W ćwierćfinale z JKH GKS-em Jastrzębie mamy remis! KH Energa walczy dalej

Agnieszka Bielecka
W czwartym ćwierćfinałowym meczu Polskiej Hokej Ligi Energa Toruń wygrała 2:1 z JKH GKS-em Jastrzębie. W rywalizacji do czterech wygranych jest remis 2:2.

Torunianie po niedzielnej porażce po dogrywce 2:3 przystąpili do poniedziałkowego spotkania świadomi, że przegrana postawi ich już w krytycznej sytuacji. I zaatakowali od początku. W trzeciej minucie stworzyła im się idealna okazja - mieli do dyspozycji 120 sekund gry w podwójnej przewadze, by zdobyć prowadzenie. I to im się udało w... 115. sekundzie. Gola zdobył Kamil Kalinowski. Druga tercja była remisowa - na 2:0 podwyższył Alekandr Rodionow, ale na 10 sekund przed przerwą skuteczny był Vitalis Pavlovs (JKH grało wówczas w przewadze). W trzeciej tercji gole nie padły.

KH Energa - JKH GKS Jastrzębie 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

1:0 K. Kalinowski - M. Syty, J. Szkodienko (4:39, w podwójnej przewadze), 2:0 A. Rodionow - R. Arrak (27:10), 2:1 V. Pavlovs - A. Ševčenko, E. Ševčenko (39:50)

KH Energa: Studziński - Szkodienko, Jaworski, Limma, Arrak, Huhdanpaa; Kuraszow, Szkrabow, Syty; Kozłow, Rodionow, Zając, Korczocha, Szabanow; Bajewnko, Skólmowski, Dołęga, Rożkow, Olszewski

Piąty mecz - 11 marca w Jastrzębiu.

Wyniki w pozostałych parach:

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 3:4 po dogr. (0:1, 2:1, 1:1, d. 0:1) (stan rywalizacji - 1:3)

Ciarko Sanok - Unia Oświęcim 2:5 (1:1, 1:1, 0:3) (stan rywalizacji 1:3)

GKS Tychy - Cracovia 3:2 (1:0, 1:2, 1:0) (stan rywalizacji 3:1)