POLECAMY
QUIZY

Sprawdź się i rozwiąż QUIZ! Jak sobie poradzisz?

Rozwiń
W młynach Richtera otwarto Toruński Inkubator Technologiczny...

W młynach Richtera otwarto Toruński Inkubator Technologiczny [ZDJĘCIA]

Artur Olewiński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

W młynach Richtera otwarto Toruński Inkubator Technologiczny [ZDJĘCIA]

©Sławomir Kowalski

Wybrany przez miasto operator, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, przez 10 lat będzie w nim wspierał rozwój biznesu w oparciu o model Business Link. Przedsięwzięcie ma na celu rozwijanie przedsiębiorczości typu start-up.
W młynach Richtera otwarto Toruński Inkubator Technologiczny [ZDJĘCIA]

©Sławomir Kowalski

Działają w ten sposób młode firmy poszukujące dla siebie miejsca na rynku, rozpoczynające przygodę z biznesem.

- Jestem szczęśliwy, że w Toruniu powstaje największy Business Link w Polsce. Rozpoczynamy tutaj całkowicie nowy model funkcjonowania. Miasto nas wyposaża, a my zajmujemy się prowadzeniem centrum. W skrócie działa to w ten sposób, że firma płaci 500 zł i otrzymuje pełen pakiet usług – od adresu, poprzez skrytkę pocztową, miejsce do pracy, usługi prawne, pół roku bezpłatnej księgowości, dostęp do sal konferencyjnych i pokojów spotkań oraz możliwość czerpania z wiedzy z zakresu prowadzenia biznesu – mówi Dariusz Żuk, prezes Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.


AIP posiada już 40 placówek, w tym 6 opartych na modelu Business Link. To największa taka sieć w Europie. Operatorowi przekazanych zostało do dyspozycji 30 miejsc parkingowych oraz lokal składający się z nowoczesnych sal konferencyjnych, pokojów spotkań, biur, tzw. e-biur, pokoi, powierzchni typu open-space oraz laboratorium kreatywnego i multimedialnego. Łączna powierzchnia użytkowa wynosi około 1,3 tys. m kw. Znajdzie się na niej miejsce dla 200 start-up’ów.

- Wyrażam radość, że to przedsięwzięcie rusza, było przygotowywane kilka lat – mówi prezydent Michał Zaleski. - Wcześniej budynek młynów stał pusty i był to smutny obraz. Na szczęście dzięki funduszom europejskim kilka lat temu udało się nam przystąpić do rewitalizacji. Centrum Nowoczesności otwarte było tutaj pierwsze, TIT startuje właśnie w tej chwili, a już niedługo dołączy do nich także międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży.

Na uroczystości otwarcia TIT obecni byli także przedstawiciele firm, które będą rozwijały się właśnie w naszym mieście.

- Zajmujemy się przekształcaniem wiedzy eksperckiej z dziedziny astronomii i informatyki w kierunku biznesowym, aby ją komercjalizować – mówi Rafał Pawłaszek z Sybilla Technologies. - Korzystamy z umiejętności zdobytych m.in. na UMK, a także z faktu, że Polska dostała się do Europejskiej Agencji Kosmicznej. Tam widzimy swoje miejsce, ponieważ specjalizujemy się w kompleksowych systemach zarządzania obserwatoriami astronomicznymi.

Zobacz galerię: Otwarcie Toruńskiego Inkubatora Technologicznego

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo