być włączenie Yanosika, żeby wiedzieć co przed nami i móc w porę zareagować...
G
Gość
Bardzo fajny artykuł....niestety nadal bardzo dużo kierowców (panow) nie wie jak poruszać się po autostradach zarówno w PL jak i UE...
L
Lodz
Bardzo dobry artykuł.

Niby każdy z poruszających się kierowców doskonale powinien o tym wszystkim wiedzieć, jednak praktyka pokazuje co innego. Nie uznawajmy się za mistrzów kierownicy.

Bezpieczeństwo równa się nasze życie.
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska