Wielkanoc inna niż zwykle… znowu

Materiał informacyjny P.W. ARPOL RAFAŁ PREDENKIEWICZ
Koniec zimy i powoli budząca się na nowo do życia przyroda zapowiadają nadejście wiosny. To dobry czas na porządki, po których dekorujemy nasze domy i mieszkania oraz przygotowujemy świąteczne smakołyki. Po raz kolejny, ze względu na pandemię, ten wyjątkowy czas nie będzie taki jak przez ostatnie lata. Mimo wszystko warto kultywować w rodzinnych domach tradycje przekazywane od pokoleń. Nie może zabraknąć między innymi tradycyjnego malowania jajek np. w łupinkach od cebuli, kurkumie czy specjalnych barwnikach. Kiedyś jajka symbolizowały siły witalne, dziś to symbol nowego życia.

Ważną tradycją jest także święcenie pokarmów w Wielką Sobotę. Kto wie, jak święcenie będzie wyglądało w tym roku? Poświęcimy je po raz kolejny sami w domach, czy może ulicami naszych miast i miasteczek przejedzie kapłan z wodą święconą? Ważnym jest by w wielkanocnych „święconkach” nie zabrakło: jaj – symbolu nowego życia, baranka – symbolu Zmartwychwstania Chrystusa, wędlin – symbolizujących płodność i dostatek, soli – symbolizującej prawdę i oczyszczającej domy od złego. W Wielką Niedzielę na stołach nie może zabraknąć takich potraw jak żurek, potrawka z królika czy smakowite babki i serniki.

Po raz kolejny hotele i restauracje przygotowują świąteczną ofertę cateringową. Takim wielkanocnym menu może się także pochwalić Hotel Pałac Romantyczny w Turznie. Wśród klasycznych potraw jak żur na gęsinie z żołądkami gęsimi i białą kiełbasą czy wołowina po burgundzku znalazła się także potrawka z królika w sosie własnym lub jagnięcina w aromacie czosnku i rozmarynu. Najbardziej rozchwytywaną co roku potrawą jest przepyszny pałacowy mazurek z masą kajmakową.

Recepcja Hotelu rozpoczęła już przyjmowanie zamówień na catering, termin ich składania upływa 28.03.2021 roku. Zamówienia można składać mailowo lub telefonicznie, a pełna oferta znajduje się tutaj.

Poza tym Hotel wyszedł naprzeciw potrzebom swoich gości i stworzył punkt odbioru cateringu w Hali Targowej Bumar – stoisko nr 11. Tam także można składać zamówienia.

My już zamówiliśmy pyszne potrawy na święta, a Wy?

Materiał oryginalny: Wielkanoc inna niż zwykle… znowu - Gazeta Pomorska

Dodaj ogłoszenie