W przyszłym tygodniu: basen, światło i dźwięk w Ciechocinku

W przyszłym tygodniu: basen, światło i dźwięk w Ciechocinku

Szymon Spandowski

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Tak wyglądał ciechociński basen przed wojną. Lata jego świetności trwały jednak znacznie dłużej

Tak wyglądał ciechociński basen przed wojną. Lata jego świetności trwały jednak znacznie dłużej ©Archiwum

Na kąpiel w wielkim basenie termalno-solankowym będzie trzeba jeszcze poczekać. Plaża i mały basen z solanką będą jednak dostępne od 22 czerwca. Wcześniej mieszkańcy i kuracjusze proszeni są na zabawę.
Tak wyglądał ciechociński basen przed wojną. Lata jego świetności trwały jednak znacznie dłużej

Tak wyglądał ciechociński basen przed wojną. Lata jego świetności trwały jednak znacznie dłużej ©Archiwum

Niecka słynnego ciechocińskiego basenu jest wciąż pusta, jednak nadzieja na ożywienie tego miejsca jeszcze nie wyparowała. Więcej nawet, zaczyna nabierać kolorów, chociażby na opracowanych przez projektantów wizualizacjach i planach, ocenianych przez specjalną sześcioosobową komisję, która powstała przy wojewódzkim konserwatorze zabytków. Inwestor posiada już decyzję o lokalizacji inwestycji celu publicznego, która określa m.in. warunki zabudowy.
[break]
- Pozwolenie na budowę mamy nadzieję uzyskać do końca roku - mówi Robert Zaręba, prezes spółki Termy Ciechocinek, która jest właścicielem basenu. - Poza rewitalizacją chcemy zająć się budową całorocznego obiektu uzdrowiskowego.
Ciechociński basen został otwarty w 1932 roku przez prezydenta Ignacego Mościckiego. W tym czasie dzieło architektów Romualda Gutta i Aleksandra Szniolisa było jedynym takim obiektem w Europie. Przez dziesięciolecia basen był wizytówką uzdrowiska niemal tak sławną, jak tężnie. Został zamknięty w 2001 roku, w przyszłym tygodniu jednak znów będzie można przyjść tu z ręcznikiem, by rozłożyć się na plaży i zamoczyć w basenie z solanką. Specjalnie w tym celu przywieziony znad morza piasek, oraz mały basen staną w niecce wielkiego basenu.
Wcześniej, w sobotę 21 czerwca Termy Ciechocinek wraz z Przedsiębiorstwem Uzdrowisko Ciechocinek zapraszają wszystkich do Parku Tysiąclecia na piknik z muzyką oraz pokazami światła i dźwięku. Impreza rozpocznie się o godz. 18, w parku zagrają zespoły: ReBus, Storytellers, Ajki, na godzinę 21.30 zaplanowana jest natomiast retransmisja warszawskiego koncertu Klary Jędrzejewskiej. Po nim rozpocznie się pokaz światła i laserów.
Przyszłotygodniowe atrakcje nie mają być zjawiskiem jednorazowym. Powołana do życia fundacja Solankowa Dolina będzie, poczynając od 28 czerwca, co tydzień organizowała weekendowe warsztaty tematyczne. Cykl rozpoczną zajęcia fotograficzne, później można się m.in. spodziewać malarskich i filmowych, a pod koniec lipca - dwumaratonu, o którym więcej napiszemy w przyszłości.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Superrr (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Szyki imprezie pokrzyżowała nieco pogoda ale i tak było sporo ludzi. Ciechocinek bez basenu termalnego to jak Jaś bez Małgosi;-) Powodzenia w realizacji planów!!

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo