W sobotę w CSW rusza zlot fanów „Gwiezdnych wojen”

W sobotę w CSW rusza zlot fanów „Gwiezdnych wojen”

Tomasz Bielicki

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

konwent miłosników filmukonwent miłosników filmu "Gwiezdne wojny"

konwent miłosników filmu konwent miłosników filmu "Gwiezdne wojny" ©Adam Zakrzewski

StarForce to największa fanowska impreza w Polsce. W tym roku do wzięcia w niej udziału zachęca w promocyjnych spotach znany z „Matriksa” Keanu Reeves.
konwent miłosników filmukonwent miłosników filmu "Gwiezdne wojny"

konwent miłosników filmu konwent miłosników filmu "Gwiezdne wojny" ©Adam Zakrzewski

„Gwiezdne wojny” to wspólny tytuł dwóch trylogii filmowych George’a Lucasa. Części powstałe na przełomie lat 70. i 80. opowiadają o wojnie Sojuszu Rebeliantów z Imperium Galaktycznym. Główny bohater, Luke Skywalker, uczy się, jak zostać rycerzem Jedi i poznaje tajniki Mocy. Po latach przerwy Lucas nakręcił kolejne trzy części. Baśniowo-fantastyczną otoczkę przysłoniły w nich jednak komputerowe efekty specjalne. Obecnie trwają prace nad siódmym epizodem cyklu, którego premierę zaplanowano na 2015 rok.

Uwielbienie fanów dla filmowego uniwersum zdaje się nie mieć granic. Od lat zbierają wszystko, co tylko może wiązać się w filmową sagą - figurki postaci, książki, komiksy, koszulki, modele statków, gry, kubki... Generalnie wszystko. Część ich zbiorów będzie prezentowana dziś w CSW. Zobaczymy m.in. kolekcjonerskie modele Lego Kamila Domagalskiego oraz repliki filmowe Katarzyny Anuszewicz-Kuleszy oraz braci Adama i Marka Kuleszów. Ci dwaj ostatni tworzą swoje modeli używając do tego długopisów oraz części od drukarek.

Imprezę zainauguruje parada postaci z gwiezdnej sagi, która z orkiestrą Wojewódzkiego Ośródka Animacji Kultury wystartuje o godz. 11 spod urzędu Marszałkowskiego i przejdzie ulicą Chełmińską na Rynek Staromiejski. Swój udział zapowiedzieli w niej m.in. członkowie 501st Legion. To międzynarodowa fanowska organizacja, która skupia osoby tworzące kostiumy odpowiadająca w najdrobniejszych szczegółach filmowym oryginałom z serii „Gwiezdnych wojen”.

Wszystkie gwiezdne atrakcje będą dostępne w Centrum Sztuki Współczesnej od godz. 12. Pełny program StarForce 2014 zamieszczono na stronie www.starforce.eu. Wstęp na imprezę jest wolny.

Więcej w sobotnim wydaniu "Nowości".

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo