Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady miasta Zgorzelec

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Armii Krajowej od nr 1 do nr 31 od nr 70 do końca, Bema, Bohaterów Getta, Boh. II AWP od nr 1 do nr 17, Bolesława Chrobrego, Brzozowa, Cienista od nr 1 - 2A, Czachowskiego, Daszyńskiego od nr 39 do nr 102, Dąbrowskiego, Domańskiego, Plater, Górna, Kilińskiego, Konarskiego, Kościuszki od nr 1 - 29, Krasińskiego, Krupińskiego, Langiewicza, Maratońska, Modrzewiowa, Okrzei, Parkowa, Partyzantów, Piękna, Piłsudskiego, Powstańców Śląskich, Pułaskiego, Sienkiewicza, Sportowa, Staszica, Stefana Batorego, Warszawska, Wąska, Wolności.

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA GRONICZA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Kazimierz Walotka
    305 (8,71%)
  2. 1 Rafał Wojciech Gronicz
    745 (21,28%)
  3. 2 Waldemar Woźniak
    701 (20,02%)
  4. 6 Wojciech Tomasz Grabarek
    93 (2,66%)
  5. 7 Dorota Wolska
    19 (0,54%)
  6. 8 Agata Renata Komicz-Scaramozzino
    53 (1,51%)
  7. 4 Anzelm Jaśkiewicz
    99 (2,83%)
  8. 5 Kinga Walasik
    69 (1,97%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 5 Piotr Krzysztof Laskowski
    40 (1,14%)
  2. 6 Krzysztof Marcin Zieleń
    16 (0,46%)
  3. 1 Agnieszka Olga Skonieczka
    456 (13,02%)
  4. 2 Paweł Piotr Starodub
    106 (3,03%)
  5. 4 Beata Aneta Jasińska
    38 (1,09%)
  6. 3 Jan Eugeniusz Bawół
    80 (2,29%)
  7. 8 Joanna Halat
    16 (0,46%)
  8. 7 Adam Zyśk
    18 (0,51%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 3 Oliwia Liro
    29 (0,83%)
  2. 2 Katarzyna Monika Kosowicka
    29 (0,83%)
  3. 6 Krzysztof Szyszka
    29 (0,83%)
  4. 1 Aneta Mazur
    390 (11,14%)
  5. 5 Adam Dariusz Bukiel
    18 (0,51%)
  6. 4 Izabela Małgorzata Garlińska
    41 (1,17%)
  7. 7 Grzegorz Szymański
    14 (0,40%)
  8. 8 Stefan Stanisław Żywiołek
    97 (2,77%)

Okręg 2

Banachiewicza, Bartolomeo Scultetusa, Bolesławiecka, Daszyńskiego od nr 1 do nr 38 oraz nr 106, Fabryczna, Groszowa, Henrykowska, Iwaszkiewicza, Kamieniarska, Karola Darwina, Kopernika, Kościuszki od nr 30 do końca, Księdza Jana Kozaka, Lubańska od nr 1 do nr 10 oraz od nr 13 do końca, Łanowa, Migdałowa, Miła, Muzyczna, Nadbrzeżna, Norwida, Nowomiejska, Ogrodowa, Olszewskiego, Plac Pocztowy, Plac Św. Konstantyna i Heleny, Poluszyńskiego, Prusa, Przechodnia, Romera, Struga, Szkolna, Śniadeckiego, Waszczuka, Wrocławska, Wróblewskiego, Wyspiańskiego, Żeromskiego.

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA GRONICZA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Nikolaos Rusketos
    465 (15,80%)
  2. 1 Dorota Baranowska
    521 (17,70%)
  3. 7 Ludwik Hładki
    181 (6,15%)
  4. 6 Marek Tadeusz Rudziński
    230 (7,82%)
  5. 3 Artur Ireneusz Mostowik
    168 (5,71%)
  6. 4 Beata Szostek-Bicka
    149 (5,06%)
  7. 5 Elżbieta Borkowska
    98 (3,33%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Danuta Mazurek
    511 (17,36%)
  2. 2 Jerzy Leon Żeleźniak
    109 (3,70%)
  3. 3 Krzysztof Piotr Jakubowski
    62 (2,11%)
  4. 5 Agnieszka Barbara Rogojsza
    37 (1,26%)
  5. 4 Tomasz Witkowski
    75 (2,55%)
  6. 6 Damian Roman Owsian
    32 (1,09%)
  7. 7 Magdalena Dobrochna Sztulberg
    66 (2,24%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 2 Adrian Sebastian Ziomek
    29 (0,99%)
  2. 3 Paweł Henryk Sroka
    46 (1,56%)
  3. 4 Sebastian Osóbka
    21 (0,71%)
  4. 1 Magdalena Wanda Pakuła
    87 (2,96%)
  5. 6 Joanna Konicka
    33 (1,12%)
  6. 5 Doris Monika Szczepańska
    23 (0,78%)

Okręg 3

3 Maja, Aleje Lipowe, Armii Krajowej od nr 32 do nr 69A, Boh. II AWP od nr 18 do końca, Broniewskiego, Chopina, Ciołkowskiego, Drzymały, Dzika, Energetyków, Graniczna, Henryka Wieniawskiego, Idzikowskiego, Karłowicza, Kołłątaja, Krańcowa, Krótka, Lubańska od nr 11 do nr 12 G, Łódzka, Moniuszki, Perłowa, Plac Jana Pawła II, Poniatowskiego, Psie Pole, Reja, Rubinowa, Słowiańska, Sybiraków, Szafirowa, Szajnowicza, Szmaragdowa, Szymanowskiego, Traugutta, Tuwima, Władysława Jagiełły, Zamiejsko-Lubańska, Żwirki i Wigury.

