Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń
Wybieramy nauczycieli i szkoły na medal. Na najlepszych...

Wybieramy nauczycieli i szkoły na medal. Na najlepszych czekają gratulacje od marszałka województwa Piotra Całbeckiego oraz cenne nagrody

Justyna Wojciechowska-Narloch

Nowości Dziennik Toruński

Nowości Dziennik Toruński

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 26 mają wiele talentów. Ich placówka prowadzi w naszym zestawieniu

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 26 mają wiele talentów. Ich placówka prowadzi w naszym zestawieniu ©Jacek Smarz

Do 5 grudnia trwa głosowanie na najlepszych nauczycieli oraz szkoły w miastach i powiatach. Potem liderzy poszczególnych kategorii zmierzą się w regionalnym finale. Duże emocje gwarantowane.
Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 26 mają wiele talentów. Ich placówka prowadzi w naszym zestawieniu

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 26 mają wiele talentów. Ich placówka prowadzi w naszym zestawieniu ©Jacek Smarz

Oświatowy plebiscyt „Nauczyciel na medal” już po raz drugi organizujemy wspólnie z „Expressem Bydgoskim” oraz „Gazetą Pomorską”. Dzięki temu ma on zasięg regionalny. Po raz kolejny też rywalizacji patronuje Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

- Dzięki plebiscytowi „Nowości” nie tylko 14 października, ale także teraz możemy wyróżnić najlepszych kujawsko-pomorskich pedagogów - mówi marszałek.

Tegoroczna edycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nominowanych zostało ponad 1700 kandydatów, w tym 1412 nauczycieli z całego województwa.

Głosowanie trwa i nabiera rumieńców. W niektórych kategoriach mamy już zdecydowanych faworytów, w innych liderzy się zmieniają. Tu trzeba przypomnieć, że w etapie powiatowym, który potrwa do 5 grudnia, głosy można oddawać na pedagogów w kategoriach: „Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej”, „Nauczyciel klas IV-VIII i gimnazjum” i „Nauczyciel szkół ponadpodstawowych”. W pierwszej z nich w Toruniu prowadziła wczoraj Małgorzata Peplińska z SP nr 18, a w powiecie Aneta Kamińska ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Wisłą. W drugiej kategorii w powiecie najwyżej był Arkadiusz Wnykowski z SP w Łysomicach, a w Toruniu - Bernadetta Jankowska z SP nr 15. Wśród nauczycieli szkół średnich najwyżej plasował się Piotr Aleksandrowicz z Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Toruniu.

W tym roku docenimy także nauczycieli akademickich. Tu kandydaci rywalizują w kategorii wojewódzkiej. Wczoraj liderem był mgr inż. Maciej Rakowski z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, który zgromadził już ponad tysiąc głosów. Na drugim miejscu znajdowała się dr Agnieszka Uniewska z tej samej uczelni, a na trzecim - dr Małgorzata Karwowska z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

W naszym plebiscycie konkurują też szkoły. Kategoria „Szkoła Roku” to tegoroczna nowość. Wczoraj w Toruniu prowadził Zespół Szkół Specjalnych nr 26 z ul. Fałata. To placówka dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. W powiecie toruńskim najwyżej znalazła się Szkoła Podstawowa w Grębocinie.

Na laureatów czekają cenne nagrody. Dla nauczycieli mamy m.in. vouchery na studia podyplomowe w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy, wyjazdy do SPA, zaproszenia na konferencję edukacyjną. Laureaci w kategorii „Szkoła Roku” otrzymają, m.in., talony na zakup materiałów w Leroy Merlin.

Więcej o plebiscycie na stronie internetowej nowosci.com.pl/nauczyciel. Tam też znajdują się listy nominowanych w miastach i powiatach, instrukcja głosowania, ważne terminy oraz regulamin naszego konkursu.

NowosciTorun

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo