Lech Poznań

2

2 1 połowa

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

• Za tydzień w ostatniej kolejce sezonu 2021/22 Lech Poznań zagra przy Bułgarskiej z Zagłębiem Lubin, natomiast Warta Poznań pojedzie do Krakowa na mecz z walczącą o utrzymanie Wisłą.

• Oceny piłkarzy po meczu Warta Poznań - Lech Poznań (w skali 1-6):

• Jędrzej Grobelny - 3
    • Łukasz Trałka - bez oceny, (Michał Kopczyński - 3)
    • Dawid Szymonowicz - 3, (Aleksandr Pawłowiec - 1)
    • Robert Ivanov - 2
    • Jan Grzesik - 3
    • Mateusz Kupczak - 3
    • Miguel Luis - 3
    • Jakub Kiełb - 2, (Michał Jakóbowski - bez oceny)
    • Frank Castaneda - 3
    • Miłosz Szczepański - 3, (Jayson Papeau - 3)

• Radosław Murawski - 2
    • Jesper Karlstroem - 4, (Nika Kvekveskiri - bez oceny)
    • Dawid Kownacki - 3, (Adriel Ba Loua - 3)
    • Joao Amaral - 4, (Dani Ramirez - bez oceny)
    • Jakub Kamiński - 3
    • Mikael Ishak - 4
  • Dzięki temu zwycięstwu Lech Poznań jest już o krok od mistrzostwa Polski. Jeśli Raków Częstochowa nie wygra dzisiaj z Zagłębiem Lubin, wtedy "Kolejorz" zostanie oficjalnie mistrzem kraju już teraz!

• Koniec meczu w Grodzisku Wielkopolskim! Lech Poznań wygrywa w derbach z Wartą 2:1!

• Ostatnia zmiana w Warcie Poznań. Michał Jakóbowski zmienił Jakuba Kiełba.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Końcówka meczu w Grodzisku Wielkopolskim. Lech wydaje się być już niemal o krok od zdobycia mistrzostwa Polski.

• Natomiast Nika Kvekveskiri pojawił się w miejsce Jespera Karlstroema.

• Dwie zmiany w szeregach Lecha Poznań. Dani Ramirez zmienił Joao Amarala

• Niilo Maenpaa został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Adriel Ba Loua wpadł z piłką w pole karne Warty, zagrał do Mikaela Ishaka, ale ten uderzył minimalnie niecelnie.

• Pierwsza zmiana w Lechu Poznań. Adriel Ba Loua zmienił Dawida Kownackiego.

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Robert Ivanov.

• Frank Castaneda oddał mocny strzał z dystansu, ale Mickey van der Hart pewnie interweniował.

• Zakotłowało się w polu karnym Warty Poznań, ale arbiter odgwizdał spalonego.

• Lech Poznań rozgrywa piłkę na własnej połowie boiska.

• Druga połowa meczu na razie nie jest zbyt emocjonująca. Lech Poznań wyraźnie kontroluje przebieg gry, natomiast Warta Poznań nie kwapi się żeby to zmienić.

• Joao Amaral wpadł z piłką w pole karne Warty, ale zagrał bardzo niedokładnie.

• Natomiast Niilo Maenpaa pojawił się w miejsce Milana Corryna.

• Dwie zmiany w Warcie Poznań. Jayson Papeau zmienił Miłosza Szczepańskiego

• Jakub Kamiński dośrodkował wprost w ręce Jędrzeja Grobelnego.

• Prostopadłe podanie do Mikaela Ishaka, ale snajpera Lecha uprzedził Jędrzej Grobelny.

• Dawid Kownacki doszedł do strzału głową w polu karnym Warty, ale gracz "Kolejorza" uderzył niecelnie.

• Dawid Kownacki z impetem wpadł w pole karne Warty, zagrał w pole bramkowe, ale tam piłkę przejął Jędrzej Grobelny.

• Wyrównany początek drugiej połowy meczu. Lech stara się kontrolować przebieg gry.

• Joel Pereira dośrodkował w pole karne Warty, ale żaden z graczy "Kolejorza" nie dopadł do tej piłki.

• Rozpoczynamy drugą część rywalizacji!

• W przerwie meczu zmiana w szeregach Warty Poznań. Aleksandr Pawłowiec zmienił Dawida Szymonowicza.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Grodzisku Wielkopolskim. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Grodzisku Wielkopolskim. Do przerwy Lech Poznań prowadzi z Wartą Poznań 2:1.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie przyniosło zagrożenia, ale do piłki dopadł jeszcze Pedro Rebocho, który oddał strzał na bramkę Warty, tor lotu piłki zmienił Mikael Ishak myląc tym samym bramkarza gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Znowu niesamowity Mikael Ishak zdobywa niezwykle ważną bramkę! Lech prowadzi 2:1!

