0 1 połowa

Górnik Zabrze

0

0 1 połowa

• Koniec spotkania! Wisła Płock wygrywa i zapewnia sobie utrzymanie. Trzecim spadkowiczem Arka Gdynia. Do 1 ligi wraca po czterech sezonach przerwy.

• Jirka kopnął z daleko - źle. Za chwilę spadek Arki stanie się faktem.

• ... bo Kocyła też dostał kartkę. Do meczu doliczono trzy minuty.

• Janża dostał kartkę. Ale to nie koniec...

• Bainović otrzymał żółte kartki. Puszczają nerwy w końcówce meczu.

• Do notesu arbitra trafił też trener Sobolewski. Żółta kartka.

• Szwoch ukarany kartką.

• No i mogło być 1:1. Giakoumakis po rożnym fajnie wybiegł, ale uderzył nad poprzeczką.

• Zszedł Gjertsen. Za niego Kocyła.

• Krawczyk w miejsce Ściślaka.

• FURMAN! Ależ to zepsuł! Chciał się zabawić z Chudym. Uderzył a'la Panenka, a bramkarz wyczekał i złapał "w zęby". Nadal 1:0!

• Ściślak faulował Szwocha na linii. Sędzia Sulikowski dostał takie potwierdzenie z wozu VAR, więc nawet nie podszedł do ekranu. Strzela Furman...

• Mamy rzut karny dla Wisły Płock!

• Chudy bodaj trzeci raz interweniuje przed polem karnym. Podcinką wybił na aut.

• Angielski za Sheridana.

• Stefańczyk z kartką za faul na Angulo.

• To pierwszy gol Adamczyka w ekstraklasie.

• Jimenez w odpowiedzi. Dobry strzał, ale znów broni Jimenez.

• Jeżeli strzelać pierwszego gola w sezonie to w takim stylu. Chudy za krótko wybija piłkę po strzale Szwocha, dopada do niej Adamczyk i technicznym uderzeniem umieszcza w siatce.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Adamczyk na 1:0 dla Wisły Płock!

• I ponownie Jimenez. Z daleka, prawą nogą. Dokręcał, ale Kamiński dogonił piłkę. Udana interwencja bramkarza.

• Najlepsza akcja Górnika! Jimenez jest już w polu karnym, oddaje strzał w gąszczu rywali, ale Kamiński skrócił kąt i nawet złapał piłkę w ręce. Kibice skandują jego nazwisko.

• Janża znowu ucierpiał. Tym razem po starciu z Sheridanem. Czas na zmianę? Chyba nie ma co ryzykować.

• Chudy trzeźwo wyprzedził Tomasika.

• Furman w swoim stylu wstrzelił z wolnego. Niewiele zabrakło, żeby Gjertsen zamknął akcję strzałem.

• Merebaszwili już nie gra. Wszedł Tomasik.

• Górnik zmienia ustawienie (jednego stopera mniej) i wprowadza najlepszego strzelca. To przyniesie wymierny efekt?

• I jeszcze Bainović za Paluszka. Dobry debiut młodzieżowca.

• Angulo za Prochazkę.

• Jirka źle nabiegł na wrzutkę. Ostatecznie nie oddał strzału głową.

• - Ruch, ruch, ruch, gol, gol, gol - krzyknęli kibice. Furman po kornerze jednak stracił piłkę, a na dokładkę sfaulował rywala.

• Giakoumakis - umie się zastawić i odegrać, a także wbiec na dośrodowaną piłkę. Tym razem głową obok po zagraniu Jirki. Chyba powinien być rzut rożny, ale sędzia jest innego zdania - zaczyna Kamiński.

• W odpowiedzi Ściślak. Bardzo mocno, efektownie, ale obok prawego słupka. Sporo zabrakło.

• Blisko gola dla Wisły. Szwoch jednak się pomylił.

• Druga połowa rozpoczęła się. Zmian nie widzimy. Od środka Wisła.

• Koniec pierwszej połowy. Na razie bez bramek i emocji. Jeżeli taki wynik pozostanie do końca to Arka Gdynia pożegna się z ekstraklasą po 34. kolejce.

• Paluszek raz jeszcze wybija groźną piłkę.

• Zbliżamy się do końca pierwszej połowy. Delikatnie mowiąc nie jest to porywające widowisko.

• Najlepsza akcja w meczu! Paluszek asekuruje Chudego - skutecznie! Wybija piłkę.

• Wiśniewski nabrał ochotę na gola. Ładnie się podłączyl, ale w polu karnym kolega odegrał nie do niego. Kamiński przejął.

• Sheridan wraca i fauluje Ściślaka.

• Giakoumakis! Dobry zwód w polu karnym, lecz wrzutka niedokładna. Na piłkę czekał Jirka.

• Wiśniewski wygrał pojedynek z Merebaszwilim. Świetna reakcja młodzieżowca: dogonił szybkiego pomocnika, potem nabił go i zyskał wznowienie z piątego metra.

• Na razie dużo walki w środku pola i mało strzałów na bramkę.

• Furman trafił w mur. Do piłki chciał się też zabrać Garcia.

• Furman wywalczył rzut wolny. Odległość spora, ale spróbować trzeba.

• Janża wrócił, Wiśniewski też się podniósł. Po wrzutce Janży udanie piąstkuje Kamiński, który został sfaulowany przez dwóch rywali.

• Gra jest dość ostra. Cierpi Wiśniewski na połowie Wisły.

• Wzmaga się doping dla Wisły Płock. Na trybunach kilkuset kibiców.

• Debiutujący Paluszek zaczął trochę nerwowo. Teraz się poślizgnął, wcześniej nie zgarnął piłki przed linią autową. Na plus wygrany pojedynek głowkowy.

• A może i nie... Janża ściągnął skarpetkę i utykając na gołej stopie opuszcza murawę. Będzie pierwsza zmiana?

• Draśnięty Janża. Bolesne starcie, ale za chwilę będzie w porządku.

• Górnik rozpoczął wysokim pressingiem.

• Merebaszwili wrzucił, lecz do nikogo. Na pewno tam nie było Gjertsena, który teraz bije brawo.

• Na razie to jest mecz, gdzie do powiedzenia mają coś bramkarze. Kamiński znów interweniuje na 15-16 metrze. Obrońcom uciekł w tej akcji Giakoumakis, ale został uprzedzony przez bramkarza.

• Chudy! Błąd, ale bez konsekwencji. Po wstrzeleniu piłki przez Merebaszwiliego bramkarz Górnika wypuścił ją, ale złapał z powrotem, nim Gjertsen się zorientował.

• Giakoumakis do końca pobiegł za piłką. Kamiński ją złapał, ale chyba trochę oberwał. W każdym razie gramy dalej.

• Jirka był jednak i tak na spalonym, więc akcja Górnika skończyłaby się piłką dla Wisły.

• Kamiński uprzedza napastnika Górnika. Wybicie piłki w aut.

• Pierwszy gwizdek w meczu. Zaczynamy! Od środka zaczęli goście. Nad Płockiem ciemne chmury...

• Wisła na niebiesko z białymi pasami, Górnik w białych koszulkach i granatowych spodenkach.

• To będzie trzeci bezpośredni mecz tego sezonu. W dwóch poprzednich padły remis: 1:1 w Płocku, 2:2 w Zabrzu.

• Wieści z Płocka są takie, że to jeden z ostatnich występów Furmana. Pomocnik żegna się z Wisłą. Podpisał aneks, ale umowy na dłużej nie przedłużył. Od sierpnia ma grać dla chorwackiego Hajduka Split.

• Z kolei Górnik jest po domowej porażce z Wisłą Kraków (0:1). Trener Brosz zmienia dziś ustawienie. Wyjdzie pięciu obrońców w tym 19-letni Paluszek. To jego debiut w ekstraklasie. Jesień spędził w rezerwach (3 liga), przedtem był w Śląsku Wrocław - jako junior.

• W zeszłej kolejce Wisła gładko ograła ostatni ŁKS Łódź, wygrywając 2:0. Dziś skład mocny: z Furmanem, Gjertsenem czy Urygą.

• Co musiałoby się stać, żeby Wisła spadła z ligi? Wyjście jest jedno: musi przegrać wszystkie cztery ostatnie mecze, w tym dzisiejszy z Górnikiem. A Arka wszystkie pozostałe musi wygrać.

• Wisła Płock i Arka Gdynia to jedyne drużyny, które walczą o utrzymanie. Przy czym to Wisła jest w wymarzonej sytuacji. Na trzy kolejki przed końcem posiada osiem punktów przewagi.

• Czy dziś poznamy trzeciego ostatniego spadkowicza? Jest to całkiem prawdopodobne. Będzie nim Arka Gdynia, jeśli Wisła Płock co najmniej zremisuje swój mecz.