Wandą w nocny rejs po Wiśle

Wandą w nocny rejs po Wiśle

Alicja Cichocka

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Wandą w nocny rejs po Wiśle
takie ceny za rejs
Wandą w nocny rejs po Wiśle

Jutro statek Wanda wyruszy w inauguracyjny rejs po Wiśle nocą. Jako pierwsi panoramę Torunia z pokładu statku zobaczą toruńskie VIP-y.


Statek Wanda już od lat wozi po Wiśle turystów i mieszkańców. W tym sezonie magistrat dogadał się z właścicielem statku i od przyszłego tygodnia Wanda będzie pływała po rzece również nocą.


W zamyśle takie rejsy mają być nową atrakcją turystyczną Torunia. Z pokładu statku turyści i mieszkańcy będą mogli podziwiać nocną panoramę miasta w całej okazałości. Żeby jednak statek mógł pływać, trzeba było przygotować znaki nawigacyjne. Zostały pomalowane specjalną farbą fosforyzującą, dzięki czemu są widoczne w ciemności. Nowe oznakowanie kosztowało miasto 13 tys. zł. Ponad połowę z tej sumy, 8 tys. złotych, dostaliśmy od Związku Miast Nadwiślańskich.


Wandą jako pierwsi już jutro ok. godz. 23 popłyną toruńskie VIP-y. Od środy w nocne rejsy będzie mógł wyruszyć każdy. Codziennie, w czerwcu i lipcu o godz. 22.30 statek zabierze chętnych z przystani na Bulwarze. Rejs będzie trwał 40 minut. Jednak żeby się odbył, potrzeba co najmniej 15 osób (statek pomieści maksymalnie 100 osób). W sierpniu Wanda wypłynie nocą o godz. 22, we wrześniu o godz. 21. W weekendy będzie można zamawiać dodatkowe nocne rejsy przez telefon. Warunek to 15 chętnych lub zryczałtowana opłata 250 złotych - za tyle Wanda wyruszy choćby z jednym pasażerem na pokładzie.

Takie ceny za rejs


  • Dorośli - 12 złotych
  • Dzieci i młodzież - 8 złotych
  • 250 złotych - jednorazowa opłata, za którą statek popłynie nocą nawet z jednym chętnymCzytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo