Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Walczą o pierwszy skład

Walczą o pierwszy skład

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

W tygodniu siatkarki Budowlanych (pierwsza z lewej Ewelina Krzywicka, pierwsza z prawej Ewelina Ryznar) trenują w siłowni i w hali. W weekendy sprawdzają

W tygodniu siatkarki Budowlanych (pierwsza z lewej Ewelina Krzywicka, pierwsza z prawej Ewelina Ryznar) trenują w siłowni i w hali. W weekendy sprawdzają zaś swoje umiejętności w meczach sparingowych ©Sławomir Kowalski

Dla siatkarek Budowlanych Volley wrzesień upływa pod kątem turniejów towarzyskich. Tydzień w tydzień podróżują po kraju i sprawdzają swoją formę w starciach z ligowymi rywalami.
W tygodniu siatkarki Budowlanych (pierwsza z lewej Ewelina Krzywicka, pierwsza z prawej Ewelina Ryznar) trenują w siłowni i w hali. W weekendy sprawdzają

W tygodniu siatkarki Budowlanych (pierwsza z lewej Ewelina Krzywicka, pierwsza z prawej Ewelina Ryznar) trenują w siłowni i w hali. W weekendy sprawdzają zaś swoje umiejętności w meczach sparingowych ©Sławomir Kowalski

Sztab szkoleniowy toruńskiej drużyny niemal każdy z wrześniowych weekendów, zgodnie z rokrocznie kultywowaną tradycją, obsadził turniejami towarzyskimi. Przed tygodniem Budowlane sprawdzały swoją formę w starciach sparingowych w Policach, a obecnie przebywają już w Murowanej Goślinie, gdzie rozegrają kolejne kontrolne potyczki. Za tydzień wybiorą się natomiast do Świecia.
[break]
Ostatni z wrześniowych weekendów, poprzedzający bezpośrednio inaugurację ligowych zmagań, Budowlane będą mieć wolny od gry, aczkolwiek w czwartek i piątek (25 i 26 września), w Toruniu, być może w głównej hali nowego obiektu przy ul. Bema, zmierzą się dwukrotnie z ŁKS-em Łódź.

- Meczów kontrolnych mamy sporo, ale jest to dla nas optymalna liczba - mówią zgodnie siatkarki czwartej drużyny minionych rozgrywek w pierwszej lidze.

Sprawdzanie ustawień


W pierwszym ze wspomnianych turniejów torunianki zmierzyły się z aż czterema przeciwnikami. W starciach z Jokerem Świecie oraz drugą drużyną mistrza Polski - Chemika Police triumfowały, natomiast od siatkarek Zawiszy Sulechów i ŁKS-u Łodź okazywały się gorsze.

- W turniejach towarzyskich, takich jak ten w Policach, liczy się gra i jej styl. Wynik jest sprawą drugorzędną - mówi Ewelina Ryznar, środkowa, która w nadchodzącym sezonie będzie kapitanem drużyny, po tym jak, z Budowlanymi pożegnały się trzy inne siatkarki, które wcześniej pełniły tę funkcję. - Wraz z trenerem chciałyśmy posprawdzać grę w różnych konfiguracjach, w różnych ustawieniach. W zespole mamy sporo nowych zawodniczek (sześć - przyp. red.), więc dla nich ważne jest to, aby poznać nasz system gry. Wyniki mogły być lepsze, bo nasza gra nie była taka, jak byśmy chciały. To nie było to, co chciałybyśmy grać w lidze, ale mamy jeszcze prawie miesiąc na to, żeby nad tym popracować.

Pożyteczne gry


Od wczoraj torunianki przebywają już w Murowanej Goślinie, gdzie rywalizować będą z dwiema drużynami tamtejszego Klubu Sportowego. Warto dodać, iż w turnieju w Wielkopolsce wystąpić miały cztery zespoły, aczkolwiek z zaproszenia nie skorzystały ekipy z Czech i Niemiec. Dla torunianek, mimo wszystko, będzie to jednak kolejny pożyteczny sprawdzian.

- Każda z nas walczy o miejsce w podstawowym składzie, dlatego chcemy pokazywać się z najlepszej strony w każdym kolejnym meczu - przekonuje Ewelina Krzywicka, przyjmująca Budowlanych. - Starcia w Murowanej Goślinie będą dla nas pożyteczne. Tamtejszy zespół, podobnie jak nasz, jest nowy i nie wiemy, na co będzie go stać w tych sparingach, a także w późniejszych starciach w lidze.

Przypomnijmy, iż inauguracja sezonu nastąpi 4 października.

Wyniki
Dwa zwycięstwa i dwie porażki

Oto rezultaty meczów Budowlanych Toruń podczas turnieju w Policach.

Budowlani Volley Toruń - Joker Świecie 3:0 (18, 16, 21); spotkanie rozegrano w Toruniu
Budowlani - Chemik II Police 3:2 (-21, 23, -19, 22, 10)
Budowlani - Zawisza Sulechów 0:3 (-17, -23, -25)
Budowlani - ŁKS Łódź 2:3 (-18, -17, 23, 21, -9)

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo