W nowej hali

Anita Etter
W otwartej niedawno hali sportowej w Grucie rozegrano I turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Gruta.

W trzech grupach zagrało drużyn klubowych i amatorskich m.in. Olimpia II Grudziądz, LZS Bobrowo, Casino Górna Grupa i Legia Chełmża.

<!** reklama>W grupie I z kompletem punktów zwyciężyła LKS Węgrowianka Węgrowo pokonując juniorów Radzynianki Radzyń Chełmiński 3:2, Cukrownika Mełno 2:1, Klin Grudziądz 3:1, Ogniwo Zegartowice 4:0 i drużynę Jacek Team 2:0. W finale spotkali się zwycięzcy trzech grup. W wielkim finale Węgrowianka zremisowała 1:1 z Bankiem Spółdzielczym Brodnica i przegrała z OSP Łobdowo (LZS Wrocki) 1:2. Zwycięzcą turnieju został zespół Banku Spółdzielczego, który pokonał OSP Łobdowo 3:2. Drużyna Węgrowianki wystąpiła w składzie: Dawid Angowski, Sebastian Cyrankowski, Remigiusz Chojnowski, Robert Wiśniewski, Daniel Żurawski, Adrian Adamczyk (7 bramek – najlepszy strzelec turnieju), Jarosław Górski i Przemysław Nowaczek. Zdaniem trenera Sławomira Piłata turniej można było wygrać, ale zespół wystąpił bez kilku czołowych zawodników.