Internetowa platforma stanowi nieocenioną pomoc w zarządzaniu cmentarzem, planowaniu kolejnych pochówków oraz inwentaryzacji istniejących już mogił. Jest bardzo użyteczna również dla wszystkich bliskich i znajomych zmarłych osób. Dzięki niej bez trudu znaleźć one mogą grób, którego lokalizacji wcześniej nie znali.
Wystarczy, że do wyszukiwarki internetowej na platformie wpiszą miejscowość, a potem podstawowe dane zmarłego, czyli imię i nazwisko. Chwilę później na monitorze wyświetli się informacja o sektorze, rzędzie i miejscu, gdzie leży interesująca nas osoba. Po kliknięciu w te dane pokaże się też zdjęcie samego grobu.
Fałszywa masażystka z Torunia musi oddać NFZ prawie 100 tys....
- Wtedy już problemu z identyfikacją nie ma – mówi nasz Czytelnik, który przetestował działanie elektronicznej platformy w praktyce. - Na cmentarzu na Bielawach pochowano mojego serdecznego kolegę z wojska. Niestety, nie mogłem być na pogrzebie. Niedawno postanowiłem odwiedzić jego grób i zastanawiałem się, jak go znajdę. Wpadłem na pomysł, że na wszelki wypadek spiszę dane biura parafialnego, żeby mi pomogli. Zamiast tego trafiłem na internetowa mapę cmentarza i bez kłopotu znalazłem mogiłę.
Elektroniczny system zarządzania nekropolią daje wiele innych możliwości. Jedną z nich jest obejrzenie rzutu cmentarza z lotu ptaka i wyświetlanie każdego z grobów po kolei. Mogiły opatrzone są trzema zdjęciami – jednym ogólnym i dwoma zbliżeniami (można nawet rozpoznać zmarłego na zdjęciu, o ile takie znajduje się na pomniku). Zamieszczone są także dane z datą urodzenia i śmierci każdej pochowanej na cmentarzu osoby. Oglądając rzut nekropolii można także znaleźć miejsca czekające na pochówek (wolne) oraz te, które zostały już przez parafian zarezerwowane.
Długi w toruńskich spółdzielniach mieszkaniowych. Jak rosną ...
Parafie, które zdecydowały się na skorzystanie z platformy, automatycznie mają inwentaryzację swoich nekropolii. Mogą też liczyć na pomoc w założeniu strony internetowej oraz aktualizację wszystkich zawartych na niej danych. Dodawane są również kolejne pochówki na cmentarzach.
W diecezji toruńskiej system elektronicznej administracji cmentarnej działa w 19 parafiach. Mają go między innymi w Gronowie, Wrockach, Radzyniu Chełmińskim , Kijewie Królewskimi Ostrowitem. System instalowany jest także w parafii w miejscowości Książki.
Tak rośnie basen przy ul. Bażyńskich. Zobacz unikalne zdjęci...
Żłobki tylko dla szczepionych