• Lech Poznań wywalczył rzut rożny w ostatniej akcji pierwszej połowy meczu.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Miguel Luis zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka wylądowała wprost w rękach Mickeya van der Harta.

• Krótko rozegranie rzutu rożnego nie zagroziło bramce gospodarzy.

• Po akcji prawą stroną boiska Lech Poznań wywalczył rzut rożny.

• Jakub Kamiński dostał piłkę w polu karnym Warty, gracz gości zdecydował się na sytuacyjne uderzenie, ale piłka trafiła wprost w rywala.

• Mało interesująca końcówka pierwszej połowy meczu. Lech nie potrafi sforsować dobrze dysponowanej defensywy Warty.

• Frank Castaneda popędził prawą stroną boiska i zdecydował się na strzał, który jednak minął bramkę gości.

• Dawid Kownacki dośrodkował w pole karne Warty, ale żaden z partnerów nie zdołał dopaść do piłki.

• Dawid Kownacki został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Wznawiamy grę.

• Arbiter wstrzymuje grę z powodu zadymienia boiska przez środki pirotechniczne.

• Joel Pereira zagrał w pole karne Wart, ale tam Jędrzej Grobelny świetnie wypiąstkował piłkę.

• Jesper Karlstroem został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Joao Amaral przejął piłkę przed polem karnym Warty i precyzyjnym uderzeniem umieścił futbolówkę w samym okienku bramki gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Przepiękne wyrównujące trafienie Joao Amarala!

• Jakub Kamiński dopadł do piłki w polu karnym Warty, ale uderzył tylko w boczną siatkę!

• Zagranie w pole karne Lecha, ale tam tym razem Mikael van der Hart pewnie interweniował.

• Mikael Ishak dostał piłkę w polu karnym Warty, ale snajper "Kolejorza" fatalnie spudłował.

• Dawid Kownacki zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale piłka powędrowała wysoko nad bramką rywali.

• Lech Poznań gra jakby sparaliżowany, goście nie potrafią przejąć piłki od Warty.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Michał Kopczyński pewnie wykorzystuje "jedenastkę" i sensacyjnie Warta Poznań obejmuje prowadzenie!

• Coś niesamowitego! Rzut karny dla Warty Poznań po faulu Mickeya van der Harta we własnym polu karnym!

• Lech Poznań próbuje atakować wysokim pressingiem, ale na razie na niewiele się to zdaje.

• Początek spotkania bardzo spokojny. Warta Poznań próbuje rozgrywać piłkę w środku pola.

• Pożegnanie z boiskiem Łukasza Trałki. Legenda Lecha Poznań i zasłużony piłkarz Warty Poznań przy szpalerze opuszcza boisko, a w jego miejsce pojawia się Michał Kopczyński.

• Rozpoczynamy batalię o dominację w Poznaniu!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Grodzisku Wielkopolskim! Za moment rozpoczniemy derby Poznania!

• Lechowi Poznań w poprzedniej kolejce, dzięki zwycięstwu 2:1 w Gliwicach oraz remisowi 1:1 Rakowa Częstochowa z Cracovią, udało się odzyskać fotel lidera. Od upragnionego mistrzostwa Polski dzielą lechitów tylko (i aż) dwie wygrane w ostatnich dwóch kolejkach z Wartą Poznań w Grodzisku oraz z Zagłębiem Lubin przy Bułgarskiej.

• Zieloni w ubiegły weekend na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zapewnili sobie utrzymanie w PKO Ekstraklasie. To, co wydawało się być nierealne pod koniec 2021 roku, ziściło się już w spotkaniu z Wisłą Płock. Warciarze zademonstrowali ogromną wolę walki, wygrywając bardzo pewnie z Nafciarzami (3:0). Pozycja zawodników z Dolnej Wildy nie oznacza, że do spotkań z Lechem oraz Wisłą Kraków podejdą bez zaangażowania. Teraz tak naprawdę, to Warta będzie decydować o ostatecznym kształcie ligowej tabeli.

• Witamy! Czas na 14. derby Poznania na poziomie Ekstraklasy. Warta Poznań przed rywalizacją z Lechem Poznań jest już pewna utrzymania. Kolejorz natomiast w trakcie sobotniego pojedynku może zapewnić sobie ósmy tytuł mistrzowski, pod warunkiem, że Raków Częstochowa zgubi punkty w meczu z Zagłębiem Lubin. Zapraszamy na relację live.