POLECAMY
QUIZY

Sprawdź się i rozwiąż QUIZ! Jak sobie poradzisz?

Rozwiń
W Fosie Staromiejskiej rozbłysną gwiazdy

W Fosie Staromiejskiej rozbłysną gwiazdy

Anna Krzesińska

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Najpierw pojawią się artyści z opery Nova, potem m.in. Krzesimir Dębski, Katarzyna Groniec, Małgorzata Kożuchowska, Elżbieta Zapendowska, Zbigniew Zamachowski Wojciech Malajkat.

Najpierw pojawią się artyści z opery Nova, potem m.in. Krzesimir Dębski, Katarzyna Groniec, Małgorzata Kożuchowska, Elżbieta Zapendowska, Zbigniew Zamachowski Wojciech Malajkat.


Tradycyjnie 4 lipca odbędzie się plenerowy spektakl opery Nova w fosie zamkowej. Tym razem będzie to „Traviata” Giuseppe Verdiego. Z poprzednich edycji widzowie zapamiętali głównie zamieszanie, ścisk oraz fakt, że miejsca siedzące przeznaczone były głównie dla VIP-ów.


- Miejsc siedzących było tysiąc, a policja oszacowała, że w sumie było około czterech tysięcy osób. Większość więc stała w różnych miejscach. Z uwagi na wielki telebim klimat i aura roztaczana była szerzej. Wydaje mi się, że nie było uczucia dyskomfortu, że ktoś ogląda operę, nie siedząc na krześle. W tym roku będzie więcej miejsc, ale nie będzie to radykalnie odczuwalne. Chcemy zawęzić ilość zaproszeń i jeżeli ktoś przyjdzie dwie czy półtorej godziny wcześniej, miał miejsce siedzące - stwierdza dyrektor Toruńskiego Centrum Miasta Andrzej Szmak.


Wstęp będzie bezpłatny dla torunian, inni za gwarancję miejsca siedzącego zapłacą.


- Zauważyliśmy, że osoby spoza Torunia chciałyby mieć gwarancję miejsca siedzącego. Postanowiliśmy, że w tym roku wydzielimy sektor, który będzie dostępny dla osób spoza Torunia - 100 miejsc dla osób z Bydgoszczy, 200 dla mieszkańców z całej Polski. Cena biletu to około 50 złotych - wyjaśnia Andrzej Szmak.


Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiada się pierwsza edycja Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej, który odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia. Impreza będzie składać się z 2 części - przeglądu konkursowego w Teatrze „Baj Pomorski” oraz koncertu galowego w fosie zamkowej.


- Idea festiwalu nawiązuje do realizacji filmu „Prawo i pięść”. Ballada „Nim wstanie dzień” Agnieszki Osieckiej i Krzysztofa Komedy będzie stanowić motto tego festiwalu. Również główna nagroda (12 tysięcy złotych) będzie nazwana imieniem kompozytora - mówi Andrzej Szmak.


Finaliści, wyłonieni przez radę złożoną z toruńskich artystów, zostaną ocenieni przez jury w składzie: Krzesimir Dębski, Agata Passent, Katarzyna Groniec, Małgorzata Kożuchowska i Elżbieta Zapendowska. Trójka laureatów i laureaci nagród specjalnych wystąpią na koncercie galowym. Ponadto wystąpi też Katarzyna Groniec, „Trzy dni później”, Anna Dereszowska, Zbigniew Zamachowski, Marcin Mroziński oraz Bogdan Hołownia, Mariusz Lubomski i Toruńska Orkiestra Symfoniczna. Gościem specjalnym będzie aktorka znana z filmu „Mała Moskwa, Swietłana Hodczenkowa. Pojawi się też jej filmowy partner - Aleksey Gorbunov. Całość poprowadzą Małgorzata Kożuchowska i Wojciech Malajkat.


Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo