W pubie „Pamela”: Punk rock zabrzmi na scenie, a na ścianach...

W pubie „Pamela”: Punk rock zabrzmi na scenie, a na ścianach wystawa zdjęć

Tomasz Bielicki

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Grupa Guitar Gangsters  pochodzi z Wielkiej Brytanii. Od prawie 30 lat gra punk rocka. W Toruniu wykonają m.in. kilka premierowych kompozycji

Grupa Guitar Gangsters pochodzi z Wielkiej Brytanii. Od prawie 30 lat gra punk rocka. W Toruniu wykonają m.in. kilka premierowych kompozycji ©Nadesłana

W poniedziałek w Toruniu w pubie "Pamela" koncert zespołów Absurd oraz Guitar Gangsters. Muzycznym wydarzeniom będzie towarzyszyć wystawa zdjęć fotoreportera Marcina Łaukajtysa.
Grupa Guitar Gangsters  pochodzi z Wielkiej Brytanii. Od prawie 30 lat gra punk rocka. W Toruniu wykonają m.in. kilka premierowych kompozycji

Grupa Guitar Gangsters pochodzi z Wielkiej Brytanii. Od prawie 30 lat gra punk rocka. W Toruniu wykonają m.in. kilka premierowych kompozycji ©Nadesłana

Guitar Gangsters gra melodyjnego punk rocka. Grupa powstała prawie trzy dekady temu w Wielkiej Brytanii. Do tej pory wydali siedem albumów studyjnych, a także dwie płyty koncertowe. Ciekawostką jest fakt, że jedna z nich zawiera nagrania z koncertów, które odbyły się w 1989 roku w Polsce oraz Niemczech. Guitar Gangsters regularnie koncertuje nie tylko w Europie, ale również poza jej granicami. Mimo upływu lat jego charakterystyczne brzmienie nie straciło nic ze swojej pierwotnej siły. Aktualnie muzycy pracują nad materiałem na kolejną płytę. W Toruniu będzie więc okazja, aby wysłuchać premierowych utworów.

Toruńskie Gwiazdy


Drugi zespół, który pojawi się w poniedziałek na scenie pubu „Pamela” jest doskonale znany miłośnikom lokalnej sceny. Grupa Absurd porusza się w klimatach alternatywnego rocka. Pomimo młodego wieku mogą pochwalić się długą listą sukcesów. W 2008 roku zdobyli Grand Prix w XVII Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu. W tym samym roku zostali uhonorowani nominacją w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy w kategorii Nadzieja Roku. W 2009 roku zdobyli III miejsce w głosowaniu internautów w organizowanym przez stację TVN konkursie „39 i pół decybela ponad normę”.

Wielokrotnie nagradzani


„Słuchając tych nagrań pierwszy raz, czasami nie wiadomo, co wydarzy się za chwilę. A to spory atut. Na nieco skostniałej w ostatnim czasie i dość uporządkowanej od kilku lat lokalnej scenie, dawno nie było takiej młodzieńczej eksplozji rockowej świeżości. I do tego tak pełnej energii” - pisaliśmy o zespole w 2014 roku, recenzując ich debiutancki „Pomarańczowy” album.

W tym samym roku Absurd wygrał w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy w kategorii Zespół Roku oraz otrzymał nominację w kategorii Płyta Roku. Rok później za swój kolejny album „Radiowe piosenki” zdobyli w tym samym plebiscycie tytuł Płyty Roku. Poniedziałkowym koncertem zespół żegna się fanami, ponieważ po 11 latach wspólnego grania, muzycy postanowili się rozstać.

Sport na fotografiach


Poza koncertami czeka nas otwarcie wystawy fotografii sportowej Marcina Łaukajtysa. Toruński fotoreporter szczególnie upodobał sobie sporty ekstremalne. Warto wspomnieć, że od pewnego czasu - poza fotografią - zajmuje się również kręceniem filmowych reportaży. Wstęp na poniedziałkowe wydarzenia w Hard Rock Pubie „Pamela”, który mieści się w Toruniu przy ul. Legionów 36 jest wolny. Początek o godz. 19.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo