Wybory samorządowe 2018

Wyniki wyborów 2018 do sejmiku województwa - dolnośląskie

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

miasto: Wrocław

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 4 Andrzej Kląskała
    562 (0,22%)
  2. 7 Helena Trela
    311 (0,12%)
  3. 8 Janina Wanda Seredyńska-Targosz
    126 (0,05%)
  4. 2 Agnieszka Joanna Miza
    1 306 (0,51%)
  5. 9 Krzysztof Bronisław Klarecki
    130 (0,05%)
  6. 3 Piotr Paweł Pertek
    580 (0,23%)
  7. 1 Arkadiusz Sikora
    4 568 (1,79%)
  8. 10 Dawid Jan Mirowski
    340 (0,13%)
  9. 6 Wanda Ufnalska
    285 (0,11%)
  10. 5 Grażyna Krystyna Lange
    821 (0,32%)

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 6 Filip Krzysztof Sieczkowski
    125 (0,05%)
  2. 2 Iwo Piotr Augustyński
    275 (0,11%)
  3. 1 Agnieszka Ewa Dziemianowicz-Bąk
    3 566 (1,40%)
  4. 7 Katarzyna Monika Krajewska
    123 (0,05%)
  5. 3 Zuzanna Elżbieta Lis
    240 (0,09%)
  6. 4 Filip Chudy
    248 (0,10%)
  7. 5 Katarzyna Dąbrowska
    184 (0,07%)
  8. 8 Matthew Aaron La Fontaine
    435 (0,17%)
  9. 9 Agnieszka Król
    208 (0,08%)
  10. 10 Michał Stanisław Brokos
    79 (0,03%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

kandydatliczba głosów

  1. 8 Danuta Zofia Grzelak
    66 (0,03%)
  2. 10 Jakub Edward Malicki
    167 (0,07%)
  3. 1 Paweł Marian Przystawa
    1 662 (0,65%)
  4. 9 Jolanta Mikuła
    118 (0,05%)
  5. 4 Adam Roman Rynkowski
    174 (0,07%)
  6. 2 Marcin Łukasz Markowski
    241 (0,09%)
  7. 3 Aleks Patryk Paszkowski
    184 (0,07%)
  8. 5 Jacek Kacperski
    145 (0,06%)
  9. 7 Adrianna Julita Kurzępa
    66 (0,03%)
  10. 6 Dorota Barbara Nowakowska
    172 (0,07%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 4 Teresa Łucja Jaworska
    191 (0,07%)
  2. 2 Urszula Agnieszka Bartoszewicz
    381 (0,15%)
  3. 3 Stanisław Grzegorz Chudy
    134 (0,05%)
  4. 1 Jan Socha
    625 (0,24%)
  5. 7 Anna Majkut-Polańska
    127 (0,05%)
  6. 9 Adam Zenon Kościukiewicz
    63 (0,02%)
  7. 5 Dominika Maria Lech
    105 (0,04%)
  8. 6 Dariusz Andrzej Różycki
    110 (0,04%)
  9. 10 Zbigniew Marian Kłys
    78 (0,03%)
  10. 8 Jacek Jęczmień
    69 (0,03%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 1 Gracjan Charytoniuk
    3 648 (1,43%)
  2. 4 Konrad Bogdan Bogdał
    472 (0,18%)
  3. 5 Krystyna Wanda Zwierz
    513 (0,20%)
  4. 3 Małgorzata Olszewska
    1 068 (0,42%)
  5. 6 Adriana Beata Tomaszewicz
    278 (0,11%)
  6. 2 Ewa Grażyna Litwin
    1 206 (0,47%)
  7. 7 Tadeusz Caliński
    473 (0,19%)
  8. 9 Alicja Kloch
    481 (0,19%)
  9. 8 Aleksandra Panajota Sideri
    152 (0,06%)
  10. 10 Michał Sebastian Gwardyński
    591 (0,23%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Waldemar Zbigniew Staszewski
    2 539 (0,99%)
  2. 10 Marcin Wojtera
    2 158 (0,84%)
  3. 2 Magdalena Piasecka
    20 749 (8,12%)
  4. 1 Marek Łapiński
    30 874 (12,08%)
  5. 3 Grzegorz Czesław Roman
    4 885 (1,91%)
  6. 4 Monika Włodarczyk
    12 190 (4,77%)
  7. 6 Barbara Zofia Balicka
    3 626 (1,42%)
  8. 7 Katarzyna Staniów
    1 029 (0,40%)
  9. 8 Anna Zofia Rusin
    1 862 (0,73%)
  10. 9 Leszek Cybulski
    1 426 (0,56%)

KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

kandydatliczba głosów

  1. 2 Jadwiga Gałęcka
    1 009 (0,39%)
  2. 1 Mariusz Jerzy Rusinek
    2 083 (0,82%)
  3. 3 Wojciech Hałuszczak
    204 (0,08%)
  4. 6 Katarzyna Agnieszka Czekalska
    484 (0,19%)
  5. 5 Mirosław Andrzej Tryczyk
    169 (0,07%)
  6. 9 Małgorzata Izabela Gałuszewska
    398 (0,16%)
  7. 7 Maciej Piotr Słobodzian
    298 (0,12%)
  8. 4 Monika Natalia Piotrowska-Marchewa
    636 (0,25%)
  9. 8 Sandra Anna Szczodrowska
    284 (0,11%)
  10. 10 Krzysztof Andrzej Kubicki
    455 (0,18%)

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

kandydatliczba głosów

  1. 4 Natalia Monika Maj
    299 (0,12%)
  2. 9 Marcin Gwis
    72 (0,03%)
  3. 5 Piotr Ludkowski
    176 (0,07%)
  4. 1 Stanisław Józef Zapotoczny
    1 454 (0,57%)
  5. 2 Krzysztof Tuduj
    382 (0,15%)
  6. 3 Adrian Preis
    128 (0,05%)
  7. 7 Katarzyna Maria Brzezińska
    82 (0,03%)
  8. 8 Grażyna Teresa Sznajder-Troska
    69 (0,03%)
  9. 6 Emilia Bianka Woźnica
    79 (0,03%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 9 Damian Schildhoff
    374 (0,15%)
  2. 3 Ireneusz Józef Jóźwiak
    3 527 (1,38%)
  3. 1 Andrzej Stanisław Jaroch
    31 656 (12,39%)
  4. 2 Marcin Rafał Krzyżanowski
    10 789 (4,22%)
  5. 4 Władysława Barbara Głowacz
    5 250 (2,05%)
  6. 5 Małgorzata Maria Calińska-Mayer
    6 110 (2,39%)
  7. 6 Łucja Barbara Burzyńska
    2 322 (0,91%)
  8. 7 Irena Dulska
    2 110 (0,83%)
  9. 8 Łukasz Jan Michalski
    2 996 (1,17%)
  10. 10 Małgorzata Molenda
    4 629 (1,81%)

KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

kandydatliczba głosów

  1. 1 Dorota Iwona Bednarska-Chabowska
    681 (0,27%)
  2. 8 Piotr Sukiennik
    84 (0,03%)
  3. 4 Mariola Beata Palcewicz
    98 (0,04%)
  4. 2 Mirosław Eugeniusz Rybak
    186 (0,07%)
  5. 3 Anna Maria Mączyńska-Żalik
    89 (0,03%)
  6. 5 Jan Brzeźny
    111 (0,04%)
  7. 9 Waldemar Piotr Olszewski
    104 (0,04%)
  8. 7 Aleksander Edmund Lebiedziński
    26 (0,01%)
  9. 6 Ewa Maria Kowalska-Panek
    110 (0,04%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW Z DUTKIEWICZEM DLA DOLNEGO ŚLĄSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Adam Władysław Zawada
    2 487 (0,97%)
  2. 1 Stanisław Tadeusz Huskowski
    24 170 (9,46%)
  3. 10 Mirosław Mieczysław Łopatka
    2 076 (0,81%)
  4. 4 Jacek Bolesław Gawroński
    1 060 (0,41%)
  5. 5 Maciej Adam Zegan
    1 910 (0,75%)
  6. 3 Maria Dorota Zawartko
    3 406 (1,33%)
  7. 9 Janusz Drożdżyński
    251 (0,10%)
  8. 7 Marcelina Młodzińska
    1 530 (0,60%)
  9. 6 Justyna Bogumiła Lisiewicz-Jakubaszko
    1 252 (0,49%)
  10. 8 Janina Kwiatkowska-Korczak
    638 (0,25%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 3 Paweł Leszek Wróblewski
    2 271 (0,89%)
  2. 1 Michał Andrzej Bobowiec
    8 936 (3,50%)
  3. 2 Ewa Anna Zdrojewska
    8 280 (3,24%)
  4. 6 Edward Czapiewski
    566 (0,22%)
  5. 4 Henryk Jan Macała
    1 843 (0,72%)
  6. 5 Elżbieta Zofia Kaczmarzyk-Janczak
    1 052 (0,41%)
  7. 8 Barbara Daniela Rusinowska-Kollek
    374 (0,15%)
  8. 7 Marta Rylokowska-Maciążek
    944 (0,37%)
  9. 9 Michał Krzysztof Nowakowski
    1 039 (0,41%)
  10. 10 Ewa Maria Rzewuska
    1 772 (0,69%)

Okręg 2

powiaty: górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 6 Krzysztof Bolesław Majer
    266 (0,11%)
  2. 8 Jan Kupczak
    784 (0,31%)
  3. 3 Jerzy Andrzej Fitek
    1 141 (0,46%)
  4. 9 Julia Zofia Krymowska
    304 (0,12%)
  5. 4 Stanisław Łopatowski
    541 (0,22%)
  6. 7 Renata Sylwia Saj-Mazur
    481 (0,19%)
  7. 2 Maria Teresa Banach
    1 490 (0,60%)
  8. 1 Wincenty Aleksander Elsner
    3 059 (1,22%)
  9. 10 Radosław Tomasz Mołoń
    467 (0,19%)
  10. 5 Bogumiła Habierska
    480 (0,19%)

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Magdalena Luiza Owczarek
    1 867 (0,75%)
  2. 3 Joanna Barbara Filaczyńska
    194 (0,08%)
  3. 2 Dawid Antoni Białek
    454 (0,18%)
  4. 4 Krzysztof Jacek Ratajek
    220 (0,09%)
  5. 8 Maciej Huzarewicz
    72 (0,03%)
  6. 5 Małgorzata Danuta Warzycha
    264 (0,11%)
  7. 6 Kamil Krok
    208 (0,08%)
  8. 9 Piotr Paweł Kluz
    342 (0,14%)
  9. 7 Agnieszka Barbara Chłódek
    135 (0,05%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

kandydatliczba głosów

  1. 6 Ewa Szloser
    270 (0,11%)
  2. 4 Krzysztof Michał Kawa
    402 (0,16%)
  3. 1 Aleksander Adam Zielonka
    1 284 (0,51%)
  4. 2 Piotr Janusz Nowak
    324 (0,13%)
  5. 3 Mateusz Franciszek Celeban
    263 (0,11%)
  6. 5 Bartosz Roman
    303 (0,12%)
  7. 9 Magdalena Irena Grzelak
    341 (0,14%)
  8. 8 Anna Sandra Łacna
    294 (0,12%)
  9. 7 Kaja Anna Przystawa
    141 (0,06%)
  10. 10 Janusz Grzegorz Grzechnik
    365 (0,15%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Stanisław Różycki
    1 152 (0,46%)
  2. 3 Jan Stefan Krzysztofik
    1 323 (0,53%)
  3. 1 Joanna Barbara Bronowicka
    4 722 (1,89%)
  4. 5 Robert Tadeusz Królik
    782 (0,31%)
  5. 6 Jarosław Borkowski
    713 (0,29%)
  6. 10 Jacek Jan Sołtys
    868 (0,35%)
  7. 8 Bożena Krystyna Cieleń
    1 151 (0,46%)
  8. 4 Magdalena Puziewicz-Karpiak
    477 (0,19%)
  9. 9 Elżbieta Pilawka
    668 (0,27%)
  10. 7 Anna Matyja
    811 (0,32%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 7 Jarosław Robert Tchir
    345 (0,14%)
  2. 4 Aneta Izabela Marcinkiewicz
    1 064 (0,43%)
  3. 2 Mariola Zofia Kwiatkowska
    1 735 (0,69%)
  4. 1 Jerzy Paweł Domoradzki
    5 326 (2,13%)
  5. 3 Waldemar Kubas
    1 647 (0,66%)
  6. 6 Joanna Małgorzata Jureczko
    904 (0,36%)
  7. 5 Przemysław Andrzej Gregorczyk
    757 (0,30%)
  8. 8 Ewa Katarzyna Furmanek
    1 132 (0,45%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 6 Krzysztof Paweł Skórzewski
    3 063 (1,23%)
  2. 2 Marzena Joanna Majdzik
    6 231 (2,49%)
  3. 5 Aleksander Marek Skorupa
    6 427 (2,57%)
  4. 1 Wojciech Piotr Bochnak
    24 187 (9,68%)
  5. 4 Damian Janusz Sułkowski
    5 624 (2,25%)
  6. 3 Beata Maria Pawłowicz
    4 954 (1,98%)
  7. 9 Lidia Maria Walerych
    1 173 (0,47%)
  8. 8 Zdzisław Michał Żmiejewski
    2 584 (1,03%)
  9. 10 Krystyna Wójcik
    3 503 (1,40%)
  10. 7 Lilla Urszula Jaroń
    3 725 (1,49%)

KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

kandydatliczba głosów

  1. 1 Irena Kamińska
    1 418 (0,57%)
  2. 7 Agnieszka Bociek
    751 (0,30%)
  3. 3 Monika Szymańska
    853 (0,34%)
  4. 2 Maciej Bogdański
    355 (0,14%)
  5. 8 Mariusz Kazimierz Rakowski
    297 (0,12%)
  6. 4 Andrzej Józef Klich
    346 (0,14%)
  7. 6 Sebastian Jan Tuz
    188 (0,08%)
  8. 5 Daria Agnieszka Jondro-Iwańska
    284 (0,11%)

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

kandydatliczba głosów

  1. 2 Łukasz Mikołaj Mazurczak
    236 (0,09%)
  2. 1 Piotr Grzegorz Żurek
    1 439 (0,58%)
  3. 7 Katarzyna Nowak
    398 (0,16%)
  4. 5 Michał Marcin Grudziński
    259 (0,10%)
  5. 6 Grzegorz Tomkiewicz
    207 (0,08%)
  6. 3 Olga Anna Brzezińska
    387 (0,15%)
  7. 4 Dariusz Zbigniew Marczak
    293 (0,12%)
  8. 8 Ewa Wróblewska
    376 (0,15%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 9 Joanna Maria Bradke
    765 (0,31%)
  2. 10 Karolina Marta Mrozowska
    5 209 (2,08%)
  3. 5 Arkadiusz Robert Wojciechowicz
    3 026 (1,21%)
  4. 3 Anna Michalska
    11 020 (4,41%)
  5. 6 Mirosław Stanisław Lisowski
    2 823 (1,13%)
  6. 8 Anna Urszula Kolibek
    1 618 (0,65%)
  7. 4 Artur Krzysztof Muzyka
    5 017 (2,01%)
  8. 1 Damian Remigiusz Mrozek
    25 673 (10,27%)
  9. 2 Tytus Henryk Czartoryski
    14 836 (5,94%)
  10. 7 Jolanta Bożena Szczebak
    1 706 (0,68%)

KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

kandydatliczba głosów

  1. 3 Monika Adam
    612 (0,24%)
  2. 9 Dorota Tatiana Błażewicz
    163 (0,07%)
  3. 2 Witold Andrzej Padurek
    141 (0,06%)
  4. 1 Jarosław Marian Chmielewski
    677 (0,27%)
  5. 4 Wojciech Eugeniusz Winciorek
    88 (0,04%)
  6. 5 Anna Magdalena Felińska
    216 (0,09%)
  7. 6 Barbara Irena Schuld
    89 (0,04%)
  8. 7 Wanda Bogumiła Bilnik-Różycka
    154 (0,06%)
  9. 8 Michał Paweł Mierzejewski
    150 (0,06%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW Z DUTKIEWICZEM DLA DOLNEGO ŚLĄSKA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Marek Zenon Laryś
    3 965 (1,59%)
  2. 1 Ryszard Lech
    11 252 (4,50%)
  3. 6 Władysław Boczar
    1 305 (0,52%)
  4. 5 Agnieszka Niewiadomska
    3 369 (1,35%)
  5. 7 Marta Elżbieta Podlewska
    821 (0,33%)
  6. 8 Piotr Paweł Misiak
    1 627 (0,65%)
  7. 2 Genowefa Ulman
    1 147 (0,46%)
  8. 4 Tadeusz Pszonka
    526 (0,21%)
  9. 9 Katarzyna Starzonek
    525 (0,21%)
  10. 10 Krystyna Irena Laszkiewicz
    1 030 (0,41%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 1 Dariusz Paweł Stasiak
    7 946 (3,18%)
  2. 6 Edyta Kinga Ostrowska
    3 209 (1,28%)
  3. 7 Piotr Paweł Iskra
    1 930 (0,77%)
  4. 5 Jan Józef Janas
    3 489 (1,40%)
  5. 3 Paweł Józef Zakrzewski
    3 421 (1,37%)
  6. 4 Krystyna Jadwiga Haładaj
    3 813 (1,53%)
  7. 9 Magdalena Maria Wiżgała
    2 495 (1,00%)
  8. 2 Janusz Marszałek
    5 995 (2,40%)
  9. 8 Agata Izabela Bartulica
    966 (0,39%)
  10. 10 Zbigniew Konstanty Zdrojewski
    5 156 (2,06%)

Okręg 3

miasto: Wałbrzych, powiaty: dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski, ząbkowicki

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 10 Marek Jan Szewczyk
    767 (0,31%)
  2. 6 Alicja Zofia Kłosińska
    581 (0,24%)
  3. 7 Władysława Wojcieszak
    294 (0,12%)
  4. 8 Marek Roman Smerecki
    270 (0,11%)
  5. 1 Marek Dyduch
    11 486 (4,69%)
  6. 2 Jolanta Aleksandra Suława
    1 556 (0,64%)
  7. 9 Anna Teresa Fuszara
    431 (0,18%)
  8. 5 Bartosz Jerzy Gach
    272 (0,11%)
  9. 4 Cecylia Agnieszka Chojnacka
    913 (0,37%)
  10. 3 Henryk Rataj
    1 420 (0,58%)

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Anna Ewa Stabrowska
    1 224 (0,50%)
  2. 3 Dominika Chylińska
    540 (0,22%)
  3. 2 Patryk Kamil Piekaj
    324 (0,13%)
  4. 7 Agnieszka Kamila Białek
    414 (0,17%)
  5. 4 Łukasz Stanisław Cisoń
    465 (0,19%)
  6. 5 Renata Chuć
    248 (0,10%)
  7. 6 Tomasz Łukasz Zborowski
    263 (0,11%)
  8. 9 Marta Marzena Kramarska
    131 (0,05%)
  9. 10 Wiktor Piotr Zaleński
    475 (0,19%)
  10. 8 Paweł Szymon Laskoś-Grabowski
    45 (0,02%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Roman Łambucki
    402 (0,16%)
  2. 8 Danuta Leheńka-Das
    74 (0,03%)
  3. 1 Jan Tadeusz Pokrywka
    1 545 (0,63%)
  4. 5 Remigiusz Sławomir Rosiński
    315 (0,13%)
  5. 7 Romuald Janusz Batorski
    108 (0,04%)
  6. 6 Krystyna Maria Susłowska
    194 (0,08%)
  7. 10 Leonarda Karbownik
    190 (0,08%)
  8. 3 Beata Krystyna Danielak
    279 (0,11%)
  9. 4 Adam Andrzej Kin
    178 (0,07%)
  10. 9 Mariusz Adam Szmigiel
    317 (0,13%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 8 Tadeusz Grzybowski
    542 (0,22%)
  2. 1 Mirosław Aleksander Lubiński
    6 706 (2,74%)
  3. 2 Halina Jadwiga Szymiec-Raczyńska
    1 412 (0,58%)
  4. 6 Joanna Bogna Boniecka
    1 059 (0,43%)
  5. 3 Ryszard Mieczysław Nowak
    2 441 (1,00%)
  6. 4 Grażyna Maria Wacławik
    689 (0,28%)
  7. 5 Paulina Zając
    2 264 (0,93%)
  8. 7 Przemysław Paweł Wołyniak
    572 (0,23%)
  9. 10 Stanisław Tadeusz Longawa
    3 879 (1,58%)
  10. 9 Wiktor Stanisław Skotnicki
    728 (0,30%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jerzy Ryszard Piotrowski
    4 205 (1,72%)
  2. 2 Robert Wiesław Wąs
    961 (0,39%)
  3. 3 Anna Zych
    2 917 (1,19%)
  4. 4 Sławomir Adam Aberbach
    429 (0,18%)
  5. 5 Krystyna Jadwiga Kowalczyk
    1 103 (0,45%)
  6. 6 Damian Andrzej Sala
    534 (0,22%)
  7. 9 Andrzej Aleksander Rybakiewicz
    438 (0,18%)
  8. 7 Anna Maria Podwińska
    447 (0,18%)
  9. 8 Katarzyna Emilia Banaszak
    754 (0,31%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Iwona Małgorzata Krawczyk
    23 144 (9,46%)
  2. 3 Stanisław Jurcewicz
    9 710 (3,97%)
  3. 4 Mateusz Rambacher
    2 714 (1,11%)
  4. 7 Violetta Grażyna Mazurek
    4 160 (1,70%)
  5. 6 Renata Wasąg
    1 451 (0,59%)
  6. 2 Jacek Julian Iwancz
    6 010 (2,46%)
  7. 9 Katarzyna Hanna Silarska
    1 954 (0,80%)
  8. 8 Jacek Krzysztof Marcelewicz
    1 940 (0,79%)
  9. 10 Roman Edward Ludwiczuk
    3 656 (1,49%)
  10. 5 Zbigniew Szczygieł
    4 759 (1,94%)

KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

kandydatliczba głosów

  1. 5 Sylwia Irena Osojca-Kozłowska
    613 (0,25%)
  2. 1 Małgorzata Urszula Beślerzewska
    1 037 (0,42%)
  3. 2 Janusz Tomasz Sołtysik
    767 (0,31%)
  4. 3 Mariola Irena Fanselow
    413 (0,17%)
  5. 4 Maciej Mazurkiewicz
    780 (0,32%)

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

kandydatliczba głosów

  1. 2 Karol Michalik
    468 (0,19%)
  2. 3 Kamil Sebastian Łosiak
    239 (0,10%)
  3. 1 Agnieszka Nosko
    1 011 (0,41%)
  4. 6 Paweł Damian Haraf
    166 (0,07%)
  5. 9 Przemysław Mateusz Szachniewicz
    251 (0,10%)
  6. 7 Andrzej Feret
    161 (0,07%)
  7. 10 Krzysztof Adam Krystyniak
    163 (0,07%)
  8. 4 Elżbieta Teresa Dolata-Cygan
    309 (0,13%)
  9. 5 Monika Patrycja Fronczak
    362 (0,15%)
  10. 8 Katarzyna Górecka-Janiszewska
    221 (0,09%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Kamil Krzysztof Zieliński
    32 115 (13,12%)
  2. 9 Monika Rejman-Kulus
    3 498 (1,43%)
  3. 5 Edward Jan Słobodziński
    1 543 (0,63%)
  4. 6 Grzegorz Macko
    9 629 (3,93%)
  5. 8 Irena Szpytma
    2 452 (1,00%)
  6. 3 Beata Izabela Żołnieruk
    4 578 (1,87%)
  7. 4 Ewelina Agnieszka Szydłowska
    6 325 (2,58%)
  8. 7 Paweł Dominik Ostrek
    959 (0,39%)
  9. 2 Jerzy Grzegorz Dec
    8 880 (3,63%)

KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

kandydatliczba głosów

  1. 1 Renata Ewelina Kocjan-Górska
    1 099 (0,45%)
  2. 2 Mieczysław Michał Placety
    138 (0,06%)
  3. 6 Henryk Swół
    107 (0,04%)
  4. 4 Aleksandra Maria Jagieła
    435 (0,18%)
  5. 3 Magdalena Katarzyna Nowak
    566 (0,23%)
  6. 5 Ryszard Więcek
    392 (0,16%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW Z DUTKIEWICZEM DLA DOLNEGO ŚLĄSKA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Waldemar Wiesław Pawłosek
    1 046 (0,43%)
  2. 9 Kinga Katarzyna Wolanin
    859 (0,35%)
  3. 8 Magdalena Karolina Falk
    159 (0,06%)
  4. 6 Natalia Weronika Sulikowska
    728 (0,30%)
  5. 7 Marek Zbigniew Ilczyszyn
    177 (0,07%)
  6. 5 Małgorzata Podgórska
    1 220 (0,50%)
  7. 1 Piotr Zygmunt Kruczkowski
    2 877 (1,18%)
  8. 2 Mariusz Dutkiewicz
    6 331 (2,59%)
  9. 3 Ewa Daniela Kwiatkowska
    960 (0,39%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 3 Stanisław Grędziński
    976 (0,40%)
  2. 2 Czesław Kazimierz Kręcichwost
    8 289 (3,39%)
  3. 5 Ewa Lucyna Tutka
    2 960 (1,21%)
  4. 6 Iwona Kornela Michańcio
    1 142 (0,47%)
  5. 8 Ilona Elżbieta Sitek-Warzecha
    972 (0,40%)
  6. 1 Patryk Edward Wild
    10 793 (4,41%)
  7. 7 Sebastian Hałaczkiewicz
    1 040 (0,42%)
  8. 4 Tadeusz Antoni Derenowski
    1 526 (0,62%)
  9. 10 Julian Kazimierz Golak
    4 558 (1,86%)
  10. 9 Katarzyna Joanna Gabriel
    1 161 (0,47%)

Okręg 4

miasto: Jelenia Góra, powiaty: bolesławiecki, jeleniogórski, kamiennogórski, lubański, lwówecki, zgorzelecki

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 4 Zdzisław Mirecki
    622 (0,35%)
  2. 8 Andrzej Lucjan Adamczuk
    2 003 (1,13%)
  3. 3 Andrzej Jan Tyc
    2 505 (1,41%)
  4. 6 Jolanta Dudzik
    1 103 (0,62%)
  5. 7 Henryk Józef Kubieniec
    747 (0,42%)
  6. 1 Józef Kusiak
    4 787 (2,69%)
  7. 2 Grażyna Stanisława Zbieg
    1 137 (0,64%)
  8. 5 Sylwia Małgorzata Ciszek
    553 (0,31%)

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 5 Paweł Koślacz
    146 (0,08%)
  2. 4 Anna Maria Hernik
    159 (0,09%)
  3. 7 Jakub Szymon Jankowiak
    147 (0,08%)
  4. 3 Paweł Gryć
    219 (0,12%)
  5. 1 Robert Maślak
    956 (0,54%)
  6. 8 Berenika Sara Jurecka
    212 (0,12%)
  7. 6 Justyna Maria Iwaszkiewicz
    197 (0,11%)
  8. 2 Kalina Marianna Hałka
    389 (0,22%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

kandydatliczba głosów

  1. 4 Konrad Mieczysław Owczarek
    289 (0,16%)
  2. 1 Daniel Janusz Wasyliszyn
    585 (0,33%)
  3. 2 Bogusław Krzysztof Strzelecki
    455 (0,26%)
  4. 3 Tomasz Piotr Dobrowolski
    313 (0,18%)
  5. 6 Iga Kacperska
    263 (0,15%)
  6. 5 Katarzyna Monika Maksymczuk
    156 (0,09%)
  7. 7 Marika Ewa Wójcik
    339 (0,19%)
  8. 8 Katarzyna Maria Dubiel
    325 (0,18%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Grzegorz Kocon
    1 105 (0,62%)
  2. 3 Zofia Rak
    2 359 (1,33%)
  3. 1 Sylwester Ryszard Baćko
    2 809 (1,58%)
  4. 7 Adam Kubicki
    1 009 (0,57%)
  5. 4 Mariola Bronisława Langer
    522 (0,29%)
  6. 8 Jerzy Stanisław Dulnik
    776 (0,44%)
  7. 5 Joanna Dumin
    650 (0,37%)
  8. 6 Robert Maciej Greb
    238 (0,13%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 2 Wojciech Dżoga
    1 268 (0,71%)
  2. 1 Krzysztof Piotr Beczek
    2 811 (1,58%)
  3. 7 Maciej Arkadiusz Lercher
    724 (0,41%)
  4. 5 Halina Maria Rzepczyńska
    374 (0,21%)
  5. 4 Iwona Anna Król
    2 222 (1,25%)
  6. 6 Beata Katarzyna Skowrońska
    902 (0,51%)
  7. 3 Jarosław Mariusz Janiec
    1 119 (0,63%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Jan Michalski
    7 618 (4,28%)
  2. 3 Alicja Teresa Grześków
    2 953 (1,66%)
  3. 6 Anna Małgorzata Róg
    1 382 (0,78%)
  4. 5 Henryka Misan
    1 669 (0,94%)
  5. 4 Urszula Magryś
    1 412 (0,79%)
  6. 8 Marcin Edward Zawiła
    10 480 (5,89%)
  7. 7 Jolanta Danuta Zawisza
    1 624 (0,91%)
  8. 1 Jerzy Jan Pokój
    14 396 (8,09%)

KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

kandydatliczba głosów

  1. 1 Włodzimierz Bartkowiak
    596 (0,33%)
  2. 4 Ewa Katarzyna Mastalska
    409 (0,23%)
  3. 5 Edward Władysław Tracz
    497 (0,28%)
  4. 3 Wiktor Piotr Misztal
    523 (0,29%)
  5. 2 Stanisława Maria Kuzio-Podrucka
    252 (0,14%)
  6. 6 Danuta Halina Siewierska
    224 (0,13%)
  7. 7 Paweł Urbański
    418 (0,23%)

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

kandydatliczba głosów

  1. 2 Czesław Urban
    374 (0,21%)
  2. 1 Robert Artur Winnicki
    1 746 (0,98%)
  3. 3 Małgorzata Agnieszka Świerzowska
    222 (0,12%)
  4. 4 Danuta Wyspiańska
    309 (0,17%)
  5. 5 Sebastian Januszewski
    171 (0,10%)
  6. 6 Sylwia Wanda Wandycz
    190 (0,11%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Andrzej Kredkowski
    19 298 (10,85%)
  2. 6 Andrzej Piotr Sikora
    4 355 (2,45%)
  3. 2 Wojciech Paweł Leszczyk
    4 876 (2,74%)
  4. 3 Teresa Zembik
    5 455 (3,07%)
  5. 4 Jarosław Józef Karbowski
    2 101 (1,18%)
  6. 5 Danuta Anna Troczyńska
    2 695 (1,51%)
  7. 7 Agata Emilia Żyła-Monik
    2 355 (1,32%)
  8. 8 Jacek Krzysztof Potocki
    3 577 (2,01%)

KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

kandydatliczba głosów

  1. 5 Iwona Stanisława Placety
    100 (0,06%)
  2. 7 Andrzej Jałoszyński
    69 (0,04%)
  3. 4 Anna Monika Machajska
    225 (0,13%)
  4. 3 Sławomir Wacław Kamiński
    417 (0,23%)
  5. 6 Renata Jasińska-Nowak
    242 (0,14%)
  6. 2 Anna Władysława Szwed
    369 (0,21%)
  7. 1 Michał Ryszard Fronik
    265 (0,15%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW Z DUTKIEWICZEM DLA DOLNEGO ŚLĄSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Tadeusz Jerzy Waliczek
    1 461 (0,82%)
  2. 4 Piotr Bielańczyk
    511 (0,29%)
  3. 5 Piotr Bogusław Jędrzejczak
    303 (0,17%)
  4. 7 Karolina Agata Hertman
    315 (0,18%)
  5. 8 Joanna Zielińska
    1 360 (0,76%)
  6. 2 Elżbieta Lech-Gotthardt
    2 035 (1,14%)
  7. 3 Helena Zatońska
    1 320 (0,74%)
  8. 6 Adam Andrzej Bułkowski
    588 (0,33%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 2 Marek Adam Obrębalski
    6 013 (3,38%)
  2. 5 Aleksandra Marta Tobiasz
    2 695 (1,51%)
  3. 3 Halina Gabriela Piotrowska
    2 394 (1,35%)
  4. 6 Bartosz Seweryn Kuświk
    1 328 (0,75%)
  5. 1 Cezary Adam Przybylski
    21 639 (12,16%)
  6. 7 Eugeniusz Tadeusz Grabas
    1 653 (0,93%)
  7. 8 Katarzyna Aneta Grzelak
    1 849 (1,04%)
  8. 4 Justyna Magdalena Foremna
    1 106 (0,62%)

Okręg 5

miasto: Legnica, powiaty: głogowski, jaworski, legnicki, lubiński, polkowicki, złotoryjski

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 8 Alfred Józef Serkies
    849 (0,43%)
  2. 6 Stanisław Tomczak
    726 (0,37%)
  3. 7 Elżbieta Kida
    929 (0,47%)
  4. 1 Ryszard Zbrzyzny
    6 872 (3,49%)
  5. 3 Jerzy Stanisław Sztangret
    913 (0,46%)
  6. 4 Joanna Renata Białek
    942 (0,48%)
  7. 2 Urszula Beata Dec-Żaboklicka
    668 (0,34%)
  8. 5 Józef Wasinkiewicz
    501 (0,25%)

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Krystyna Anna Burakowska
    914 (0,46%)
  2. 7 Kamil Hyckowski
    107 (0,05%)
  3. 5 Krzysztof Markowski
    255 (0,13%)
  4. 2 Piotr Rafał Kohlman
    337 (0,17%)
  5. 3 Wojciech Monkosa
    183 (0,09%)
  6. 4 Dominika Królewiecka-Wala
    264 (0,13%)
  7. 6 Aleksandra Urszula Wielczyk
    234 (0,12%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

kandydatliczba głosów

  1. 3 Maciej Iwaszkiewicz
    251 (0,13%)
  2. 6 Joanna Ewa Michalska
    320 (0,16%)
  3. 8 Stanisław Pokrywka
    253 (0,13%)
  4. 1 Tomasz Łukasz Merwiński
    677 (0,34%)
  5. 2 Jakub Cezary Włodarczyk
    305 (0,15%)
  6. 4 Maria Anna Łambucka
    186 (0,09%)
  7. 5 Anna Maria Rzeźniczak
    139 (0,07%)
  8. 7 Jan Mełech
    59 (0,03%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 6 Danuta Krystyna Garbaczewska
    285 (0,14%)
  2. 1 Tadeusz Samborski
    8 657 (4,40%)
  3. 2 Wanda Józefa Gołębiowska
    2 223 (1,13%)
  4. 3 Józef Dzbanuszek
    700 (0,36%)
  5. 5 Maria Wrona
    926 (0,47%)
  6. 4 Cecylia Ewa Stankiewicz
    829 (0,42%)
  7. 7 Patrycja Alicja Cirko
    570 (0,29%)
  8. 8 Tadeusz Tofel
    320 (0,16%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 5 Agnieszka Sośnicka
    1 542 (0,78%)
  2. 6 Iwona Monika Worwąg-Żydołowicz
    238 (0,12%)
  3. 1 Marcin Stanisław Królak
    3 816 (1,94%)
  4. 4 Sylwia Marta Styś
    1 593 (0,81%)
  5. 2 Damian Piotr Czajkowski
    1 448 (0,74%)
  6. 3 Władysław Andrzej Tyrcz
    1 412 (0,72%)
  7. 7 Łukasz Muras
    751 (0,38%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 6 Jarosław Janusz Dwojak
    575 (0,29%)
  2. 4 Paweł Marcin Frost
    2 390 (1,21%)
  3. 1 Piotr Borys
    26 697 (13,57%)
  4. 2 Jacek Zbigniew Zahorski
    2 734 (1,39%)
  5. 5 Anna Brok
    3 350 (1,70%)
  6. 7 Joanna Dorota Strączek
    976 (0,50%)
  7. 3 Jadwiga Szeląg
    7 332 (3,73%)
  8. 8 Renata Helena Dembek
    1 936 (0,98%)

KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

kandydatliczba głosów

  1. 1 Sebastian Andrzej Szymkowiak
    809 (0,41%)
  2. 2 Marcin Smolan
    212 (0,11%)
  3. 3 Elżbieta Tracz
    694 (0,35%)
  4. 5 Cezary Jacek Bukowski
    207 (0,11%)
  5. 4 Karolina Smulska
    427 (0,22%)
  6. 6 Klaudia Anna Urban
    393 (0,20%)

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

kandydatliczba głosów

  1. 1 Arkadiusz Pachurka
    940 (0,48%)
  2. 3 Wojciech Aleksander Rączyński
    302 (0,15%)
  3. 2 Jarosław Hoszowski
    448 (0,23%)
  4. 4 Barbara Czesława Rączyńska
    202 (0,10%)
  5. 5 Elżbieta Bończak
    283 (0,14%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jacek Marcin Baczyński
    27 862 (14,16%)
  2. 4 Piotr Adam Karwan
    5 340 (2,71%)
  3. 3 Alicja Mochol-Kędziora
    5 000 (2,54%)
  4. 5 Franciszek Materniak
    1 724 (0,88%)
  5. 2 Paweł Kura
    14 924 (7,58%)
  6. 6 Kamila Dorota Brzozowska
    4 751 (2,41%)
  7. 8 Patryk Jurga
    2 935 (1,49%)
  8. 7 Izabela Katarzyna Wańkowicz
    2 225 (1,13%)

KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

kandydatliczba głosów

  1. 2 Radosław Konrad Rymkiewicz
    131 (0,07%)
  2. 3 Kamil Karol Plecety
    169 (0,09%)
  3. 1 Lidia Maria Jarmułowicz
    385 (0,20%)
  4. 4 Małgorzata Szopińska
    171 (0,09%)
  5. 7 Jacek Krajewski
    378 (0,19%)
  6. 5 Katarzyna Sylwia Pytlewska
    127 (0,06%)
  7. 6 Sławomir Waldemar Szopiński
    60 (0,03%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW Z DUTKIEWICZEM DLA DOLNEGO ŚLĄSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Eugeniusz Habura
    1 434 (0,73%)
  2. 5 Renata Izabela Hoffman
    707 (0,36%)
  3. 4 Jarosław Janusz Danielski
    205 (0,10%)
  4. 3 Martyna Grzelczak
    804 (0,41%)
  5. 1 Michał Kuszyk
    2 143 (1,09%)
  6. 6 Adam Łukasz Stanecki
    223 (0,11%)
  7. 7 Regina Szpak
    539 (0,27%)
  8. 8 Jerzy Zbigniew Słowik
    608 (0,31%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 6 Monika Dorota Kaczmarek
    1 810 (0,92%)
  2. 1 Tymoteusz Dominik Myrda
    15 155 (7,70%)
  3. 5 Artur Mieczysław Urbański
    1 538 (0,78%)
  4. 4 Emilia Prokopczak
    1 473 (0,75%)
  5. 3 Piotr Poznański
    3 353 (1,70%)
  6. 7 Emilia Janina Sobieska
    974 (0,49%)
  7. 8 Piotr Tomasz Midziak
    1 137 (0,58%)
  8. 2 Jacek Kiełb
    5 411 (2,75%)

Baza wiedzy o wyborach samorządowych 2018

Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

Wideo

Quizy wyborcze. Przetestuj swoją wiedzę i zdecyduj, na kogo oddać swój głos!

Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

Najczęściej komentowane

Warto zobaczyć

Nowe autobusy w Toruniu WIZUALIZACJE

Nowe autobusy w Toruniu WIZUALIZACJE

Najczęściej czytane