W Warszawie popłynęli po złoto

Wioślarska sztafeta UKS „Remus” w najstarszej kategorii zajęła pierwsze miejsce. Ponadto indywidualnie Robert Rżeński zajął trzecie miejsce.

<!** Image 3 align=right alt="Image 81789" sub="Łukasz Rżeński popłynął jak torpeda">W czasie Ogólnopolskich Mistrzostw UKS-ów na ergometrach wioślarskich w Warszawie brodniczanie spisali się przyzwoicie. Startowali obok klubów z Warszawy, Krakowa i Brdowa. Świetnie wypadli najstarsi i najmłodsi wioślarze, a na całej linii zawiedli drugoklasiści.

- Nie spisali się, ale co się dziwić: pływają tak, jak chodzą na treningi. Szkoda, bo marnują potencjał. Warunki fizyczne mają nawet lepsze niż ich starsi koledzy - komentuje Maciej Rżeński, trener brodnickich wioślarzy.

Do Warszawy pojechali: Damian Dulka (’92 rocznik), Robert Rżeński (’92), Łukasz Rżeński (’92) i Krzysztof Maciejewski (’92), Daniel Szubring (’93), Mateusz Krajewski (’93), Jakub Sukalski (’93), Piotr Rychter (’93), Jakub Sochacki (’95), Sebastian Rosiński (’95), Paweł Białkowski (’95), Patryk Zakrzewski (’95).

<!** reklama>Najlepiej wypadli najstarsi zawodnicy, uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych.

Trener świetnie ustawił sztafetę.

<!** Image 2 align=left alt="Image 81789" sub="Zawodnicy UKS „Remus” z trenerem Maciejem Rżeńskim (z lewej) i prezesem Franciszkiem Rżeńskim (z pucharem) / Fot. Nadesłana">- Przyznam, że to przypadek. O miejsce w składzie rywalizowali Przemek Szmeichel i Łukasz Rżeński. Ostatecznie miał zadecydować wynik w wiosłowaniu na pięćset metrów. Mimo pobytu w szpitalu wygrał Łukasz - komentuje szkoleniowiec.

W sztafecie wiosłowali kolejno: Robert Rżeński, Damian Dulka, Krzysztof Maciejewski i Łukasz Rżeński. Po pierwszym biegu Robert tracił do lidera 0,3 s. Damian oddalił się już na 2 s. Krzysztof nadrobił pół sekundy, a jak torpeda popłynął ostatni z brodnickich wioślarzy. Nadrobił półtorej sekundy, czym zapewnił zwycięstwo osadzie UKS „Remus”.

Natomiast indywidualnie najlepiej popłynął Robert Rżeński, zdobywając trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

- Pierwsze miejsce zajęli zawodnicy WTW Warszawa, najstarszego klubu wioślarskiego w Polsce a drugie MOS Warszawa - relacjonuje Maciej Rżeński. - Generalnie jestem zadowolony z postawy naszych zawodników - kwituje szkoleniowiec.

Następny start, już na wodzie, nastąpi 31 maja w Kruszwicy w czasie Centralnych Kontrolnych Regat Otwarcia Sezonu Juniorów.