W końcówce spotkania rywale okazali się lepsi

PAP
4Polska: Szmal, Wichary - Jaszka, K. Lijewski (4 gole), Jachlewski (3), Tkaczyk (3), Bielecki (2), Siódmiak (2), B. Jurecki (3), Jurasik (4), M. Jurecki (2), Tłuczyński (3), M, Lijewski (3)

Polska przegrała z Hiszpanią 29:30 (17:16) w drugim swoim meczu w olimpijskim turnieju piłkarzy ręcznych w Pekinie.

O porażce „biało-czerwonych” zadecydowała słaba w ich wykonaniu końcówka spotkania. Kiedy w 47. min, po rzucie Jachlewskiego, podopieczni trenera Bogdana Wenty prowadzili 27:22 wydawało się, że sytuacja jest opanowana. Jednak do ostatniej syreny Polacy zdołali powiększyć konto zaledwie o dwie bramki, podczas gdy rywale, mistrzowie świata z 2005 i wicemistrzowie Europy z 2006 roku, odrabiali straty.

Wzmocnili obronę

Mecz rozpoczął się od niewielkiej przewagi Hiszpanów. Polacy zdołali zremisować w dziesiątej minucie (6:6), później jednak przeciwnicy utrzymywali dwu-, trzybramkową przewagę (największa 11:8 w 16. min). Od 18. minuty „biało-czerwoni” wzmocnili obronę, a akcje w ataku zaczęły przynosić korzyści.

W 23. min grający w osłabieniu (karę odsiadywał Bartosz Jurecki) Polacy po raz pierwszy objęli prowadzenie 14:13, po udanym rzucie Jachlewskiego. W ciągu dziesięciu minut jego koledzy zdobyli dziewięć goli, tracąc w tym czasie tylko dwa (wygrywali 17:13). Moment dekoncentracji tuż przed przerwą sprawił, że Polacy wygrywali po pierwszej połowie zaledwie 17:16.

Szwankowała współpraca

W drugiej części gra układała się po myśli drużyny Wenty do 47. minuty. Potem Hiszpanie zwarli szeregi, zmuszali polskich rozgrywających do oddawania rzutów z drugiej linii, bez przygotowania, ułatwiając udane interwencje Hombradosowi. U Polaków szwankowała współpraca z kołowymi, a w obronie nie do upilnowania był skrzydłowy Albert Rocas. W końcowych 12 minutach mistrz świata z 2005 roku zdobył pięć, ze swoich siedmiu bramek.

<!** reklama>Kolejnymi rywalami Polaków w turnieju będą: Brazylijczycy, Chorwaci i Francuzi.(PAP)

Wynik

Polska - Hiszpania 29:30 (17:16)

• Polska: Szmal, Wichary - Jaszka, K. Lijewski (4 gole), Jachlewski (3), Tkaczyk (3), Bielecki (2), Siódmiak (2), B. Jurecki (3), Jurasik (4), M. Jurecki (2), Tłuczyński (3), M, Lijewski (3)