W jubileuszu miejscowi okazali się najlepsi

sop
Miejscowy Promień Kowalewo Pomorskie wygrał 60. Błyskawiczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Miasta.

<!** Image 2 align=none alt="Image 91964" sub="Najlepsza drużyna 60. Błyskawicznego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Miasta Kowalewa Pomorskiego - miejscowy Promień / Fot. Nadesłana">Drugie miejsce zajęła ekipa Naprzodu Jabłonowo, na najniższym stopniu podium stanął Lech Rypin. Gospodarze w zawodach triumfowali po raz czternasty.

Warto dodać, że kowalewski turniej po raz pierwszy odbył się w 1946 r. Od tego czasu tylko trzy razy, m. in. z powodów politycznych, odwołano imprezę.

Przed zawodami rozegrano spotkanie 60-lecia. W potyczce zagrali młodzi piłkarze z gminy Kowalewo Pomorskie oraz Golub-Dobrzyń. Z rywalizacji zwycięsko (3:0) wyszli miejscowi.

<!** reklama>- Nie tylko my spisaliśmy się na złoty medal - przyznał Piotr Kurkowski, szkoleniowiec Promienia. - Działacze, którzy organizowali zawody, włożyli w to całe swoje serce. Nasza wygrana była dla nich nagrodą. Do turnieju przystąpiliśmy w najsilniejszym składzie. Dzięki temu mogłem zobaczyć w jakiej dyspozycji są piłkarze przed nadchodzącym sezonie. Szkoda tylko, że trzecioligowy Lech Rypin przyjechał do nas w głównie młodzieżowym składzie.

Oto końcowa klasyfikacja: 1. Promień Kowalewo Pomorskie, 2. Naprzód Jabłonowo Pomorskie, 3. Lech Rypin, 4.-6. Start Pruszcz, Legia Chełmża, Cyklon Kończewice, 7.-9. Saturn Ostrowie, Modernbud Srebrniki, Sokół Radomin, 10. Iskra Ciechocin.