nowosci.com.pl

W Lisnowie pijany motorowerzysta uderzył w auto i trafił do szpitala. Miał zakaz prowadzenia pojazdów

Do wypadku doszło w środę w Lisnowie (gm. Świecie nad Osą).  Kierujący motorowerem junak uderzył w tył fiata punto. Rannego kierowcę jednośladu przetransportowano

Materiały policji

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/4] Następne

W Lisnowie pijany motorowerzysta uderzył w auto i trafił do szpitala. Miał zakaz prowadzenia pojazdów

Do wypadku doszło w środę w Lisnowie (gm. Świecie nad Osą). Kierujący motorowerem junak uderzył w tył fiata punto. Rannego kierowcę jednośladu przetransportowano do szpitala.

Zdarzenie wyglądało bardzo poważnie. Policjanci sprawdzili miejsce wypadku, a także trzeźwość kierowców. Okazało się, że motorowerzysta ma ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Wyszło też na jaw, że 40-latek ma wydany przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Na szczęście obrażenia, jakich doznał motorowerzysta nie zagrażają jego życiu, a w samochodzie powstały tylko niewielkie uszkodzenia.

Sprawą zajmie się teraz sąd. Motorowerzysta będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do poleceń sądu – to przestępstwa z kodeksu karnego.

Z kodeksu wykroczeń odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, czyli kolizję drogową. 40-latek może nawet trafić do więzienia.


Piraci drogowi w regionie. Niemal doprowadzili do tragedii! [wideo - program Stop Agresji Drogowej 4]

Polecamy