MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Ciechocinku płynie w kranach woda z Torunia

Tomasz Wersocki
Polska Press
W Ciechocinku w kranach mają już wodę z Torunia. Właśnie oddano do użytku magistralę zbudowaną w ramach współpracy z Toruńskimi Wodociągami.

W Ciechocinku realizacji doczekała się inwestycja pomiędzy Toruńskimi Wodociągami, a tamtejszym Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji.

W ramach projektu firma Inżbud z Grudziądza wybudowała ponad 12 kilometrów magistrali z Czerniewic do Wołuszewa, w którym dodatkowo powstała przepompownia wody z zewnętrznymi zbiornikami. Pierwsze dostawy wody do Ciechocinka z Torunia rozpoczęły się już 12 lipca.

- Mamy teraz pewność, że Ciechocinek będzie miał pełne pokrycie zapotrzebowania na wodę - podkreśla Leszek Dzierżewicz, burmistrz Ciechocinka.

Umowa między Toruńskimi Wodociągami, a Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Ciechocinku przewiduje dostawę wody w ilościach od 1200 do 1400 metrów sześciennych na dobę. Koszt oddanej do użytku inwestycji to 7,5 mln złotych.

Zobacz też:

Toruń z drona prezentuję się naprawdę niesamowicie! Zobaczcie zdjęcia! Wiele obiektów i miejsca, które znacie, widziane z lotu ptaka mogą zaskoczyć! Zapraszamy w podniebną podróż po Toruniu. Ciekawe czy rozpoznacie lokalizację wszystkich obiektów, które prezentujemy na fotografiach z drona?Zobacz także:Kamery online w Toruniu. Skąd można podglądać mieszkańców? Sprawdź!

Toruń z drona. Tak wygląda Jakubskie Przedmieście i Mokre. Z...

Realizacja podobnego przedsięwzięcia Toruńskich Wodociągów odbywa się w miejscowości Obrowo.

- Jest to bardziej złożony projekt, ponieważ składa się z dwóch etapów. W poniedziałek oddamy 5-kilometrowy wodociąg rozciągający się na odcinku: od stacji uzdatniania Drwęca-Jedwabno do miejscowości Brzozówka oraz 10-kilometrowy odcinek kanalizacji do miejscowości Głogowo. Tam też znajduje się centralna przepompownia ścieków - mówi Władysław Majewski.

W kolejnym etapie inwestycyjnym Toruńskie Wodociągi na trasie od Kaszczorka w kierunku Osieka wybudują wodociągi i kanalizację, których oddanie planowane jest już we wrześniu.

- Zamykamy tym samym krąg naszych odbiorców znajdujących się dookoła Torunia. Przewidujemy, że do końca roku dostawy hurtowe do okolicznych gmin będą stanowiły 25 procent łącznej produkcji wody przez Toruńskie Wodociągi, a w zakresie ścieków prawie 20 procent - podkreśla Władysław Majewski.

Zobacz także:

W toruńskim schronisku na ochłodę czeka aż 360 psów

Schronisko prosi o baseniki dla swoich czworonożnych podopiecznych

Ekspansja Toruńskich Wodociągów na okoliczne gminy wiąże się z brakiem wzrostu cen dla mieszkańców Torunia.

- Jeżeli udaje nam się zwiększyć skalę produkcji to nie musimy męczyć mieszkańców Torunia podwyżkami za wodę i ścieki. Ceny te z resztą nie uległy i nie ulegną zmianie, mimo wzrostu kosztów własnych - dodaje Władysław Majewski

Toruńskie Wodociągi obsługują również inne miejscowości m.in. Lubicz, Łubiankę, Wielką Nieszawkę, Łysomice, Obrowo, gminę i miasto Chełmża oraz miasto Inowrocław. Ponadto spółka jest dostawcą detalicznym dla firm z podstrefy w Ostaszewie, należącej do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Przypomnijmy, że w samym Toruniu spółka realizuje obecnie duży projekt unijny m.in. modernizacji oczyszczalni ścieków, kolektora głównego, na którym za chwilę rozpoczną się prace czy modernizacji sieci wodociągowej i kanalizacji.

Zobacz również:

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska