W Rzeszowie była nadzieja, że Energa zdobędzie chociaż punkt

Maciej Czypek
Konrad Kulpa był bliski pokonania Sadima Ismajłowa. W piątym secie jednak Rosjanin zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść
Nadal bez zwycięstwa pozostaje drużyna tenisistów stołowych Energi Toruń w rozgrywkach Superligi.

Po czwartej kolejce, tym razem po porażce 1:3 w Rzeszowie z Fibrainem AZS-em Politechniką torunianie pozostali na 10. pozycji w tabeli.

Wprawdzie spotkanie rozpoczęło się obiecująco dla gości, bo zwycięstwem Kadera Abela Salifou nad Wasylem Lakiejewem 3:2, ale - jak się później okazało - było to jedyne zwycięstwo podopiecznych Grzegorza Adamiaka w tym meczu. Później bowiem toruński lider, Chuanxi Han, nie sprostał Tomaszowi Lewandowskiemu przegrywając 1:3.

Nadzieje na choćby jeden punkt pojawiły się w trzeciej partii tego meczu, w której Konrad Kulpa był bliski zwycięstwa. Przy stanie 2:2 w pojedynku z Sadim Ismajłowem więcej zimnej krwi zachował jednak Rosjanin, który decydującą partię wygrał 11:9. W ostatnim tego dnia pojedynku Chuanxi Han uległ 1:2 Wasylowi Lakiejewowi.

Kolejne spotkanie torunianie rozegrają we własnej hali w niedzielę 21 października. Rywalem ich będzie Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

Fibrain AZS Politechnika Rzeszów - Energa KTS Toruń 3:1

Wasyl Lakiejew - Kader Abel Salifou 2:3 (11:6, 6:11, 7:11, 11:8, 9:11)

Tomasz Lewandowski - Chuanxi Han 3:1 (10:12, 12:10, 11:6, 11:9)

Sadi Ismajłow - Konrad Kulpa 3:2 (11:6, 13:11, 8:11, 4:11, 11:9)

Wasyl Lakiejew - Chuanxi Han 2:1 (15:13, 9:11, 11:9)

W pozostałych meczach: Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz - ZKS Palmiarnia Zielona Góra 3:1 (rozegrany awansem), Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Dekorglass Działdowo 3:0, Olimpia Unia Grudziądz – 3S Polonia Bytom 1:3, Kolping Frac Jarosław - Unia AZS AWFiS Gdańsk 1:3, Dojlidy Białystok - Morliny Ostróda 3:1.

1. Dekorglass Działdowo 5 14 15-3
2. Dojlidy Białystok5 12 13-5
3. Unia AZS AWFiS Gdańsk 4 11 12-4
4. 3S Polonia Bytom 4 10 11-5
5. Dartom Bogoria Grodzisk3 8 9-2
6. Zooleszcz Bydgoszcz 4 7 10-9
7. Kolping Frac Jarosław 4 6 8-7
8. Politechnika Rzeszów 4 6 6-7