W środę emocje futsalowe. FC KJ Toruń podejmie Słoneczny Stok Białystyk

Wnajlepszej piątce jedenastej kolejki Futsal Ekstraklasy znalazło się miejsce dla Marcina Mikołajewicza. Torunianin powalczy o kolejną nominację Sławomir Kowalski
Do wigilii pozostał już niespełna tydzień, ale mimo to futsaliści FC KJ Toruń wciąż mają przed sobą dwa mecze grane u siebie. Pierwszy już w środę o 19.

Intensywny okres przedświąteczny wiąże się w dużej mierze z późnym rozpoczęciem sezonu w wykonaniu naszych piłkarzy. Podczas gdy rywale w grali najlepsze, nasz zespół jedynie trenował, gdyż trener Łukasz Żebrowski prowadził w tym czasie kadrę do lat 19. Obecnie FC KJ nadrabia wcześniejsze zaległości - środowe spotkanie w Arenie Toruń powinno odbyć się jeszcze w połowie września.

O 19 torunianie podejmą Słoneczny Stok Białystok. Rywale zajmują dopiero dziesiąte miejsce w tabeli Futsal Ekstraklasy, a ich wyjazdowy dorobek to jedna wygrana i trzy porażki. Nasi środowi goście nieźle zaczęli sezon, ale w ostatnich sześciu kolejkach przegrali aż pięciokrotnie i raz zremisowali. Piłkarze FC KJ mają więc przed sobą zadanie zdobycia kompletu punktów i każdy inny scenariusz niż ich zwycięstwo przed własną publicznością będzie negatywnym zaskoczeniem. Po meczu ze Słonecznym Stokiem torunianom pozostanie już tylko jeden zaległy mecz z Rekordem Bielsko-Biała, który odbędzie się w Toruniu 4 stycznia.

KH Energa Toruń pokonał Podhale Nowy Targ 3:2 (2:0, 0:1, 0:1, d.1:0) w piątkowym meczu Polskiej Hokej Ligi. Torunianie prowadzili po pierwszej tercji już 2:0 po golach, które strzelili Mateusz Zieliński i Aleksander Wołżankin. Rywale zdołali jednak doprowadzić do remisu, a tym samym do dogrywki. W niej bramkę na wagę zwycięstwa zdobył dla KH Energi Denis Serguszkin. Wygrana 3:2 stała się więc faktem.W niedzielę kolejny mecz - o 17 torunianie podejmą  JKH GKS Jastrzębie.POLUB NAS NA FACEBOOKU Nie wiesz, jak skorzystać z PLUSA? Kliknij TUTAJ;nf, a dowiesz się więcej![lista][*] Co dostanę w ramach abonamentu?;nf[*] Dlaczego mam płacić za treści w sieci?;nf[*] Najczęstsze pytania;nf[/lista]

Wielkie emocje na Tor-Torze! Wygrana KH Energi po dogrywce [zdjęcia]

Po środowym meczu na kolejne emocje nie będzie jednak trzeba czekać aż do początku 2020 roku. W sobotę o 17, już zgodnie z terminarzem 13. kolejki Futsal Ekstraklasy, FC KJ podejmie Gwiazdę Ruda Śląska. I tym razem to torunianie będą faworytami, gdyż po dwunastu meczach Gwiazda jest klasyfikowana na przedostatnim miejscu. Na razie piłkarze FC KJ o sobocie jeszcze nie myślą - przed nimi dzisiejszy mecz ze Słonecznym Stokiem.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani