• Maciej Gajos - 4
    • Conrado - 3
    • Łukasz Zwoliński - 4, (Łukasz Zjawiński - bez oceny)
    • Flavio Paixao - 4, (Jan Biegański - bez oceny)
  • Znakomite widowisko w Łodzi. Lechia zagrała dużo bardziej dojrzale i zasłużenie wygrała to spotkanie. Jednak Widzew pokazał, że będzie ciężkim rywalem w kolejnych spotkaniach. Gospodarze zwłaszcza na własnym stadionie będą bardzo mocni.

• Koniec meczu w Łodzi! Lechia Gdańsk po fantastycznym widowisku wygrywa z Widzewem 3:2!

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany został Juljan Shehu.

• Michał Buchalik został ukarany żółtą kartką za opóźnianie gry.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• To powinna być bramka dla Widzewa Łódź! Fenomenalna interwencja Michała Buchalika po strzale jednego z rywali!

• Natomiast Łukasz Zjawiński pojawił się w miejsce Łukasza Zwolińskiego.

• Ostatnie dwie zmiany w Lechii Gdańsk. Jan Biegański zmienił Flavio Paixao

• Flavio Paixao dostał piłkę w polu karnym Widzewa Łódź, minął rywala i uderzył w samo okienko bramki rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Przepiękna bramka Flavio Paixao!!!

• W Lechii Gdańsk Jarosław Kubicki zmienił Kristersa Tobersa.

• Mateusz Żyro popędził z piłką przez pół boiska, ale ostatecznie obrońca Widzewa stracił futbolówkę.

• Natomiast Filip Koperski pojawił się w miejsce Christiana Clemensa.

• Dwie pierwsze zmiany w Lechii Gdańsk. Kacper Sezonienko zmienił Davida Steca

• Natomiast Martin Kreuzriegler pojawił się w miejsce Fabio Nunesa.

• Dwie ostatnie zmiany w Widzewie Łódź. Jakub Sypek zmienił Ernesta Terpiłowskiego

• Kolejna żółta kartka w tym meczu, a ukarany nią Christian Clemens.

• David Stec popędził prawą stroną boiska, ale bardzo źle dośrodkował w pole karne gospodarzy.

• Zmiana w Widzewie Łódź. Juljan Shehu zmienił Juliusza Letniowskiego.

• Marek Hanousek ruszył lewą stroną boiska i obsłużył genialnym podaniem Jordi Sancheza, który z zimną krwią wpakował piłkę do bramki rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Jordi Sanchez doprowadza do wyrównania!!!

• Michał Nalepa został ukarany żółtą kartką.

• Jordi Sanchez został ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.

• Karol Danielak popędził prawą stroną boiska, ale dośrodkował fatalnie.

• Rozegranie rzutu rożnego przez Lechię Gdańsk nie spowodowało zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Conrado zdecydował się na strzał z dystansu, ale bramkarz Widzewa zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

• Natomiast Jordi Sanchez pojawił się w miejsce Dominika Kuna.

• Dwie zmiany w szeregach Widzewa Łódź. Karol Danielak zmienił Pawła Zielińskiego

• Mateusz Żyro zdecydował się na strzał z dystansu, ale trafił wprost w pierwszego z obrońców Lechii.

• Bartłomiej Pawłowski ponownie popędził prawą stroną boiska, ale tym razem arbiter dopatrzył się spalonego.

• Bartłomiej Pawłowski popędził prawą stroną boiska, wpadł w pole karne Lechii, zagrał do Dominika Kuna, ale ten strzałem piętą minimalnie się pomylił!

• Ostry pressing graczy Widzewa komplikuje wyprowadzenie piłki przez Lechię. Goście nie potrafią wyjść z piłką z własnej połowy.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło do Patryka Stępińskiego, ale ten uderzył niecelnie.

• Gospodarze zaatakowali po raz pierwszy i zdołali wywalczyć rzut rożny.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Łodzi. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Łodzi. Do przerwy Lechia Gdańsk prowadzi z Widzewem 2:1.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Końcówka pierwszej połowy meczu jest bardzo intensywna, ale żaden z zespołów nie potrafi zbliżyć się do pola karnego rywali.

• Flavio Paixao dostał piłkę w polu karnym Widzewa, oddał mocny strzał, który wybił przed siebie bramkarz, do futbolówki dopadł Łukasz Zwoliński i wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Łukasz Zwoliński daje prowadzenie Lechii i jest 2:1!

• Pierwszy raz od dłuższego czasu Lechia dochodzi do głosu, ale dośrodkowanie w pole karne Widzewa okazało się bardzo słabe.

• Znakomite dośrodkowanie w pole karne Lechii na głowę Bartłomieja Pawłowskiego, ale ten uderzył minimalnie niecelnie.

• Juliusz Letniowski popędził prawą stroną boiska, ale fatalnie dośrodkował.

• Maciej Gajos został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Mocne dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Lechii, ale centymetrów brakło Bartłomiejowi Pawłowskiemu, by dopaść do piłki!

• Rozegranie rzutu wolnego przez Widzew nie zagroziło bramce gości.

• Ostry faul na połowie Lechii Gdańsk i gospodarze będą mieli szansę na dośrodkowanie.

• Fanio Nunes dostał piłkę w polu karnym Lechii, oddał mocny strzał i Michał Buchalik świetnie interweniował!

• Juliusz Letniowski dośrodkował w pole karne Lechii, ale żaden z jego partnerów nie dopadł do tej piłki.

• Po akcji lewą stroną boiska gospodarze wywalczyli rzut rożny.

• Paweł Zieliński próbował zagrać w pole karne Lechii, ale gracz gości przeciął to podanie.

• Paweł Zieliński ruszył prawą stroną boiska, ale błąd techniczny spowodował stratę piłki.

• Lechia Gdańsk znów wróciła do konstruowania akcji, ale ostatnim razem skończyło się to stratą piłki i rzutem karnym dla gospodarzy.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Bartłomiej Pawłowski doprowadza do wyrównania!!!

• Rzut karny dla Widzewa Łódź po zagrania ręką jednego z graczy Lechii we własnym polu karnym!

• Łukasz Zwoliński wpadł z piłką w pole karne Widzewa, ale nie znalazł sobie miejsca do oddania strzału i stracił piłkę.

• Lechia Gdańsk po zdobyciu bramki czuje się zdecydowanie pewniej i teraz ona częściej utrzymuje się przy piłce.

• Maciej Gajos odebrał piłkę w środku pola, popędził na bramkę Widzewa i oddał mocny strzał zza pola karnego, który wpadł niemal w samo okienko bramki rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Maciej Gajos pięknym strzałem otwiera wynik spotkania w Łodzi!!!

• Bartłomiej Pawłowski próbował przygotować sobie piłkę do oddania strzału, ale w decydującym momencie stracił piłkę.

• Paweł Zieliński dośrodkował na pole karne gości, ale wrzutka była zbyt mocna i nie trafiła do żadnego z partnerów.

• Rozpoczynamy starcie Widzewa Łódź z Lechią Gdańsk!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Łodzi. Za moment rozpoczniemy ten pojedynek.

• Natomiast oto zestawienie Lechii Gdańsk:

• W takim składzie zagra dzisiaj Widzew Łódź:

• Po raz ostatni oba zespoły mierzyły swoje siły w PKO Ekstraklasie w sezonie 2013/14. Wtedy w Łodzi jeszcze na starym stadionie Widzew wygrał aż 4:1, natomiast na wiosnę w Gdańsku Lechia wygrała 2:0. Oczywiście z tamtych czasów w żadnym z zespołów nie ma już ani jednego gracza.

• Natomiast Lechia Gdańsk w tym sezonie PKO Ekstraklasy rozegrała tylko jedno spotkanie. Lechiści przed dwoma tygodniami zostali rozbici przez Wisłę Płock aż 0:3. W środku kończącego się tygodnia Lechia odpadła z eliminacji Ligi Konferencji Europy przegrywając z Rapidem Wiedeń 1:2. Wcześniej w meczu wyjazdowym padł bezbramkowy remis.

• Widzew Łódź po powrocie do PKO Ekstraklasy zdobył już pierwsze trzy punkty. Przed tygodniem pokonał na wyjeździe Jagiellonię Białystok 2:0. Natomiast na inaugurację sezonu przegrał w Szczecinie z Pogonią 1:2. Dzisiaj Widzew nie stoi na straconej pozycji, ale może mieć ciężko z dobrze grającą w piłkę Lechią Gdańsk. Gospodarze mogą liczyć na zmęczenie rywali po ciężkim meczu w eliminacjach Ligi Konferencji Europy.

• Witamy serdecznie! W ostatnim niedzielnym meczu 3. kolejki PKO Ekstraklasy Widzew Łódź na własnym stadionie zmierzy się z Lechią Gdańsk. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.