Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W toruńskich „Płatkach” studenci zobaczyli Yeti

Krzysztof Lietz
Prezes zarządu CPP Toruń-Pacific Wojciech Sobieszak (w środku) honoruje wyróżnionych w akcji YES 4 YETI
Prezes zarządu CPP Toruń-Pacific Wojciech Sobieszak (w środku) honoruje wyróżnionych w akcji YES 4 YETI Sławomir Kowalski
41 studentów z UMK i Wyższej Szkoły Bankowej przekonało się w toruńskich „Płatkach”, jak się pracuje w prestiżowej firmie. Firma CPP Toruń-Pacific mogła za to poznać przyszłych... pracowników.

[break]
- O himalajskim Yeti wszyscy słyszeli, ale nikt go nie widział. Z naszym projektem jest inaczej. W tym roku kolejnych 41 studentów otrzymało specjalne certyfikaty ukończenia naszych warsztatów - stwierdził Wojciech Sobieszak, prezes zarządu CPP Toruń-Pacific podsumowując zakończoną w ubiegłym tygodniu trzecią akcję YES 4 YETI (Young Employment&Training Initiative).

Warsztaty w firmie

YES 4 YETI to cykl warsztatów i praktyk dla studentów toruńskich uczelni z kierunków ekonomicznych.

Projekt jest lokalną inicjatywą Cereal Partners Poland, umożliwiającą młodym ludziom zdobycie wiedzy i umiejętności przydatnej w znalezieniu i uzyskaniu pracy. Jednym z udziałowców CPP jest firma Nestlé - inicjator „Sojuszu dla Młodych”. Celem akcji jest zwalczanie bezrobocia wśród osób wchodzących na rynek pracy.

W tym roku do YES 4 YETI przystąpiło 41 studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK i Wydziału Finansów i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. W ciągu kilku miesięcy uczestniczyli oni w cyklu warsztatów organizowanych w firmie Toruń- Pacific, których celem było przybliżenie studentom praktyki gospodarczej. Marketingowcy, kontrolerzy finansowi, specjaliści od oceny sensorycznej produktów zatrudnieni w CPP dzielili się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniami.

W tym roku większy nacisk położyliśmy na kształtowanie praktycznych umiejętności. - Małgorzata Szalewska-Urbańska, wiceprezes CPP ds. pracowniczych

- W tym roku większy nacisk położyliśmy na kształtowanie praktycznych umiejętności. Więcej niż w poprzednich akcjach było zajęć warsztatowych - mówi Małgorzata Szalewska-Urbańska, wiceprezes Cereal Partners Poland ds. pracowniczych, która bezpośrednio z ramienia zarządu CPP nadzorowała projekt.

Od pomysłu do nagrody

Tegoroczna akcja rozpoczęła się w lutym. W marcu i kwietniu odbyły się warsztaty w siedzibie CPP Toruń-Pacific. Na zakończenie każdy z uczestników opracował zadanie projektowe z wybranego przez siebie tematu.

Podczas uroczystego zakończenia trzeciej akcji YETI autorzy najlepszych prac otrzymali specjalne wyróżnienia, a każdy z jej uczestników specjalny certyfikat.

Pierwsza nagroda przypadła zespołowi studentek UMK (Agnieszka Brach, Margareta Kwiecińska i Justyna Ptak) za „analizę produktów CPP oraz całej kategorii płatków śniadaniowych w wybranym sklepie dyskontowym i wybranym hipermarkecie”.

Drugą nagrodę otrzymał Łukasz Buler, student WSB za pracę „Program ciągłego doskonalenia: Jakie korzyści biznesowe może dać wdrożenie kultury ciągłego doskonalenia? Jakich argumentów użyjesz, aby przekonać Zarząd, a jak przekonasz pracowników do wdrożenia inicjatywy ciągłego doskonalenia?

Trzecia lokata przypadła Jarosławowi Dalke z UMK za pracę z zakresu marketingu i sprzedaży.

Teraz czekają praktyki

To nie koniec przygody studentów w firma Toruń-Pacific.

Małgorzata Szalewska-Urbańska wiceprezes CPP, zachęcała wszystkich zainteresowanych do składania aplikacji na płatne, letnie praktyki w toruńskiej firmie.

- To obustronna korzyść - mówi prezes Wojciech Sobieszak. - Studenci poznają strukturę i specyfikę pracy w korporacji i są lepiej przygotowani od strony praktycznej do podjęcia pracy niekoniecznie w naszej firmie. My z kolei mamy doskonałą okazję poznania potencjału przyszłych absolwentów.

Potwierdzają to studenci, uczestnicy YES 4 YETI.

- Podczas warsztatów miałyśmy okazję poznać specyfikę pracy w takiej firmie jak CPP Toruń-Pacific - mówią laureatki pierwszej nagrody. - Bezpośrednia rozmowa z doświadczonymi specjalistami dała nam wyobrażenie, jak funkcjonuje międzynarodowa organizacja gospodarcza. Jest to też szansa na nawiązanie kontaktu z potencjalnym pracodawcą. Mamy nadzieję, że dzięki warsztatom będziemy pewniej się czuć podczas poszukiwania pracy po zakończeniu studiów.

Warto wiedzieć: Dla studentów

Young Employment & Training Initiative (Y4Y) to wspólne przedsięwzięcie producenta płatków śniadaniowych Nestlé-Cereal Partners Poland Toruń-Pacific (CPP), Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu.

W trzech dotychczasowych cyklach przedsięwzięcia uczestniczyło 234 studentów, którzy otrzymali specjalne certyfikaty ukończenia warsztatów.

W tegorocznym cyklu projektu studenci zgłosili 25 prac, w tym pięć grupowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska