Wisła Kraków wróciła na tron

Piotr Bednarczyk
Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek piłkarze Wisły Kraków zapewnili sobie mistrzostwo Polski. W derbach pokonali w niedzielę Cracovię 1:0.

Po zakończeniu meczu trener Robert Maaskant zapalił na boisku cygaro i poczęstował nim niektórych zawodników. Zanim jednak wiślacy zaczęli świętować, musieli uporać się w derbach z Cracovią. Ostatecznie udało im się to dzięki zdobytej w 17. minucie bramce przez Maora Meliksona.

Krakowianie mogli wygrać wyżej, ale dobrych sytuacji nie wykorzystali Patryk Małecki, Cwetan Genkow, Radosław Sobolewski (trafił w słupek) i Andraż Kirm. Cracovia nie miała dużo okazji do zdobycia gola.

<!** reklama>Mecz obserwowało 17,5 tysiąca widzów. Co ciekawe - fani wiślaków nie przyłączyli się do ogólnopolskiego protestu i kibicowali swojej drużynie.

Ciekawie zapowiadały się mecze Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa oraz Lechii Gdańsk z Polonią Warszawa, ale żadnej z tych drużyn nie udało się w ten weekend zdobyć nawet jednego gola. Białostoczanie nie wykorzystali faktu, że Ariel Borysiuk i Ivica Vrdoljak zobaczyli czerwone kartki.

Solidarne okazały się trzy zespoły z dołu tabeli. Ani wspomniana Cracovia, ani Polonia Bytom, ani Arka Gdynia nie zdobyły nawet punktu. Najbliżej remisu byli bytomianie, lecz stracili gola w meczu z Górnikiem Zabrze w 90 minucie.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:0

Lechia Gdańsk - Polonia Warszawa 0:0

Śląsk Wrocław - BOT GKS Bełchatów 4:2 (1:2). 1:0 Mila (11, karny), 1:1 Żewłakow (14), 1:2 Nowak (39), 2:2 Szewczuk (50), 3:2 Cristian Diaz (51), 4:2 Cristian Diaz (90).

Lech Poznań - Ruch Chorzów 1:0 (1:0). 1:0 Kiełb (37).

Wisła Kraków - Cracovia 1:0 (1:0). 1:0 Melikson (17).

Polonia Bytom - Górnik Zabrze 1:2 (0:0). 0:1 Jez (65), 1:1 Żytko (80, karny), 1:2 Jez (90).

Korona Kielce - Arka Gdynia 1:0 (1:0). 1:0 Zoch (20, samobójcza).

Widzew Łódź - KGHM Zagłębie Lubin 2:1 (1:0). 1:0 Ostrowski (41), 1:1 Pawłowski (67), 2:1 Sernas (73).

1. Wisła 27 53 41-25
2. Śląsk 27 43 38-30
3. Jagiellonia 27 42 32-28
4. Lechia 27 40 34-32
5. Legia 27 40 34-36
6. Lech 27 39 30-20
7. Górnik 27 39 29-38
8. Ruch 27 38 27-25