Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Wszyscy będą pod jednym dachem

Wszyscy będą pod jednym dachem

Mariola Lorenczewska

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Wszyscy będą pod jednym dachem
Zaczęła się rozbudowa Szpitala Specjalistycznego Matopat w Toruniu. W nowym gmachu znajdą swoją siedzibę wszystkie poradnie. Przybędzie kilka nowych.
Wszyscy będą pod jednym dachem

Zaczęła się rozbudowa Szpitala Specjalistycznego Matopat w Toruniu. W nowym gmachu znajdą swoją siedzibę wszystkie poradnie. Przybędzie kilka nowych.


– Powiększenie powierzchni okazało się konieczne, bo mamy coraz więcej pacjentów i po prostu zrobiło się ciasno. W obecnym budynku po zakończeniu budowy zostanie tylko część szpitalna. Dzięki rozbudowie zyskamy dodatkowo 12 łóżek. Będzie można na obserwację przyjmować m.in. pacjentów z chorobami wewnętrznymi – tłumaczy dr Piotr Kowalczyk, dyrektor Matopatu.


W tym roku szpital przy ul.

Storczykowej przyjął jak dotąd 1600 pacjentów, czyli już tylu, ilu w ciągu całego ubiegłego roku. Większy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia umożliwia lepszy dostęp do leczenia. Kolejki na planowe zabiegi co prawda też są, ale wcale nie dłuższe niż w publicznych placówkach. Na chirurgii czeka się 2-3 miesiące, na ginekologii 4-5 miesięcy. Tyle samo na okulistyce.


Dzięki rozbudowie rozwinie się kardiologia, szersza ma być oferta ginekologiczno-położnicza, gdzie możliwa będzie diagnostyka prenatalna, powiększy się też poradnia gastroenterologiczna, w tym dostęp do zabiegów endoskopowych. Więcej będzie okulistyki. Dodatkowo w Matopacie zaczną przyjmować tacy specjaliści, jak pulmonolog, diabetolog i onkolog.


– Chcemy, żeby pacjent pod jednym dachem mógł załatwić wszystkie możliwe badania i skorzystać z potrzebnych porad i nie musiał biegać po Toruniu od poradni do poradni – dodaje dyrektor Kowalczyk.


Aktualnie 80 procent pacjentów szpitala, to osoby ubezpieczone w NFZ, które nie muszą płacić za leczenie. Poradnie przyjmują tylko prywatnie. Przy czym w Matopacie zapewniają, że jeśli Narodowy Fundusz Zdrowia nadal będzie tak przychylnie traktował ich szpital jak ostatnio, poradnie też zaczną przyjmować ubezpieczonych pacjentów. Od zachowania NFZ zależy też uruchomienie przez Matopat porodówki.


Budowlańcy – jak prognozuje dyrektor Kowalczyk – zakończą prace w marcu, a na przełomie maja - czerwcu w nowym budynku lekarze zaczną przyjmować pacjentów.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo