Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

W Dobrzejewicach powstanie komisariat. Trwa przetarg na...

W Dobrzejewicach powstanie komisariat. Trwa przetarg na projekt

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

W Dobrzejewicach powstanie komisariat. Trwa przetarg na projekt
Funkcjonariusze nowej jednostki będą pracować na terenie Obrowa, Czernikowa i Lubicza. - To lokalizacja korzystna dla wszystkich trzech gmin - zapewnia wójt Obrowa.
W Dobrzejewicach powstanie komisariat. Trwa przetarg na projekt
Kilka dni temu policja ogłosiła przetarg na sporządzenie projektu.
[break]
- Komenda Wojewódzka Policji ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na potrzeby budowy nowego, zgodnego z wymogami standaryzacji, Komisariatu Policji w Dobrzejewicach - informuje nadkom. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy policji w Bydgoszczy. - Jesteśmy na etapie zbierania ofert, które zostaną otwarte 31 października.
O inwestycji pisaliśmy dwa lata temu. Komisariat powstanie w Dobrzejewicach w gminie Obrowo, gdzie tamtejszy samorząd przygotował teren dla policjantów. Z myślą o tej inwestycji doszło
do zamiany gruntów z miejscową parafią.
- Tę część inwestycji, to jest koszty uzyskania dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z pozwoleniem na budowę, sfinansuje Starostwo Powiatowe w Toruniu - informuje nadkom. Monika Chlebicz. - Wcześniej na potrzeby tej budowy uzyskaliśmy w darowiźnie od Urzędu Gminy w Obrowie działkę o powierzchni 0,5 ha.

W Obrowie na tę inwestycję czekają od dawna.
- Dla naszej gminy jest to z pewnością wyróżnienie - mówi wójt Andrzej Wieczyński. - Pojawiały się wątpliwości, co do zasadności urządzenia komisariatu w Dobrzejewicach, ale uważam, że jest to lokalizacja korzystna dla wszystkich zainteresowanych samorządów.
Nowy komisariat jest niezbędny, ponieważ jednostka w Lubiczu jest przepełniona, ale przede wszystkim nie przystaje do współczesnych wymagań.
- Ponadto zdecydowały względy związane z uciążliwością dla mieszkańców, związane z funkcjonowaniem całodobowego komisariatu w Lubiczu - dodaje nadkom. Monika Chlebicz.
Co ciekawe, w ubiegłym roku policja zlikwidowała w regionie kilkadziesiąt posterunków policji.
- KMP w Toruniu reorganizację posterunków policji przeprowadziła w styczniu 2012 roku poprzez utworzenie Komisariatów Policji w Lubiczu i Chełmży, i przejęcie tym samym posterunków w: Lubiczu, Obrowie i Czernikowie oraz Łysomicach i Złejwsi Wielkiej - wskazuje nadkom. Monika Chlebicz.

Komisariat za kościołem
- Jednostka powstanie w podtoruńskich Dobrzejewiczach.
- 22 października KWP ogłosiła przetarg na projekt jednostki.
- Komisariat obsłuży 3 gminy: Obrowo, Czernikowo i Lubicz.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo