Wielkie swiętowanie po awansie drużyny do drugiej ligi

Tekst i zdjęcia Paweł Kędzia
Niewiele brakowało, żeby pożegnanie z trzecią ligą zakończyło się kompromitacją naszych szczypiornistów. Na szczęście, zreflektowali się i nic nie zakłóciło atmosfery świętowania.

<!** Image 2 align=none alt="Image 187138" >Wydawało się, że żadna przeszkoda nie może stanąć na drodze do awansu piłkarzy ręcznych MKS Eltronik Brodnica do drugiej ligi. Z kompletem zwycięstw gospodarze przystępowali do ostatniego meczu z outsiderem rozgrywek. Wysokie zwycięstwo w tym spotkaniu miało być już tylko wisienką na torcie. Tymczasem na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy sprawy przybrały nieoczekiwany obrót - goście z Piotrkowa Kujawskiego punktowali siedem razy z rzędu, wychodząc na prowadzenie 11:13.
Ostatecznie mecz zakończył się szczęśliwie 37:25.

<!** reklama>- W sezonie udało się "dowieźć" zwycięstwo we wszystkich meczach. Również dzisiaj, po tragicznej pierwszej połowie - powiedział trener Jan Orzech.

Po zakończeniu spotkania nagrodę dla najlepszego zawodnika, Roberta Orzecha, wręczył poseł Janusz Dzięcioł. Odznakę "Zasłużony dla piłki ręcznej" z rąk prezesa Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Piłki Ręcznej odebrał Jerzy Fogel, wieloletni działacz MKS-u, a obecnie komentator sportowy TVK Eltronik.

Zawodnicy w geście radości podrzucali trenera i wykonali taniec zwycięstwa. Wszyscy podzielili się z kibicami tortem z napisem "MKS Eltronik Brodnica witamy w II lidze".

Zobacz galerię: Wielkie swiętowanie po awansie drużyny do drugiej ligi