POLECAMY
QUIZY

Sprawdź się i rozwiąż QUIZ! Jak sobie poradzisz?

Rozwiń
W gminie Chełmża funkcjonuje nowe stowarzyszenie - „Działamy...

W gminie Chełmża funkcjonuje nowe stowarzyszenie - „Działamy Razem”

Marcin Seroczyński

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Na dzieci czekało wiele atrakcji, w tym konkursy z niespodziankami

Na dzieci czekało wiele atrakcji, w tym konkursy z niespodziankami ©nadesłana

W gminie Chełmża powstało niedawno nowe stowarzyszenie, które będzie prowadzić prężną działalność na rzecz najmłodszych.
Na dzieci czekało wiele atrakcji, w tym konkursy z niespodziankami

Na dzieci czekało wiele atrakcji, w tym konkursy z niespodziankami ©nadesłana

Stowarzyszenie „Działamy Razem” powstało właśnie po to, żeby móc spotykać się ze sobą, uczyć się od siebie, rozmawiać, dzielić doświadczeniem, radościami i troskami. Dzięki temu, że założyli stowarzyszenie w przyszłości będą mogli aplikować o środki z funduszy unijnych na realizacje swoich pomysłów, a tych mają wiele. Prezesem stowarzyszenia jest Rafał Grupa a jego zastępczynią Dorota Kurdynowska.


Grupa „Działamy Razem” ma dużo pomysłów


Jest to w gminie bardzo młoda organizacja, zarejestrowana dopiero w lipcu tego roku, ale jak pokazuje frekwencja i działalność stowarzyszenia, to właśnie tego było tutaj trzeba. Ich zapał do realizacji pomysłów nie maleje.

Zamierzają spełniać się artystycznie, sportowo, rekre-acyjnie, kulinarnie, pokazywać się na festynach i je organizować, wspierać potrzebujących i promować gminę Chełmża. Grupa obecnie skupia prawie trzydziestu aktywnych członków, którzy poza pracą zawodową znajduję czas, siłę i ochotę, żeby robić coś jeszcze. Dla siebie i dla innych. Zapraszają do współpracy ludzi aktywnych, mogących im pomóc w realizacji ich zamierzeń i pomysłów.


Wakacyjne zwiedzanie


W ostatnią sobotę odbyło się uroczyste podsumowanie projektu pod nazwą „Turystycznie, zdrowo i sportowo, małolaty pod opieką mamy i taty zwiedzają Gminę Chełmża” realizowanego przez stowarzyszenie „Działamy Razem”. Członkowie stowarzyszenia założyli sobie, że dzieci pod opieką mamy i taty spędzą wakacyjny czas pod znakiem turystyki, sportu i zdrowia i zwiedzą gminę Chełmża.

W programie wakacyjnych spotkań było pięć wycieczek rowerowo-autokarowych do wybranych miejscowości. Na miejscu czekały na dzieci spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty kulinarne, ogniska, historie miejscowości i ciekawych miejsc i jeszcze wiele innych atrakcji. Organizatorzy tego przedsięwzięcia ocenili projekt i wspólnie z rodzicami podsumowali go.

Spotkanie miało miejsce „Pod Grzybkiem” w Naw-rze. Uczestnicy projektu odwiedzili Bielczyny, Kiełbasin, Zelgno, Kończewice i trochę na dłużej zatrzymali się w Nawrze. Tutaj dotychczasowe dokonania uczestników projektu podsumowała wystawa zdjęć, wizyta w miejscowym kościele parafialnym, gry i zabawy, prezentacja sprzętu rolniczego udostępnionego przez miejscowy ZHR Strzelce i rodzinny poczęstunek. Jednak niecodzienną atrakcją dla uczestników sobotniego spotkania w Nawrze było wejście na wieżę kościoła i obejrzenie zabytkowego dzwonu, które umożliwił wszystkim obecnym proboszcz ksiądz kanonik Tadeusz Kozłowski. Śmiałków, którzy zdecydowali się wejść na wieżę było bardzo wielu, bo coś takiego, na co dzień się zwykle nie zdarza.

Stowarzyszenie współpracuje z innymi


Udział w spotkaniu podsumowującym inicjatywę wzięli przedstawiciele partnerującej organizacji Stowarzyszenia „Homo homini”, które było wnioskodawcą projektu i pracownicy biura Ośrodka Działaj Lokalnie w Lisewie.

Stowarzyszenie „Działamy Razem” jest to kolejna organizacja w gminie Chełmża działająca bezinteresownie na rzecz mieszkańców wsi i całej gminy.

Warto wiedzieć

Projekt „Turystycznie, zdrowo i sportowo, małolaty pod opieką mamy i taty zwiedzają Gminę Chełmża” uzyskał dofinansowanie ze środków programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Program „Działaj lokalnie” był realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Lisewie. Realizatorem tego przedsięwzięcia na terenie naszej gminy było stowarzyszenie „Działamy Razem”.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

dani (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

tez mi atrakcja wakacyjna dla dzieci-zwiedzanie wiejskich kosciolkow i narzedzi rolniczych?Nie macie w tej Chelmzy ciekawszych pomyslow?


Autor komentarza nie dodał zdjęcia

xxx (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

To rusz d.upsko i sam zacznij działać.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo