Wicemistrzostwo Polski Pomorzanina Toruń. W finale lepszy okazał się Grunwald

Hokeiści Pomorzanina odnieśli kolejny sukces.
Hokeiści Pomorzanina odnieśli kolejny sukces. Sławomir Kowalski
Pomorzanin Toruń wywalczył wicemistrzostwo Polski w hokeju na trawie. W niedzielnym meczu o złoty medal, który kończył tegoroczny sezon, nasz zespół musiał uznać wyższość poznańskiego Grunwaldu. Rywale wygrali 2:0.

Turniej finałowy jest bardzo podobny do żużlowych play-off - również w hokeju na trawie najpierw rozgrywa się półfinały, a następnie pojedynki o pierwsze i trzecie miejsce. Podstawowa różnica jest jednak taka, że poszczególne zespoły grają ze sobą tylko raz, bez szansy na rewanż, a wszystkie spotkania odbywają się w jednym mieście, które jest gospodarzem tych decydujących zawodów.

W sobotę Pomorzanin Toruń wygrał 1:0 z AZS AWF Poznań, choć przystępował do półfinału z trzeciego, a rywale z drugiego miejsca po rundzie zasadniczej. W tym momencie torunianie byli już pewni co najmniej srebrnych medali.

W niedzielnym meczu finałowym rywalem naszego zespołu był Grunwald Poznań, a więc zdecydowanie najlepszy zespół podstawowej części sezonu. W 18. minucie spotkania faworyci objęli prowadzenie i nie pozwolili już Pomorzaninowi na wyrównanie. Blisko remisu było jednak w 32. minucie, gdy Krystian Makowski strzelił tuż obok bramki

Jeszcze przed przerwą Grunwald strzelił drugiego gola. Czas pokazał, że w drugiej części spotkania kolejne bramki już nie padły. Złoto wywalczyła więc drużyna z Poznania, natomiast torunianom pozostaje się cieszyć ze srebrnych medali, które i tak są oczywiście ich sukcesem.

Grunwald Poznań - Pomorzanin Toruń 2:0 (2:0)