Wicemistrzostwo Polski Pomorzanina! Laskarze ze srebrem w sezonie halowym

Daniel Ludwiński
Krystian Makowski wywalczył tytuł króla strzelców
Krystian Makowski wywalczył tytuł króla strzelców Sławomir Kowalski
Laskarze Pomorzanina Toruń wywalczyli halowe wicemistrzostwo Polski. W finałowymturnieju w Stęszewie nieco lepsza okazała się jedynie drużyna Grunwaldu Poznań

W ostatnich tygodniach na torunian nie było mocnych w fazie grupowej. W kolejnych spotkaniach zawodnicy Pomorzanina gromili kolejnych rywali i śrubowali swoje rekordy strzeleckie. Prawdziwym wyzwaniem miał być - i był - dopiero turniej finałowy w Stęszewie, z udziałem najlepszych drużyn obydwu grup eliminacyjnych.

W sobotę Pomorzanin zagrał dwa spotkania. Trudniejszym rywalem okazał się LKS Rogowo, z którym nasi laskarze zdołali się uporać, ale tylko 3:2. W drugim meczu gra toczyła się już do jednej bramki - torunianie łatwo rozbili Start Gniezno 12:1, prowadząc wysoko już do przerwy.

Wszystko to była jednak tylko przygrywka przed niedzielnym finałem, w którym na Pomorzanina czekał Grunwald Poznań. Na drodze do decydującego spotkania utytułowani przeciwnicy również mogli się pochwalić kompletem zwycięstw. Że nie będzie łatwo torunianie przekonali się bardzo szybko, bo po zaledwie 30 sekundach gry - właśnie wtedy wynik finałowego spotkania otworzył dla Grunwaldu Mateusz Poltaszewski.

Po przerwie Pomorzanin wyrównał - rzut karny wykorzystał Krystian Makowski. Niestety, nasz zespół nie cieszył się z remisu zbyt długo. Dwa ciosy zadane najpierw przez Mateusza Hulbója, a następnie przez Mikołaja Gumnego, przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść Grunwaldu. W przedostatniej minucie gola na 2:3 strzelił jeszcze Makowski, ale na doprowadzanie do remisu zabrakło już czasu. Złote medale wywalczył więc Grunwald.

Mimo finałowej porażki cały sezon był jednak oczywiście dla torunian udany. W poprzednim sezonie Pomorzanin zakończył zimowe rozgrywki z brązowym medalem, teraz przyszedł natomiast czas na srebro, z jedną porażką w halowym sezonie, niestety akurat w najważniejszym spotkaniu.

Indywidualnie klasą samą dla siebie był wspomniany Krystian Makowski, który przez całe rozgrywki zdobył 46 bramek w 10 meczach. Już w fazie grupowej Makowski trafiał 39 razy, a do tego dorzucił jeszcze 7 goli w turnieju finałowym. Taki wynik dał mu oczywiście zasłużony tytuł króla strzelców.ą

Pomorzanin Toruń - Grunwald Poznań 2:3(0:1)
0:1 Poltaszewski (1A), 1:1 K. Makowski 31K, 1:2 Hulbój (38), 1:3 Gumny (45A) , 2:3 K. Makowski 59A
Pomorzanin: Śliwiński (Murszewski) - A. Rutkowski, Kunklewski, Żywiczka, M. Makowski, K. Makowski oraz Raciniewski, Sellner, Dawid, Sudoł, W. Rutkowski