Warto przeczytać
Sprawdź

Polecamy!

Rozwiń
Wielki zjazd absolwentów "Budowlanki" w Toruniu

Wielki zjazd absolwentów "Budowlanki" w Toruniu

szs

Nowości Dziennik Toruński

Nowości Dziennik Toruński

Na lekcji u magistra inżyniera Zdzisława Klempa. Pierwsza połowa lat 50.
1/4

Przejdź do
galerii zdjęć

©Nadesłana/ze zbiorów absolwentów

Jubileuszowy zjazd absolwentów szkoły z ulicy Legionów 19/25 odbędzie się 30 września. Do tej pory zgłosiło się już ponad 300 osób, wśród nich dawni uczniowie „Budowlanki” z Kanady, Wielkiej Brytanii czy Niemiec. Lista cały czas jest otwarta.
Jak się buduje historię? Każda dobra opowieść powinna mieć solidny fundament. Na przykład taki:

„W ubiegłą sobotę przed południem odbyło się poświęcenie budynku Państwowego Liceum Budowlanego przy ul. Sienkiewicza nr 29 w Toruniu. Gmach tej uczelni, będący własnością p. Winiarskiego, po całkowitym remoncie przystosowany do zadań szkoły, posiada nowocześnie urządzone i przestronne sale klasowe oraz przedstawia się nader okazale.

Na uroczystość poświęcenia gmachu szkolnego przybyli przedstawiciele władz, instytucji i społeczeństwa, m.in. panowie Cichalewski jako reprezentant p. wojewody pomorskiego, inż. Szopowski przedstawiciel Okręgu Szkolnego Pomorskiego, prezydent miasta Raszeja...”

Polecamy:

Ten fragment zaczerpnięty ze „Słowa Pomorskiego” wydanego w lutym 1939 roku jest jedną z górnych warstw fundamentu, ponieważ korzenie toruńskiej „Budowlanki” sięgają znacznie dalej - zarówno w czasie jak również w przestrzeni.

Z Leszna do Torunia
Wszystko zaczęło się w Lesznie, gdzie w 1922 roku zaczęła działalność Państwowa Szkoła Budownictwa. Jej uczniowie początkowo zdobywali wiedzę podczas nauki trwającej trzy semestry i uzupełniając je podczas praktyk na budowach.

Czytaj dalej - kliknij poniżej:


1 3 »

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo