Wiatr sprzyjał naszym żaglom

Przemysław Majchrzak
Reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Pojezierze” Brodnica rywalizowali podczas minionego weekendu w regatach w Sępólnie Krajeńskim i Kiekrzu, osiągając dobre wyniki.

W Sępólnie Krajeńskim, na zorganizowanych w dniach 9-10 sierpnia IV Regatach o Puchar Burmistrza Jakub Buńka z UKS Pojezierze zajął pierwsze miejsce w klasie Optimist (grupa B).

- Jakub wyprzedził rywali z YKP Bydgoszcz oraz „Vi-kinga” Człuchów - cieszy się Jacek Rozwadowski, prezes brodnickiego klubu żeglarskiego. - Klubowa koleżanka Kuby, Dorota Grudzińska, zajęła szóste miejsce w tej samej grupie, a drugie w kategorii dziewcząt. Otrzymała też puchar dla najmłodszej zawodniczki regat - dodaje szef UKS „Pojezierze”.

Na tych samych zawodach brodniczanin Paweł Rakoczy wywalczył dziewiąte miejsce w klasie Optimist UKS, w której startowali również zawodnicy MLKS Krajna Sępólno, UKŻ Dwójka Rogoźno i „Vi-kinga” Człuchów.

<!** reklama>W tym samym czasie, gdy w Sępólnie nasze nadzieje żeglarstwa zdobywały trofea, dwójka reprezentantów UKS „Pojezierze” zmagała się z wiatrem i konkurentami na Jeziorze Kierskim niedaleko Poznania. - W Kiekrzu nasi walczyli podczas regat o Srebrny Żagiel Optymista, zorganizowanych przez Jacht Klub Wielkopolski - informuje prezes Jacek Rozwadowski. - Tu ścigała się czołówka zawodników w klasie Optimist grupa A w Polsce.

Konkurencja była duża. Paweł Kostański z UKS „Pojezierze” wywalczył po 11. wyścigach 27 miejsce na 49 startujących. Jego młodsza siostra, Joanna Kostańska, zajęła 56. miejsce na 124 startujących w klasie Optimist grupa B.