Wybory samorządowe 2018

Wyniki wyborów 2018 do sejmiku województwa - lubuskie

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

miasto Gorzów Wielkopolski; powiaty: strzelecko-drezdenecki, gorzowski

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 5 Zofia Alicja Dajczak
    2 106 (2,30%)
  2. 8 Ewa Janina Rawa
    1 068 (1,17%)
  3. 9 Ireneusz Marian Madej
    2 426 (2,65%)
  4. 3 Leszek Józef Gajda
    1 718 (1,88%)
  5. 2 Elżbieta Teresa Płonka
    5 805 (6,34%)
  6. 1 Marek Tomasz Surmacz
    10 097 (11,02%)
  7. 4 Roman Dziduch
    1 436 (1,57%)
  8. 7 Marzanna Senger
    563 (0,61%)
  9. 6 Agnieszka Jadwiga Grochala
    1 130 (1,23%)

KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

kandydatliczba głosów

  1. 1 Monika Anna Twarogal
    488 (0,53%)
  2. 3 Irena Zofia Kołodziej
    253 (0,28%)
  3. 2 Mirosław Stanisław Przybylski
    119 (0,13%)
  4. 6 Jan Całus
    241 (0,26%)
  5. 4 Błażej Franciszek Kaczmarek
    209 (0,23%)
  6. 5 Julia Anna Aniśko
    194 (0,21%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Lech Jerzy Cabel
    867 (0,95%)
  2. 8 Teresa Wanda Chmielnik
    244 (0,27%)
  3. 4 Maciej Jakub Kuczyński
    328 (0,36%)
  4. 1 Tadeusz Jędrzejczak
    6 728 (7,34%)
  5. 9 Janusz Józef Malendowski
    169 (0,18%)
  6. 5 Elżbieta Mysona
    314 (0,34%)
  7. 6 Zbigniew Marian Włodarczak
    180 (0,20%)
  8. 7 Iwona Marzena Raksa
    199 (0,22%)
  9. 3 Katarzyna Anna Miczał
    321 (0,35%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Mirosław Marcinkiewicz
    3 671 (4,01%)
  2. 1 Jerzy Wierchowicz
    10 452 (11,41%)
  3. 3 Anna Synowiec
    7 719 (8,43%)
  4. 4 Hubert Edward Harasimowicz
    3 089 (3,37%)
  5. 5 Wiesław Pietruszak
    2 091 (2,28%)
  6. 6 Andrzej Cegielnik
    514 (0,56%)
  7. 7 Katarzyna Iwona Konaszewicz-Knobel
    559 (0,61%)
  8. 9 Marzanna Maria Surowiec
    1 561 (1,70%)
  9. 8 Danuta Szewczyk
    807 (0,88%)

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 4 Patryk Maciej Gniewa
    72 (0,08%)
  2. 2 Marta Katarzyna Drewniak
    437 (0,48%)
  3. 1 Michał Paweł Szmytkowski
    797 (0,87%)
  4. 5 Eugeniusz Rożek
    156 (0,17%)
  5. 3 Paula Iwona Bociańska
    168 (0,18%)

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

kandydatliczba głosów

  1. 4 Mariusz Marek Petecki
    64 (0,07%)
  2. 1 Maciej Filip Majchrzak
    558 (0,61%)
  3. 2 Aleksandra Tomiuk
    104 (0,11%)
  4. 3 Krzysztof Kościuk
    96 (0,10%)
  5. 5 Izabela Weronika Szymko
    155 (0,17%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

kandydatliczba głosów

  1. 7 Jan Daniel Piszczyk
    86 (0,09%)
  2. 1 Krzysztof Michał Łopatowski
    855 (0,93%)
  3. 6 Łukasz Paweł Jeżewski
    96 (0,10%)
  4. 4 Katarzyna Anna Subocz
    132 (0,14%)
  5. 2 Arkadiusz Kwilecki
    179 (0,20%)
  6. 5 Ewelina Subocz
    116 (0,13%)
  7. 3 Bartłomiej Zbigniew Łopatowski
    222 (0,24%)
  8. 8 Agnieszka Edyta Legan
    446 (0,49%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 3 Tomasz Piotr Saska
    396 (0,43%)
  2. 6 Sylwia Irena Chilińska-Wachowiak
    557 (0,61%)
  3. 9 Władysław Stolarski
    410 (0,45%)
  4. 7 Wioleta Alicja Biernacka
    605 (0,66%)
  5. 5 Franciszek Paweł Przybyła
    217 (0,24%)
  6. 1 Mariusz Karol Domaradzki
    2 138 (2,33%)
  7. 4 Mariusz Grzegorz Wójcik
    875 (0,96%)
  8. 2 Katarzyna Joanna Dombek
    983 (1,07%)
  9. 8 Marta Halina Pielech
    647 (0,71%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 3 Dorota Katarzyna Król
    875 (0,96%)
  2. 2 Witold Ludwik Dopierała
    640 (0,70%)
  3. 1 Artur Dariusz Groc
    920 (1,00%)
  4. 5 Edyta Wiczkowska
    355 (0,39%)
  5. 4 Dariusz Paweł Dobrowolski
    404 (0,44%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 6 Magdalena Bożena Rzeczycka-Więckowska
    410 (0,45%)
  2. 7 Helena Maria Guhl
    260 (0,28%)
  3. 9 Władysław Ryl
    674 (0,74%)
  4. 2 Wanda Elżbieta Szumna
    802 (0,88%)
  5. 1 Jan Świrepo
    4 335 (4,73%)
  6. 3 Jarosław Śliwiński
    803 (0,88%)
  7. 4 Bogusława Aleksandra Strojnowska
    879 (0,96%)
  8. 5 Jakub Karol Waloch
    653 (0,71%)
  9. 8 Zbigniew Tomasz Surma
    366 (0,40%)

Okręg 2

powiaty: świebodziński, sulęciński, słubicki, międzyrzecki

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Bogusław Motowidełko
    6 013 (8,11%)
  2. 2 Helena Hatka
    3 744 (5,05%)
  3. 7 Waldemar Kuzio
    453 (0,61%)
  4. 6 Maria Teresa Topolska
    773 (1,04%)
  5. 3 Grzegorz Grabarek
    2 384 (3,21%)
  6. 8 Józef Jan Stupienko
    1 631 (2,20%)
  7. 4 Zenon Fabianowicz
    1 531 (2,06%)
  8. 5 Monika Ewa Michalik
    1 291 (1,74%)

KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

kandydatliczba głosów

  1. 6 Dorota Magdalena Bogusz
    255 (0,34%)
  2. 7 Andrzej Krzysztof Jermaczek
    127 (0,17%)
  3. 4 Maria Lechert
    368 (0,50%)
  4. 5 Bartosz Tadeusz Kaczmarek
    254 (0,34%)
  5. 3 Adam Piotr Poholski
    195 (0,26%)
  6. 1 Tomasz Witold Aniśko
    798 (1,08%)
  7. 8 Mariusz Andrzej Musiał
    317 (0,43%)
  8. 2 Mirosława Anna Maliszewska-Kulikowska
    377 (0,51%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Maria Jaworska
    2 502 (3,37%)
  2. 2 Piotr Robert Jarmużek
    1 944 (2,62%)
  3. 7 Jacek Roman Małecki
    218 (0,29%)
  4. 4 Henryk Franciszek Czajkowski
    303 (0,41%)
  5. 8 Iwona Walczak
    1 429 (1,93%)
  6. 6 Karolina Iwanicka
    499 (0,67%)
  7. 3 Zygmunt Czesław Stupieńko
    1 113 (1,50%)
  8. 5 Tomasz Paweł Reszel
    492 (0,66%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 7 Agata Małgorzata Wdowiak
    1 303 (1,76%)
  2. 6 Halina Urszula Lebiedź
    553 (0,75%)
  3. 5 Irena Osos
    2 464 (3,32%)
  4. 4 Elżbieta Kozak
    1 445 (1,95%)
  5. 3 Franciszek Jamniuk
    2 131 (2,87%)
  6. 8 Bogusław Michał Zaborowski
    2 983 (4,02%)
  7. 1 Marcin Artur Jabłoński
    6 181 (8,33%)
  8. 2 Edward Jan Fedko
    5 536 (7,46%)

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Małgorzata Grażyna Pacholczyk
    156 (0,21%)
  2. 4 Katarzyna Rajkiewicz
    147 (0,20%)
  3. 3 Robert Paweł Wiśniewski
    215 (0,29%)
  4. 1 Bernard Krzysztof Łysiak
    478 (0,64%)
  5. 5 Patryk Marian Aniszkiewicz
    70 (0,09%)
  6. 6 Teresa Grażyna Cieślak
    399 (0,54%)

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

kandydatliczba głosów

  1. 1 Grzegorz Dariusz Rutkowski
    981 (1,32%)
  2. 4 Hanna Maria Lenart
    174 (0,23%)
  3. 3 Piotr Jan Szymański
    466 (0,63%)
  4. 5 Kamil Karbowski
    118 (0,16%)
  5. 2 Maria Opałka
    267 (0,36%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 8 Robert Paluch
    671 (0,90%)
  2. 5 Jerzy Sylwester Boguta
    525 (0,71%)
  3. 7 Grażyna Marzena Cejba
    483 (0,65%)
  4. 2 Dariusz Marek Lesicki
    598 (0,81%)
  5. 3 Ryszard Piotr Kapica
    659 (0,89%)
  6. 4 Gabriela Danuta Góra
    950 (1,28%)
  7. 6 Bogumiła Małgorzata Suchecka
    685 (0,92%)
  8. 1 Patryk Józef Lewicki
    3 107 (4,19%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 4 Szymon Prochera
    922 (1,24%)
  2. 6 Edward Jednoszewski
    775 (1,04%)
  3. 5 Małgorzata Jażdżewska
    481 (0,65%)
  4. 8 Robert Krzysztof Krzych
    1 341 (1,81%)
  5. 7 Leonard Artur Pietrow
    791 (1,07%)
  6. 3 Bogusława Gabriela Deptuch
    581 (0,78%)
  7. 1 Grażyna Dereń
    2 138 (2,88%)
  8. 2 Zbigniew Jan Kołodziej
    4 379 (5,90%)

Okręg 3

powiaty: żarski, krośnieński

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Bogdan Adam Bakalarz
    1 789 (3,18%)
  2. 4 Agnieszka Barbara Maj
    1 227 (2,18%)
  3. 6 Krzysztof Piotr Kichard
    270 (0,48%)
  4. 1 Tadeusz Ardelli
    5 365 (9,52%)
  5. 3 Krystyna Kaczmarek-Skóra
    1 512 (2,68%)
  6. 7 Wanda Janina Śpiewak
    1 159 (2,06%)
  7. 5 Krzysztof Józef Szymański
    912 (1,62%)

KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

kandydatliczba głosów

  1. 5 Urszula Gawlicka
    166 (0,29%)
  2. 3 Marcin Artur Przekota
    70 (0,12%)
  3. 4 Artur Mariusz Stokwiszewski
    113 (0,20%)
  4. 1 Alina Maria Rapacz
    1 565 (2,78%)
  5. 2 Marzena Katarzyna Wojtasik
    121 (0,21%)
  6. 6 Paweł Mateusz Wojtasik
    79 (0,14%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Bogusław Tadeusz Wontor
    2 101 (3,73%)
  2. 4 Beata Alicja Żychowska
    452 (0,80%)
  3. 2 Krzysztof Niekało
    995 (1,77%)
  4. 3 Rafał Rafalski
    1 485 (2,64%)
  5. 6 Alina Greta Izdebska
    326 (0,58%)
  6. 5 Krystyna Jessa
    214 (0,38%)
  7. 7 Mirosław Stanisław Bartnik
    383 (0,68%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 6 Beata Dowhan
    767 (1,36%)
  2. 1 Marek Cieślak
    4 086 (7,25%)
  3. 2 Grzegorz Świtalski
    1 826 (3,24%)
  4. 3 Radosław Zenon Sujak
    1 870 (3,32%)
  5. 7 Maciej Zbigniew Mroczek
    637 (1,13%)
  6. 4 Urszula Idja Grubizna
    1 598 (2,84%)
  7. 5 Sylwia Anna Werstler
    944 (1,68%)

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 5 Leokadia Snopek
    39 (0,07%)
  2. 1 Anna Gargul
    200 (0,36%)
  3. 4 Piotr Rosiak
    120 (0,21%)
  4. 2 Tomasz Kaczmarek
    453 (0,80%)
  5. 3 Ewa Janina Möhring
    35 (0,06%)
  6. 6 Jacek Kośmicki
    20 (0,04%)
  7. 7 Mateusz Szczepański
    98 (0,17%)

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

kandydatliczba głosów

  1. 2 Dariusz Artur Bujakowski
    177 (0,31%)
  2. 1 Arkadiusz Andrzej Piszczek
    346 (0,61%)
  3. 3 Magdalena Monika Matuszewska
    152 (0,27%)
  4. 4 Piotr Marek Cholewiński
    141 (0,25%)
  5. 5 Małgorzata Elżbieta Bednarczyk
    108 (0,19%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 4 Anna Aneta Marciniak
    261 (0,46%)
  2. 7 Kacper Kamyszek
    831 (1,48%)
  3. 6 Sławomir Muzyka
    933 (1,66%)
  4. 1 Łukasz Mejza
    8 140 (14,45%)
  5. 5 Bożena Teresa Kowal
    471 (0,84%)
  6. 3 Agnieszka Anna Lech
    626 (1,11%)
  7. 2 Wacław Jan Maciuszonek
    1 365 (2,42%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 3 Natalia Lucyna Zdónek
    356 (0,63%)
  2. 4 Katarzyna Janina Latkowska
    160 (0,28%)
  3. 2 Rafał Marek Szymczak
    798 (1,42%)
  4. 7 Piotr Marek Woźniak
    322 (0,57%)
  5. 6 Piotr Bartłomiej Bochański
    101 (0,18%)
  6. 5 Iwona Anna Szymczak
    261 (0,46%)
  7. 1 Maciej Andrzej Bułaj
    663 (1,18%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Gabriela Anna Fiedler
    530 (0,94%)
  2. 1 Anna Chinalska
    3 400 (6,04%)
  3. 7 Maciej Jan Szafrański
    379 (0,67%)
  4. 5 Małgorzata Bogumiła Szymańska
    319 (0,57%)
  5. 3 Iwona Agnieszka Czerepko
    1 215 (2,16%)
  6. 6 Andrzej Janusz Gembara
    749 (1,33%)
  7. 4 Zdzisław Franciszek Paduszyński
    536 (0,95%)

Okręg 4

miasto Zielona Góra, powiat zielonogórski

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Zbigniew Kościk
    9 838 (11,26%)
  2. 4 Roman Wiesław Badach-Rogowski
    707 (0,81%)
  3. 2 Kazimierz Łatwiński
    3 020 (3,46%)
  4. 3 Barbara Violetta Toroń-Fórmanek
    984 (1,13%)
  5. 5 Władysław Drozd
    848 (0,97%)
  6. 6 Bożena Kapusta
    1 421 (1,63%)
  7. 8 Ryszard Aleksander Kozakiewicz
    1 027 (1,18%)
  8. 7 Grażyna Teresa Czerwińska
    935 (1,07%)

KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

kandydatliczba głosów

  1. 1 Kajetan Żelech
    628 (0,72%)
  2. 3 Paweł Adrian Czechowski
    145 (0,17%)
  3. 6 Ewa Drewniak
    191 (0,22%)
  4. 4 Anna Izabela Aniśko
    128 (0,15%)
  5. 5 Jarosław Szpak
    350 (0,40%)
  6. 7 Władysław Salik
    63 (0,07%)
  7. 2 Magdalena Urszula Makowska
    223 (0,26%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 3 Jerzy Rzeźnik
    313 (0,36%)
  2. 1 Tomasz Paweł Wontor
    4 217 (4,83%)
  3. 2 Bogumiła Burda
    854 (0,98%)
  4. 4 Aneta Nina Sybis-Jeż
    460 (0,53%)
  5. 5 Zbigniew Władysław Cygański
    472 (0,54%)
  6. 6 Agnieszka Anna Boharewicz
    190 (0,22%)
  7. 8 Teresa Fedorowicz
    403 (0,46%)
  8. 7 Joanna Henryka Sobolewska
    237 (0,27%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Elżbieta Anna Polak
    21 431 (24,53%)
  2. 2 Aleksandra Mrozek
    2 157 (2,47%)
  3. 3 Sebastian Sylwester Ciemnoczołowski
    3 354 (3,84%)
  4. 4 Tadeusz Pająk
    2 026 (2,32%)
  5. 5 Alicja Makarska
    1 362 (1,56%)
  6. 7 Mirosław Jan Walencik
    948 (1,09%)
  7. 6 Krzysztof Seweryn Szymański
    734 (0,84%)
  8. 8 Mariusz Marchewka
    1 194 (1,37%)

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 6 Miłosz Zbigniew Galantowicz
    64 (0,07%)
  2. 4 Sławomir Pacholczyk
    44 (0,05%)
  3. 3 Emilia Agnieszka Piotrowicz
    144 (0,16%)
  4. 1 Adrianna Ruszkowska
    641 (0,73%)
  5. 2 Krzysztof Kaczmar
    259 (0,30%)
  6. 5 Anna Maria Szmytkowska
    120 (0,14%)
  7. 7 Adam Nowakowski
    110 (0,13%)

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

kandydatliczba głosów

  1. 1 Aldona Zaina Dajworska
    408 (0,47%)
  2. 3 Krzysztof Ostrowski
    217 (0,25%)
  3. 5 Agnieszka Janina Masternak
    84 (0,10%)
  4. 6 Artur Jerzy Kucharski
    175 (0,20%)
  5. 2 Beata Zofia Pachnik-Łodzińska
    245 (0,28%)
  6. 4 Kamil Przemysław Klimczak
    84 (0,10%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 7 Jan Janusz Rusak
    361 (0,41%)
  2. 4 Sławomir Lewicki
    304 (0,35%)
  3. 3 Lidia Gryko
    2 009 (2,30%)
  4. 5 Edyta Kazimiera Małoszyc
    348 (0,40%)
  5. 6 Dariusz Piotr Rączka
    725 (0,83%)
  6. 1 Wioleta Elżbieta Haręźlak
    6 342 (7,26%)
  7. 2 Krzysztof Ryszard Sikora
    1 215 (1,39%)
  8. 8 Robert Szczęsny Kubicki
    1 635 (1,87%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 2 Anna Teresa Kuna
    855 (0,98%)
  2. 1 Sławomir Kowalski
    1 573 (1,80%)
  3. 5 Adrianna Beata Bock
    299 (0,34%)
  4. 3 Grzegorz Jerzy Raźny
    418 (0,48%)
  5. 4 Józef Stefan Piwecki
    240 (0,27%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 6 Brygida Wróblewska
    581 (0,67%)
  2. 8 Jarosław Piotr Kubicki
    433 (0,50%)
  3. 1 Czesław Fiedorowicz
    4 415 (5,05%)
  4. 3 Bronisława Regina Grupa
    324 (0,37%)
  5. 2 Stanisław Myśliwiec
    566 (0,65%)
  6. 4 Stanisław Okopień
    863 (0,99%)
  7. 5 Anna Maria Łagoda
    281 (0,32%)
  8. 7 Tomasz Krzysztof Janik
    122 (0,14%)

Okręg 5

powiaty: wschowski, żagański, nowosolski

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Ewa Danuta Gancarz
    2 338 (3,08%)
  2. 2 Małgorzata Beata Paluch-Słowińska
    4 146 (5,46%)
  3. 3 Klaudiusz Balcerzak
    3 392 (4,47%)
  4. 6 Leszek Słomiński
    903 (1,19%)
  5. 5 Tomasz Klimek
    925 (1,22%)
  6. 8 Patrycja Janina Borkowska
    1 808 (2,38%)
  7. 7 Stanisław Zamiatała
    361 (0,48%)
  8. 1 Małgorzata Barbara Gośniowska-Kola
    7 691 (10,14%)

KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

kandydatliczba głosów

  1. 4 Justyna Woźniak
    453 (0,60%)
  2. 1 Adrian Jacek Muszyński
    591 (0,78%)
  3. 3 Iwona Banasik
    349 (0,46%)
  4. 2 Paulina Grabowy
    348 (0,46%)
  5. 6 Stanisław Małachowski
    137 (0,18%)
  6. 5 Roman Marek Wierzchosławski
    197 (0,26%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Zdzisław Tadeusz Goździejewski
    835 (1,10%)
  2. 2 Tadeusz Kąkalec
    845 (1,11%)
  3. 3 Maciej Kałuski
    570 (0,75%)
  4. 4 Emil Rau
    1 011 (1,33%)
  5. 5 Bogumiła Wilczyńska
    534 (0,70%)
  6. 6 Zofia Krystyna Zawadzka
    702 (0,93%)
  7. 7 Halina Molenda
    410 (0,54%)
  8. 8 Kazimierz Pańtak
    1 082 (1,43%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Grzegorz Michał Potęga
    5 672 (7,47%)
  2. 7 Elżbieta Felicja Dziża
    526 (0,69%)
  3. 6 Stanisława Ganczar
    1 113 (1,47%)
  4. 3 Ryszard Chodorowski
    1 535 (2,02%)
  5. 2 Bogusław Kazimierz Dytko
    2 493 (3,29%)
  6. 5 Regina Anna Drgas
    664 (0,88%)
  7. 4 Beata Laskowska-Trzeciak
    1 215 (1,60%)
  8. 8 Beata Katarzyna Kulczycka
    4 083 (5,38%)

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Łucja Smardzewska
    115 (0,15%)
  2. 4 Agnieszka Maria Mazurek
    287 (0,38%)
  3. 3 Michał Filipek
    254 (0,33%)
  4. 5 Zdzisław Snopek
    73 (0,10%)
  5. 1 Bogusław Stanisław Smardzewski
    334 (0,44%)
  6. 6 Dorota Halasz
    118 (0,16%)

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

kandydatliczba głosów

  1. 1 Henryk Jabłoński
    557 (0,73%)
  2. 2 Paweł Andrzej Sudnik
    213 (0,28%)
  3. 3 Monika Małgorzata Klimczak
    242 (0,32%)
  4. 4 Grzegorz Przemysław Miszczak
    149 (0,20%)
  5. 5 Bernadetta Aleksandra Kucharska
    154 (0,20%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 2 Andrzej Jacek Ogrodnik
    1 602 (2,11%)
  2. 6 Małgorzata Bożena Zubrzycka
    464 (0,61%)
  3. 3 Jarosław Tomasz Moryto
    1 445 (1,90%)
  4. 1 Sławomir Jan Kowal
    4 273 (5,63%)
  5. 4 Lilianna Dorota Kurek
    698 (0,92%)
  6. 5 Karol Piotr Jersak
    991 (1,31%)
  7. 7 Violetta Izabela Cichomska-Capińska
    441 (0,58%)
  8. 8 Henryk Ryszard Ostrowski
    778 (1,03%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 1 Konrad Wiesław Holc
    934 (1,23%)
  2. 2 Sebastian Zapolski
    901 (1,19%)
  3. 3 Aleksandra Monika Urban
    620 (0,82%)
  4. 6 Marek Bejenka
    243 (0,32%)
  5. 5 Kamila Zofia Holc-Janikula
    125 (0,16%)
  6. 4 Natalia Milena Otto-Majewska
    328 (0,43%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Elżbieta Olga Polak
    3 357 (4,42%)
  2. 1 Stanisław Tomczyszyn
    5 049 (6,65%)
  3. 4 Dorota Danuta Czajkowska
    552 (0,73%)
  4. 3 Józef Suszyński
    1 001 (1,32%)
  5. 6 Elżbieta Wicher
    404 (0,53%)
  6. 5 Urszula Stanisława Wityńska
    535 (0,71%)
  7. 8 Roman Edward Chudy
    1 165 (1,54%)
  8. 7 Anna Sylwia Komar
    553 (0,73%)

Baza wiedzy o wyborach samorządowych 2018

Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

Wideo

Quizy wyborcze. Przetestuj swoją wiedzę i zdecyduj, na kogo oddać swój głos!

Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

Najczęściej komentowane

Warto zobaczyć

Nowy smartfon Huawei w imponujący sposób wykorzystuje najnowsze technologie

Nowy smartfon Huawei w imponujący sposób wykorzystuje najnowsze technologie

Nowe autobusy w Toruniu WIZUALIZACJE

Nowe autobusy w Toruniu WIZUALIZACJE

Najczęściej czytane