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA GRONICZA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jerzy Andrzej Cyburt
    279 (9,20%)
  2. 3 Marian Kałuża
    500 (16,48%)
  3. 4 Marta Magdalena Dziedzic-Wójcik
    256 (8,44%)
  4. 5 Ewa Motyka
    320 (10,55%)
  5. 6 Aneta Mrygoń
    78 (2,57%)
  6. 7 Andrzej Janusz Kozak
    179 (5,90%)
  7. 2 Krystyna Maria Komsta
    176 (5,80%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Mateusz Szczerbaty
    165 (5,44%)
  2. 1 Dorota Małgorzata Chitruń
    338 (11,14%)
  3. 4 Dominika Zofia Załuska
    165 (5,44%)
  4. 3 Tomasz Bogdan Śnieżyk
    125 (4,12%)
  5. 5 Dorota Katarzyna Ciszewska-Kotlęga
    23 (0,76%)
  6. 6 Marek Mirosław Obuchowski
    50 (1,65%)
  7. 7 Olga Karolina Marchel
    45 (1,48%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 1 Katarzyna Labentz
    103 (3,39%)
  2. 3 Gabriel Zarębski
    36 (1,19%)
  3. 4 Teresa Genowefa Iwanowska
    58 (1,91%)
  4. 5 Joanna Rogala-Nowakowska
    32 (1,05%)
  5. 2 Jacek Szymański
    80 (2,64%)
  6. 6 Marek Nikodem Łazarewicz
    26 (0,86%)

Okręg 4

Aleja Ujazdowska, Andersa, Baczyńskiego, Barbary, Boczna, Braci Gierymskich, Brandta, Chełmońskiego, Chmielna, Cienista od nr 3 do nr 10, Cmentarna, Cynamonowa, Czerwona, Duszy, Fiołkowa, Francuska, Gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego, Górnicza, Górnowiejska, Grota Roweckiego, Grunwaldzka, Gwarków, Gwiaździsta, Jaśminowa, Jesienna, Kochanowskiego, Konicza, Konopnickej, Konwaliowa, Kossaka, Kotsisa, Leśna, Letnia, Łużycka, Makowa, Malczewskiego, Matejki, Mickiewicza, Morcinka, Nad Kolejką Górską, Okólna, Okulickiego, Oliwkowa, Orzeszkowej, Plac Dębowy, Plac Kasztanowy, Plac Klonowy, Plac Najświętszej Maryii Panny, Podwale, Pogodna, Polana Brzozowa, Promienna, Radosna, Reymonta, Rolna, Różana, Rzeczki Dolne, Rzeczki Górne, Sikorskiego, Słoneczna, Słowackiego, Spacerowa, Spokojna, Srebrzysta, Strumykowa, Sulikowska, Szarych Szeregów, Sztygarska, Świetlista, Świętego Jana, Tęczowa, Tulipanowa, Turowska, Ułańska, Wesoła, Widok, Wiosenna, Wrzosowa, Wysockiego, Zacisze, Zapiecek, Zielna, Zimowa, Złocista, Żytnia.

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA GRONICZA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Ryszard Droszcz
    469 (14,96%)
  2. 1 Katarzyna Ewa Murmyło
    620 (19,78%)
  3. 6 Danuta Maria Haniszewska
    35 (1,12%)
  4. 3 Tomasz Marek Góral
    501 (15,99%)
  5. 5 Marcin Krzysztof Filozof
    179 (5,71%)
  6. 4 Rafał Krzysztof Malicki
    67 (2,14%)
  7. 7 Wioletta Arcimowicz
    102 (3,25%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Teresa Szpak
    365 (11,65%)
  2. 7 Wincenty Szyrwiel
    58 (1,85%)
  3. 3 Mateusz Kret
    71 (2,27%)
  4. 4 Miłosz Bąk
    40 (1,28%)
  5. 5 Ewa Wyspiańska
    138 (4,40%)
  6. 2 Radosław Roman Hempel
    180 (5,74%)
  7. 6 Monika Elżbieta Krzeszewska-Muzyka
    30 (0,96%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 3 Jolanta Jadwiga Rybotycka
    45 (1,44%)
  2. 4 Agnieszka Rozalia Marciniak
    29 (0,93%)
  3. 2 Aleksander Delijewski
    92 (2,94%)
  4. 5 Franciszek Czesnowski
    27 (0,86%)
  5. 1 Robert Walczak
    86 (2,74%)