Wybory samorządowe 2018

Wyniki wyborów 2018 do sejmiku województwa - opolskie

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

miasto Opole, pow. opolski

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Agnieszka Izabela Zagola
    699 (0,74%)
  2. 3 Bogusław Łukasz Dec
    443 (0,47%)
  3. 4 Henryk Janusz Wawer
    157 (0,17%)
  4. 7 Roland Zygmunt Spyra
    444 (0,47%)
  5. 6 Agnieszka Danuta Szerner
    190 (0,20%)
  6. 1 Grzegorz Adam Sawicki
    2 673 (2,83%)
  7. 5 Marcin Krzysztof Oszańca
    627 (0,66%)
  8. 8 Jerzy Szczakiel
    931 (0,99%)
  9. 9 Dorota Joanna Pieniacha
    436 (0,46%)
  10. 10 Jadwiga Julianna Sterniuk
    406 (0,43%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Andrzej Józef Namysło
    2 450 (2,60%)
  2. 3 Agata Gąsowska-Kramarz
    242 (0,26%)
  3. 5 Teresa Janina Dunikowska
    190 (0,20%)
  4. 4 Zbigniew Koziarz
    454 (0,48%)
  5. 7 Justyna Kowol
    231 (0,24%)
  6. 8 Adam Adrian Zagożdżon
    110 (0,12%)
  7. 6 Jerzy Szkolny
    110 (0,12%)
  8. 2 Dionizy Duszyński
    1 229 (1,30%)
  9. 9 Jolanta Maria Mokrzycka
    266 (0,28%)
  10. 10 Paweł Jan Kampa
    813 (0,86%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Maria Stanisława Misztal
    1 682 (1,78%)
  2. 2 Łukasz Ludwik Dymek
    2 387 (2,53%)
  3. 1 Zbigniew Eugeniusz Kubalańca
    9 725 (10,30%)
  4. 3 Szymon Przemysław Ogłaza
    4 478 (4,74%)
  5. 5 Janusz Roman Trzepizur
    5 398 (5,72%)
  6. 6 Monika Ożóg
    1 872 (1,98%)
  7. 8 Anna Rozalia Czarnecka
    1 476 (1,56%)
  8. 9 Katarzyna Elżbieta Mazur-Kulesza
    940 (1,00%)
  9. 7 Piotr Rafał Piaseczny
    830 (0,88%)
  10. 10 Tadeusz Jarmuziewicz
    2 379 (2,52%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 5 Ryszard Marian Janka
    291 (0,31%)
  2. 1 Marcin Michał Ociepa
    13 369 (14,16%)
  3. 2 Ryszard Józef Szram
    1 166 (1,24%)
  4. 4 Marek Kędzierski
    652 (0,69%)
  5. 3 Mariusz Janusz Bochenek
    863 (0,91%)
  6. 7 Teresa Helena Jazłowiecka
    1 009 (1,07%)
  7. 6 Anita Katarzyna Chojka
    433 (0,46%)
  8. 10 Tomasz Adam Gabor
    1 220 (1,29%)
  9. 9 Krystyna Pocztarek
    268 (0,28%)
  10. 8 Izabela Barbara Majerska
    231 (0,24%)

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

kandydatliczba głosów

  1. 2 Jacek Bernard Bartnik
    162 (0,17%)
  2. 4 Jacek Walczak
    143 (0,15%)
  3. 1 Daniel Szkarupski
    429 (0,45%)
  4. 3 Danuta Urszula Grela
    157 (0,17%)
  5. 5 Monika Anna Bartnik
    99 (0,10%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 1 Wojciech Jan Jagiełło
    2 628 (2,78%)
  2. 2 Przemysław Bielecki
    771 (0,82%)
  3. 4 Aleksandra Krystyna Łuczko
    482 (0,51%)
  4. 5 Tomasz Józef Sopyła
    264 (0,28%)
  5. 3 Sylwia Dorota Ufa
    405 (0,43%)
  6. 7 Rafał Mateusz Masłowski
    259 (0,27%)
  7. 10 Krzysztof Kamil Żurakowski
    312 (0,33%)
  8. 8 Agnieszka Maria Dawid
    267 (0,28%)
  9. 9 Kacper Jan Kwiatkowski
    264 (0,28%)
  10. 6 Małgorzata Jadwiga Sowada-Kupiec
    287 (0,30%)

KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

kandydatliczba głosów

  1. 1 Grzegorz Jacek Guzik
    216 (0,23%)
  2. 2 Zygmunt Marek Łubiński
    66 (0,07%)
  3. 4 Bogusława Maria Konopka
    109 (0,12%)
  4. 3 Paweł Kazimierz Oborski
    143 (0,15%)
  5. 5 Dorota Barbara Kulik-Nowak
    138 (0,15%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

kandydatliczba głosów

  1. 3 Dominik Mateusz Muszyński
    136 (0,14%)
  2. 8 Lucjan Kobylański
    97 (0,10%)
  3. 2 Ewa Małgorzata Sienkiewicz
    224 (0,24%)
  4. 1 Longin Bartnik
    541 (0,57%)
  5. 4 Igor Jakub Łopato
    129 (0,14%)
  6. 5 Konstancja Maria Wencel
    177 (0,19%)
  7. 6 Ewa Aldona Mieszek
    73 (0,08%)
  8. 7 Stanisław Olszowski
    112 (0,12%)

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Maciej Jan Kruszka
    458 (0,49%)
  2. 2 Kaja Filaczyńska
    382 (0,40%)
  3. 3 Grzegorz Burghardt
    116 (0,12%)
  4. 5 Szymon Pytlik
    399 (0,42%)
  5. 4 Joanna Wanda Bronowicka
    185 (0,20%)

KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Małgorzata Janik-Jankowska
    469 (0,50%)
  2. 3 Małgorzata Aneta Długosz
    470 (0,50%)
  3. 2 Bernard Andrzej Teichmann
    79 (0,08%)
  4. 5 Zbigniew Józef Styrna
    48 (0,05%)
  5. 6 Krzysztof Józef Riewold
    209 (0,22%)
  6. 4 Anna Barbara Śleziona
    165 (0,17%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Hubert Jerzy Kołodziej
    2 978 (3,15%)
  2. 1 Rafał Jan Bartek
    7 091 (7,51%)
  3. 3 Ilona Patrycja Lenart
    929 (0,98%)
  4. 8 Engelbert Krystian Słowik
    794 (0,84%)
  5. 6 Henryk Paweł Szyma
    679 (0,72%)
  6. 7 Krystyna Maria Konieczko
    678 (0,72%)
  7. 5 Aneta Gabriela Lissy-Kluczny
    1 505 (1,59%)
  8. 4 Aleksander Sachanbiński
    1 506 (1,60%)
  9. 10 Beata Władysława Kubica
    443 (0,47%)
  10. 9 Melania Cecylia Polednia
    348 (0,37%)

KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

kandydatliczba głosów

  1. 1 Adrian Marcin Sulikowski
    482 (0,51%)
  2. 4 Edyta Diana Sławska
    123 (0,13%)
  3. 8 Jerzy Marek Nackowicz
    74 (0,08%)
  4. 2 Anna Małgorzata Czyrska
    244 (0,26%)
  5. 7 Daniel Rafał Lisiński
    145 (0,15%)
  6. 3 Henryk Adam Neugebauer
    114 (0,12%)
  7. 5 Krzysztof Polak
    313 (0,33%)
  8. 6 Karolina Genowefa Stark
    114 (0,12%)

Okręg 2

pow. kluczborski, pow. namysłowski, pow. oleski

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 7 Bernard Walenty Mika
    139 (0,21%)
  2. 6 Katarzyna Wojciechowska-Butra
    198 (0,31%)
  3. 1 Stanisław Rakoczy
    3 487 (5,39%)
  4. 4 Jolanta Cecylia Rudziewicz
    666 (1,03%)
  5. 5 Natalia Agnieszka Zając
    818 (1,26%)
  6. 2 Ryszard Bogusław Kuchczyński
    1 223 (1,89%)
  7. 3 Lidia Jędrysiak
    330 (0,51%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 3 Waldemar Piotr Bochenek
    292 (0,45%)
  2. 1 Radosław Szymon Matysik
    1 313 (2,03%)
  3. 2 Beata Maria Popczyk
    712 (1,10%)
  4. 5 Maciej Kaczor
    382 (0,59%)
  5. 6 Tadeusz Chmielewski
    100 (0,15%)
  6. 7 Katarzyna Elżbieta Sławska
    333 (0,51%)
  7. 4 Beata Maria Denisiewicz
    261 (0,40%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Jolanta Alina Wilczyńska
    3 315 (5,12%)
  2. 1 Andrzej Buła
    13 041 (20,14%)
  3. 3 Szymon Piotr Godyla
    2 317 (3,58%)
  4. 5 Elżbieta Ewa Hadaś
    594 (0,92%)
  5. 6 Janusz Stanisław Gałkiewicz
    98 (0,15%)
  6. 7 Zbigniew Bienias
    1 377 (2,13%)
  7. 4 Katarzyna Aleksandra Juranek-Mazurczak
    752 (1,16%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jerzy Józef Niedźwiecki
    5 771 (8,91%)
  2. 2 Waldemar Zdzisław Kościelny
    3 115 (4,81%)
  3. 6 Anna Krystyna Meryk
    1 110 (1,71%)
  4. 3 Teresa Zuzanna Ceglecka-Zielonka
    3 359 (5,19%)
  5. 4 Magdalena Elżbieta Buła
    1 335 (2,06%)
  6. 5 Adam Stanisław Martyniszyn
    1 811 (2,80%)
  7. 7 Rafał Sebastian Trojanowski
    1 710 (2,64%)

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

kandydatliczba głosów

  1. 3 Bartosz Izaak Pawlak
    129 (0,20%)
  2. 1 Anna Irena Kulczak
    206 (0,32%)
  3. 2 Maria Elżbieta Schmidt
    50 (0,08%)
  4. 4 Andrzej Władysław Kostyrka
    48 (0,07%)
  5. 5 Maria Romaniuk
    60 (0,09%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 2 Andrzej Józef Weintritt
    97 (0,15%)
  2. 3 Iwona Szczepańska
    302 (0,47%)
  3. 4 Paulina Wierzbicka
    348 (0,54%)
  4. 6 Szymon Franciszek Smoliński
    115 (0,18%)
  5. 5 Ewelina Agnieszka Pieróg
    179 (0,28%)
  6. 1 Ryszard Czekaj
    989 (1,53%)
  7. 7 Wojciech Jarosław Malinowski
    251 (0,39%)

KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

kandydatliczba głosów

  1. 4 Stanisław Michałkiewicz
    35 (0,05%)
  2. 5 Maria Dorota Izbicka
    56 (0,09%)
  3. 1 Jerzy Szyndler
    130 (0,20%)
  4. 3 Marian Kołodziej
    107 (0,17%)
  5. 2 Jadwiga Bagińska
    96 (0,15%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

kandydatliczba głosów

  1. 3 Liliana Teresa Wencel
    104 (0,16%)
  2. 4 Katarzyna Sawczuk
    83 (0,13%)
  3. 2 Marcel Wojciech Stachura
    203 (0,31%)
  4. 5 Jarosław Skiba
    165 (0,25%)
  5. 1 Ryszard Stanisław Skawiński
    275 (0,42%)

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Jerzy Antoni Ochman
    140 (0,22%)
  2. 3 Anna Danuta Baryłowicz
    46 (0,07%)
  3. 1 Kamila Maria Jarońska
    262 (0,40%)
  4. 4 Andrzej Kosturek
    239 (0,37%)
  5. 5 Katarzyna Krzempek
    57 (0,09%)

KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Marcin Dariusz Wocka
    16 (0,02%)
  2. 2 Marek Jan Czaja
    189 (0,29%)
  3. 1 Beata Maria Herian
    140 (0,22%)
  4. 3 Marta Sendal
    72 (0,11%)
  5. 5 Dariusz Józef Wachowski
    89 (0,14%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Herbert Wincenty Czaja
    3 713 (5,74%)
  2. 2 Marianna Jadwiga Skorupa
    654 (1,01%)
  3. 4 Alicja Czyżkowska
    264 (0,41%)
  4. 3 Kryspin Tomasz Cieplik
    902 (1,39%)
  5. 6 Patrycja Maria Karpińska-Uryga
    113 (0,17%)
  6. 5 Monika Patrycja Ortman-Baran
    353 (0,55%)
  7. 7 Jan Józef Dzierżon
    717 (1,11%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 5 Piotr Jan Purul
    81 (0,13%)
  2. 2 Ludwika Anna Gronek-Kałuża
    254 (0,39%)
  3. 4 Justyna Cecylia Kula
    457 (0,71%)
  4. 6 Magdalena Anna Rokosz
    185 (0,29%)
  5. 3 Mateusz Dominik Soppa
    78 (0,12%)
  6. 1 Mateusz Mirosław Magda
    1 308 (2,02%)
  7. 7 Ilona Barbara Kostecka
    424 (0,65%)

Okręg 3

pow. kędzierzyńsko-kozielski, pow. strzelecki

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Helena Maria Kochan
    740 (1,32%)
  2. 2 Michał Antoni Klimek
    920 (1,64%)
  3. 3 Danuta Teresa Kupny
    137 (0,24%)
  4. 4 Marek Józef Neuwald
    242 (0,43%)
  5. 5 Agnieszka Danuta Wieczorek-Griner
    217 (0,39%)
  6. 7 Tomasz Teodor Kiel
    700 (1,25%)
  7. 6 Ewa Barbara Gola
    314 (0,56%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Kazimierz Pietrzyk
    1 616 (2,88%)
  2. 4 Dorota Anna Tomala
    451 (0,80%)
  3. 2 Olga Helena Gaida
    372 (0,66%)
  4. 5 Marian Tadeusz Magdziarz
    89 (0,16%)
  5. 6 Anna Kampa
    292 (0,52%)
  6. 7 Stanisław Nowak
    225 (0,40%)
  7. 3 Małgorzata Joanna Oczoś
    523 (0,93%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Andrzej Alfred Sałacki
    1 940 (3,46%)
  2. 1 Brygida Kolenda-Łabuś
    7 104 (12,68%)
  3. 2 Mariusz Plaskota
    706 (1,26%)
  4. 4 Zdzisław Jan Siewiera
    1 496 (2,67%)
  5. 5 Ewa Helena Muc-Klimek
    964 (1,72%)
  6. 6 Marzanna Aleksandra Gądek-Radwanowska
    1 014 (1,81%)
  7. 7 Robert Węgrzyn
    2 613 (4,66%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Piotr Niewadzisz
    2 424 (4,33%)
  2. 1 Bogdan Stanisław Tomaszek
    5 196 (9,27%)
  3. 3 Roland Józef Mutwin
    494 (0,88%)
  4. 7 Elżbieta Anna Peczkis
    1 087 (1,94%)
  5. 5 Andrzej Tokarczyk
    845 (1,51%)
  6. 6 Izabela Krystyna Kuczma
    552 (0,98%)
  7. 4 Beata Małgorzata Tworek
    851 (1,52%)

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

kandydatliczba głosów

  1. 1 Katarzyna Joanna Sokołowska
    260 (0,46%)
  2. 4 Regina Kamińska
    59 (0,11%)
  3. 3 Henryka Zdzisława Marcisz
    19 (0,03%)
  4. 2 Józef Janicki
    130 (0,23%)
  5. 5 Jarosław Górny
    79 (0,14%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 7 Justyna Magdalena Wadowska
    238 (0,42%)
  2. 1 Andrzej Szymański
    1 330 (2,37%)
  3. 2 Ireneusz Waldemar Mrówka
    332 (0,59%)
  4. 3 Elżbieta Maria Morkis
    284 (0,51%)
  5. 4 Szymon Józef Pająk
    264 (0,47%)
  6. 6 Iwona Elżbieta Szkucik-Jędrzejewska
    110 (0,20%)
  7. 5 Sławomir Czesław Bojar
    163 (0,29%)

KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

kandydatliczba głosów

  1. 5 Barbara Szyndler
    53 (0,09%)
  2. 4 Jan Stysiak
    51 (0,09%)
  3. 1 Janusz Bronisław Nowak
    117 (0,21%)
  4. 3 Beata Bronisława Denys
    47 (0,08%)
  5. 2 Witold Sylwester Witosza
    197 (0,35%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

kandydatliczba głosów

  1. 4 Marek Józef Szczepanek
    66 (0,12%)
  2. 5 Kinga Agata Surowiecka
    72 (0,13%)
  3. 3 Dagmara Katarzyna Kryszyn
    167 (0,30%)
  4. 2 Gilbert Tobiasz Kandziora
    239 (0,43%)
  5. 1 Dawid Mateusz Gajer
    284 (0,51%)

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Paweł Józef Mucha
    370 (0,66%)
  2. 2 Sabina Natalia Faron
    132 (0,24%)
  3. 4 Aleksandra Iwona Szypowska
    90 (0,16%)
  4. 3 Piotr Damian Peljan
    107 (0,19%)
  5. 5 Mirosław Józef Wasiuk
    67 (0,12%)

KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Krystyna Kislinger
    26 (0,05%)
  2. 2 Andrzej Stanisław Wieczorek
    177 (0,32%)
  3. 1 Grzegorz Robert Broncel
    598 (1,07%)
  4. 3 Gabriela Rochatka
    100 (0,18%)
  5. 5 Dawid Roman Moc
    55 (0,10%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Edyta Maria Gola
    2 066 (3,69%)
  2. 2 Zygfryd Franciszek Steuer
    1 590 (2,84%)
  3. 1 Roman Jacek Kolek
    8 013 (14,30%)
  4. 5 Konrad Józef Wacławczyk
    1 327 (2,37%)
  5. 4 Bernard Adam Groeger
    1 270 (2,27%)
  6. 7 Dorota Maria Rak
    891 (1,59%)
  7. 6 Krystyna Przezdzienk-Grzybek
    477 (0,85%)

Okręg 4

pow. głubczycki, pow. krapkowicki. pow. prudnicki

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Kazimierz Pyziak
    2 012 (3,36%)
  2. 3 Krystyna Maria Czyżewska-Zięba
    355 (0,59%)
  3. 4 Marian Franciszek Gorecki
    305 (0,51%)
  4. 2 Kazimierz Głowacki
    453 (0,76%)
  5. 5 Anna Małgorzata Burak
    274 (0,46%)
  6. 6 Marta Maria Bednarczyk
    250 (0,42%)
  7. 7 Józef Iluk
    296 (0,49%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Bogusław Tadeusz Galla
    793 (1,32%)
  2. 3 Romana Kamila Sniegon
    238 (0,40%)
  3. 2 Mirosław Ryszard Kamiński
    452 (0,75%)
  4. 7 Łukasz Podolski
    237 (0,40%)
  5. 6 Łukasz Jan Lisowski
    160 (0,27%)
  6. 4 Anna Maria Chamala
    126 (0,21%)
  7. 5 Aleksandra Zuzanna Krupa
    446 (0,74%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Alicja Józefa Polak
    1 161 (1,94%)
  2. 1 Zbigniew Józef Ziółko
    7 359 (12,28%)
  3. 2 Janina Władysława Okrągły
    3 621 (6,04%)
  4. 3 Ewelina Justyna Feret
    944 (1,58%)
  5. 4 Krzysztof Michał Fejdych
    1 054 (1,76%)
  6. 6 Wiesława Izabela Wójtowicz-Bunczek
    686 (1,14%)
  7. 7 Henryk Paweł Małek
    1 484 (2,48%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Andrzej Michał Mrowiec
    1 269 (2,12%)
  2. 1 Piotr Bogusław Semak
    3 738 (6,24%)
  3. 2 Leszek Antoszczyszyn
    2 836 (4,73%)
  4. 3 Lucjusz Adrian Standera
    1 277 (2,13%)
  5. 7 Joanna Marta Czochara
    4 900 (8,18%)
  6. 6 Stanisława Mazur
    641 (1,07%)
  7. 5 Sylwia Franciszka Czerwińska
    1 156 (1,93%)

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

kandydatliczba głosów

  1. 1 Julia Maria Żołek
    191 (0,32%)
  2. 3 Antoni Stankiewicz
    93 (0,16%)
  3. 5 Bartosz Marek Kowara
    79 (0,13%)
  4. 2 Genowefa Wojnar
    39 (0,07%)
  5. 4 Bartosz Adam Puk
    55 (0,09%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jan Szczegielniak
    1 033 (1,72%)
  2. 4 Dorota Lidia Bedryj
    441 (0,74%)
  3. 3 Beata Renata Karcz
    488 (0,81%)
  4. 2 Hubert Jerzy Simonides
    817 (1,36%)
  5. 7 Mateusz Marcin Słobodzian
    605 (1,01%)
  6. 5 Aleksandra Aldona Mięczakowska
    312 (0,52%)
  7. 6 Katarzyna Podkanowicz
    142 (0,24%)

KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

kandydatliczba głosów

  1. 3 Kamil Smoluch
    152 (0,25%)
  2. 4 Marta Maria Sowa
    162 (0,27%)
  3. 5 Justyna Kosmala-Ognista
    96 (0,16%)
  4. 1 Paweł Piotr Ślepecki
    630 (1,05%)
  5. 2 Przemysław Sebastian Krawiec
    320 (0,53%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

kandydatliczba głosów

  1. 4 Radosław Bargieł
    124 (0,21%)
  2. 1 Tomasz Jarecki
    348 (0,58%)
  3. 3 Aldona Joanna Mieszek
    82 (0,14%)
  4. 5 Jolanta Halina Kwiecińska
    121 (0,20%)
  5. 2 Jan Stanisław Bartnik
    101 (0,17%)
  6. 6 Agnieszka Maria Filcek
    44 (0,07%)
  7. 7 Jarosław Jan Stasiak
    73 (0,12%)

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Sandra Mazur
    286 (0,48%)
  2. 3 Paweł Jan Maryniak
    120 (0,20%)
  3. 1 Andrzej Oswald Drost
    321 (0,54%)
  4. 4 Grażyna Juszczyk
    367 (0,61%)
  5. 5 Ruta Anna Młyńska
    121 (0,20%)

KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Krzysztof Michał Lorek
    117 (0,20%)
  2. 5 Klaudia Janina Kowalska
    96 (0,16%)
  3. 3 Agnieszka Małgorzata Zuziak-Rudecka
    35 (0,06%)
  4. 1 Mirosław Sebastian Patoła
    159 (0,27%)
  5. 4 Elżbieta Beata Kubas
    98 (0,16%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Zuzanna Teresa Donath-Kasiura
    6 243 (10,42%)
  2. 3 Krzysztof Piotr Długosz
    2 080 (3,47%)
  3. 4 Bogna Melania Lewkowicz
    326 (0,54%)
  4. 5 Zuzanna Wiktoria Herud
    545 (0,91%)
  5. 6 Natalia Agnieszka Wieczorek
    1 064 (1,78%)
  6. 7 Fabian Walenty Żok
    804 (1,34%)
  7. 2 Mirosław Piotr Lasar
    2 068 (3,45%)

Okręg 5

pow. brzeski, pow. nyski

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 8 Krzysztof Giża
    245 (0,29%)
  2. 2 Leszek Janusz Fornal
    1 335 (1,61%)
  3. 6 Anna Madejska-Baranowska
    216 (0,26%)
  4. 5 Miłosz Stanisław Krok
    1 930 (2,32%)
  5. 4 Beata Jadwiga Juralewicz
    354 (0,43%)
  6. 9 Alina Magdalena Mielnik
    312 (0,38%)
  7. 7 Dorota Edyta Kania
    396 (0,48%)
  8. 1 Norbert Jan Krajczy
    9 599 (11,55%)
  9. 3 Antoni Jacek Konopka
    2 914 (3,51%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Artur Wojciech Banasiak
    2 192 (2,64%)
  2. 3 Krystyna Górska
    737 (0,89%)
  3. 7 Władysława Krystyna Wróbel
    224 (0,27%)
  4. 9 Mateusz Bolesław Śliwa
    351 (0,42%)
  5. 4 Jerzy Stanisław Pietraszko
    263 (0,32%)
  6. 5 Józef Łuczków
    472 (0,57%)
  7. 8 Joanna Magdalena Konieczna
    371 (0,45%)
  8. 6 Stanisław Wiesław Arczyński
    281 (0,34%)
  9. 2 Krystyna Wilk
    864 (1,04%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Bogusław Jerzy Wierdak
    5 339 (6,43%)
  2. 1 Piotr Jakub Wach
    7 261 (8,74%)
  3. 3 Izabela Ewa Spychała-Niedźwiecka
    1 262 (1,52%)
  4. 4 Jolanta Barbara Błaszczyk
    2 307 (2,78%)
  5. 5 Artur Jerzy Kowalski
    721 (0,87%)
  6. 8 Katarzyna Anna Warchał
    617 (0,74%)
  7. 9 Krzysztof Puszczewicz
    1 850 (2,23%)
  8. 7 Aleksandra Lucyna Pytlińska
    469 (0,56%)
  9. 6 Zbigniew Buczek
    868 (1,04%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Danuta Iwona Trzaskawska
    3 209 (3,86%)
  2. 1 Dariusz Paweł Byczkowski
    10 596 (12,75%)
  3. 2 Leszek Piotr Darowski
    2 552 (3,07%)
  4. 3 Martyna Barbara Nakonieczny
    3 647 (4,39%)
  5. 5 Mariusz Tomasz Litwinowicz
    1 008 (1,21%)
  6. 8 Barbara Zofia Błachut
    1 472 (1,77%)
  7. 6 Władysław Jan Kamiński
    1 642 (1,98%)
  8. 9 Edyta Peikert
    2 081 (2,50%)
  9. 7 Daniel Jan Potocki
    1 119 (1,35%)

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

kandydatliczba głosów

  1. 1 Michał Jan Maliński
    369 (0,44%)
  2. 2 Zbigniew Henryk Dzięgielewski
    160 (0,19%)
  3. 3 Dariusz Ludwik Czapkowski
    138 (0,17%)
  4. 5 Izabela Dominika Węgrzyn
    120 (0,14%)
  5. 4 Anna Wilska
    129 (0,16%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 5 Kamila Krystyna Rzońca
    418 (0,50%)
  2. 3 Alicja Pyziak
    1 252 (1,51%)
  3. 2 Maksym Jan Machnio
    1 370 (1,65%)
  4. 1 Robert Tistek
    1 615 (1,94%)
  5. 4 Michał Andrzej Welens
    163 (0,20%)
  6. 6 Mariusz Władysław Grad
    269 (0,32%)
  7. 7 Magdalena Monika Świętalska
    497 (0,60%)
  8. 8 Mateusz Paweł Małek
    491 (0,59%)
  9. 9 Ewa Piecuch
    854 (1,03%)

KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

kandydatliczba głosów

  1. 3 Jerzy Józef Fałat
    156 (0,19%)
  2. 4 Małgorzata Ewa Wojtas
    178 (0,21%)
  3. 1 Maciej Mariusz Krzyżowski
    182 (0,22%)
  4. 2 Dariusz Władysław Pyskaty
    213 (0,26%)
  5. 5 Sabina Elżbieta Jakubowska
    196 (0,24%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Gracjan Suduł
    493 (0,59%)
  2. 2 Anna Agnieszka Woś
    254 (0,31%)
  3. 3 Katarzyna Suduł
    120 (0,14%)
  4. 5 Patryk Suduł
    80 (0,10%)
  5. 6 Apoloniusz Rafał Bieluń
    43 (0,05%)
  6. 4 Jerzy Siembida
    111 (0,13%)
  7. 8 Andrzej Tomasz Konieczny
    245 (0,29%)
  8. 7 Anna Dziony
    129 (0,16%)

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Anna Magdalena Kycia
    148 (0,18%)
  2. 1 Piotr Wojciech Osiadły
    521 (0,63%)
  3. 5 Andrzej Adam Capała
    100 (0,12%)
  4. 3 Michał Michalski
    235 (0,28%)
  5. 4 Aneta Aleksandra Cisakowska
    141 (0,17%)

KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Lidia Władysława Kryczek
    27 (0,03%)
  2. 5 Anna Agnieszka Charęza
    202 (0,24%)
  3. 2 Sebastian Józef Bednarczyk
    123 (0,15%)
  4. 3 Tomasz Kacper Janik
    151 (0,18%)
  5. 1 Marzena Teresa Radoń
    124 (0,15%)

Baza wiedzy o wyborach samorządowych 2018

Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

Wideo

Quizy wyborcze. Przetestuj swoją wiedzę i zdecyduj, na kogo oddać swój głos!

Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

Najczęściej komentowane

Warto zobaczyć

Nowe autobusy w Toruniu WIZUALIZACJE

Nowe autobusy w Toruniu WIZUALIZACJE

Najczęściej czytane