1 1 połowa

Wisła Płock

2

1 1 połowa

• Przez długi czas wydawało się, że Wisła Kraków wygra szósty mecz z rzędu i zbliży się do grupy mistrzowskiej na zaledwie trzy punkty. "Biała Gwiazda" prowadziła 2:1, gdy do siatki trafił z rzutu karnego Jakub Błaszczykowski - wcześniej Damian Rasak faulował w "szesnastce" Vukana Savicevicia. Goście naciskali, Maciej Sadlok omal nie trafił do własnej bramki, Cillian Sheridan uderzył w poprzeczkę, ale w 95. minucie po dośrodkowaniu Dominika Furmana do remisu doprowadził Alan Uryga. To już wszystko, jeśli chodzi o ten mecz, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Wisła Kraków remisuje ostatecznie z Wisłą Płock 2:2!

• W ostatniej akcji meczu Wisła Płock doprowadza do remisu! Dominik Furman dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a Alan Uryga skierował piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY PŁOCK! ALAN URYGA!

• Angel Garcia z żółtą kartką za niesportowe zachowanie - odepchnął rywala poza boiskiem.

• Trwają ataki Wisły Płock. Przy rzucie rożnym w pole karne rywali powędrował nawet Daehne.

• Nieudana akcja gospodarzy lewą stroną. Od bramki zacznie Daehne.

• Pięć minut doliczył do tego meczu arbiter.

• Na spalonym złapany Sheridan.

• Skurcze łapią Davida Niepsuja. Obrońca Wisły Kraków chwilowo poza boiskiem, gospodarze nie mają już zmian.

• Bardzo mocne uderzenie Furmana z pierwszej piłki. Futbolówka przeszła daleko obok słupka.

• Mógł być remis! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Sheridan, lecz napastnik "Nafciarzy" trafił w poprzeczkę!

• Prosta strata Vukana Savicevicia i ostry faul pomocnika. Żółta kartka całkowicie zasłużona.

• Przechwyt Savicevicia na połowie rywali, Buksa rozegrał piłkę z Boguskim, lecz podanie zwrotne od tego ostatniego było zbyt mocne.

• Druga zmiana w Wiśle Płock. Kończy występ Damian Rasak, za niego Hubert Adamczyk.

• Nieudane dośrodkowanie Sahitiego z prawej strony. Od bramki zacznie grę Buchalik.

• Ostatnia zmiana w Wiśle Kraków. Głośne podziękowania od kibiców dla Jakuba Błaszczykowskiego, kapitana "Białej Gwiazdy" zastąpił Rafał Boguski.

• Mnóstwo szczęścia miała teraz Wisła Kraków! Minął się z piłką Buchalik, a Sadlok omal nie skierował piłki do własnej bramki - futbolówka przeszła tuż obok słupka!

• Dośrodkowanie w pole karne Wisły Kraków, jest jeszcze rzut rożny.

• Pierwsza zmiana w Wiśle Płock. Opuszcza boisko Giorgi Merebaszwili, pojawia się Suad Sahiti.

• Uderzenie z dystansu Bashy, pomocnik gospodarzy posłał piłkę obok słupka.

• Basha przerzucił piłkę na prawą stronę do Błaszczykowskiego, ten zgrał do Niepsuja, lecz ostatni z graczy Wisły Kraków nie zdołał dojść do futbolówki.

• Kolejna wrzutka Sadloka, tym razem prosto do Daehne.

• Zmiana w Wiśle Kraków. Owacją na stojąco pożegnany Lubomir Tupta, równie owacyjnie witany Aleksander Buksa.

• Dośrodkowanie Sadloka z lewej strony, uderzał głową Klemenz, lecz piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Nieudane zagranie Damiana Michalskiego. Piłka przeleciała aż pod nogi Buchalika.

• Szwoch zagrał do stojącego przed polem karnym Merebaszwiego, ale Gruzina ubiegli obrońcy gospodarzy.

• Strata Wisły Płock na własnej połowie. Sporo miejsca na prawej stronie miał Basha, lecz w polu karnym brakowało graczy "Białej Gwiazdy".

• Pierwsza zmiana w Wiśle Kraków. Opuszcza boisko Gieorgij Żukow, w jego miejsce Nikola Kuveljić.

• Nie zrozumieli się Błaszczykowski i Niepsuj - ten drugi zdecydowanie za późno ruszył do podania kapitana Wisły Kraków.

• Po wrzucie z autu Sheridan wygrał pojedynek główkowy i zgrał piłkę do Urygi, lecz uderzenie stopera "Nafciarzy" obronił dobrze ustawiony Buchalik!

• Długa piłka do Tupty, Słowak przegrał jednak walkę z dwoma obrońcami.

• Sadlok przedarł się lewą stroną i uderzył z powietrza, lecz posłał piłkę nad poprzeczką.

• Odpowiedź Wisły Płock. Cillian Sheridan uderzył sprzed pola karnego, lecz Buchalik nie miał prawa popełnić błędu przy tym strzale.

• Łukasz Szczech miał przed sobą trudną decyzję, ale ostatecznie uznał, że Wiśle Kraków należy się rzut karny. Do piłki podszedł Jakub Błaszczykowski - futbolówka odbiła się od poprzeczki i spadła za linią bramkową. "Biała Gwiazda" znów prowadzi!

• GOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY KRAKÓW! JAKUB BŁASZCZYKOWSKI!

• RZUT KARNY DLA WISŁY KRAKÓW!

• Savicević został kopnięty przez Rasaka, ale nie wyglądało to na mocne uderzenie. Szczech sam analizuje sytuację przed monitorem.

• Mamy analizę VAR. Wciąż czekamy na decyzję arbitra.

• Vukan Savicević padł w polu karnym. Łukasz Szczech na razie nie reaguje.

• Od środka wznowili mecz gospodarze. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

• Po pierwszym kwadransie meczu wydawało się, że Wisła Kraków będzie dominować nad "Nafciarzami". Gospodarze zaczęli od ataków, a golem udokumentował to debiutujący w podstawowym składzie Lubomir Tupta, wykorzystując podanie Vukana Savicevicia po fatalnej stracie Dominika Furmana. Kapitan Wisły Płock zrehabilitował się jednak za ten błąd, doprowadzając do remisu w 23. minucie. Czy w drugiej połowie któraś z drużyn zdoła zdobyć decydującego gola? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Niezłe dośrodkowanie Furmana, ale sędzia dostrzegł faul jednego z gości.

• Merebaszwili dośrodkował z prawej strony, Lukas Klemenz wybił piłkę na rzut rożny.

• Błaszczykowski zagrał przed pole karne do Wojtkowskiego, ten miał sporo miejsca, ale uderzył nad poprzeczką.

• Kąśliwe dośrodkowanie Błaszczykowskiego, piłka w rękach Daehnego.

• Dwójkowa akcja Szwocha i Michalskiego prawą stroną. Dośrodkowanie tego pierwszego zablokował Błaszczykowski.

• Kolejna żółta kartka, Damian Rasak przerwał kontrę rywali, powalając na ziemię Wojtkowskiego.

• Mateusz Szwoch z żółtą kartką, faulował Vullneta Bashę.

• Nie ma mowy o jedenastce.

• Mamy jeszcze analizę VAR! Być może faulowany był Niepsuj!

• Spore zamieszanie w polu karnym Wisły Płock, zgrał piłkę Janicki, ale ostatecznie futbolówkę łapie Daehne!

• Uderzenie Furmana ze sporej odległości bez żadnego problemu obronił Buchalik.

• Gieorgij Żukow z żółtą kartką za ten faul.

• Kontra Wisły Płock, Żukow faulował Merebaszwiliego.

• Vukan Savicević próbował szczęścia sprzed pola karnego. Bardzo niecelne uderzenie pomocnika gospodarzy.

• Groźny atak "Białej Gwiazdy", nieudany był jednak strzał Sadloka.

• Nieudane dośrodkowanie Błaszczykowskiego, Daehne łapie piłkę.

• Dominik Furman zrehabilitował się za wcześniejsze zachowanie przy bramce Wisły Kraków i wyrównał stan meczu! Giorgi Merebaszwili dośrodkował z lewej strony, Alan Uryga zgrał piłkę do Furmana, a kapitan "Nafciarzy" mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY PŁOCK! DOMINIK FURMAN!

• Torgil Gjertsen nieco przypadkowo otrzymał piłkę w polu karnym, lecz dobrze ją przyjął i podał do Dominika Furmana. Uderzenie kapitana Wisły Płock zostało zablokowane.

• Zamieszanie w polu karnym krakowian! Wypuścił piłkę z rąk Michał Buchalik, ale potem bramkarz Wisły Kraków naprawił swój błąd! Sędzia dopatrzył się także faulu na golkiperze.

• Błaszczykowski faulował Furmana, kolejny stały fragment dla "Nafciarzy".

• Pierwsza od dawna odpowiedź Wisły Płock. Dośrodkowanie Giorgiego Merebaszwiliego z lewej strony zostało zablokowane, goście mają rzut rożny.

• Basha przymierzył z dystansu, ale trafił wprost w Daehnego.

• Wciąż w ofensywie "Biała Gwiazda". Dobry przerzut na lewą stronę do Sadloka, ten zwlekał jednak z uderzeniem i stracił piłkę.

• Fatalna strata Dominika Furmana na własnej połowie sprawiła, że Wisła Kraków wyszła na prowadzenie! Vukan Savicević przejął futbolówkę i podał do Lubomira Tupty, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z Thomasem Daehne i zdobył debiutanckiego gola w PKO Ekstraklasie!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY KRAKÓW! LUBOMIR TUPTA!

• Wisła Płock miała okazję na szybką kontrę, lecz niepotrzebnie zwolnił akcję Szwoch i nic z tego nie wyszło.

• Błaszczykowski zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Daehne znów spokojnie interweniował.

• Mateusz Szwoch faulował Kamila Wojtkowskiego. Na razie "Biała Gwiazda" ma dużą przewagę.

• Uderzenie Jakuba Błaszczyowskiego głową było zbyt lekkie, aby zagrozić bramce "Nafciarzy". Spokojnie złapał piłkę Thomas Daehne.

• Groźnie w polu karnym Wisły Płock! Jakub Błaszczykowski dośrodkował z prawej strony, Lubomir Tupta był bliski oddania strzału z kilku metrów, ostatecznie nie zdołał jednak dojść do piłki!

• Wisła Płock miała okazję na kontrę, lecz stracił piłkę po prawej stronie Cillian Sheridan.

• David Niepsuj dośrodkował z prawej strony, lecz wrzutka była za mocna i wybili piłkę obrońcy gości.

• Od środka zaczęła mecz Wisła Płock. Goście w niebiesko-białych strojach, "Biała Gwiazda" na czerwono-biało.

• Gramy!

• Sędzią dzisiejszego meczu jest Łukasz Szczech. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Jesienią Wisła Płock wygrała u siebie z Wisłą Kraków 2:1. Gole dla gospodarzy tamtego meczu strzelali Dominik Furman i Damian Michalski, dla "Białej Gwiazdy" trafił natomiast Paweł Brożek. W zeszłym sezonie oba zespoły mierzyły się trzykrotnie i bilans był remisowy - po jednym zwycięstwie każdej drużyny i podziale punktów.

• Początek tego sezonu był bardzo trudny także dla Wisły Płock. Później drużyna Radosława Sobolewskiego miała serię zwycięstw i była nawet liderem PKO Ekstraklasy, ale teraz "Nafciarzy" czeka trudna walka o miejsce w czołowej ósemce. Po piątkowym zwycięstwie Rakowa Częstochowa Wisła Płock spadła na dziewiątą lokatę. W tym roku płocczanie jeszcze nie wygrali, przegrywając 2:3 z Pogonią Szczecin i remisując 0:0 z ŁKS-em Łódź oraz 1:1 z Zagłębiem Lubin.

• Jeszcze niedawno Wisła Kraków wydawała się głównym kandydatem do spadku z PKO Ekstraklasy. W pierwszych osiemnastu meczach "Biała Gwiazda" zdobyła bowiem zaledwie 11 punktów. Później przyszło jednak zwycięstwo nad Pogonią Szczecin, które było początkiem znakomitej passy krakowian. Gospodarze dzisiejszego meczu wygrali jesienią z ŁKS-em, a już w tym roku pokonali Jagiellonię Białystok, Zagłębie Lubin i Koronę Kielce, nie tracąc po drodze ani jednego gola. Dzięki temu wydostali się już ze strefy spadkowej i jeśli wygrają również dzisiaj, realne staną się nawet marzenia o awansie do grupy mistrzowskiej.

• Oto skład i ławka rezerwowych Wisły Płock:

• Oto podstawowy skład i ławka rezerwowych Wisły Kraków:

• Czas na pierwszy sobotni mecz 24. kolejki PKO Ekstraklasy. Rozpędzona Wisła Kraków podejmie w nim Wisłę Płock. Początek tego spotkania już o godzinie 15:00, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!