Wygrana Energi Toruń w Gdańsku. Aż 31 punktów Nirry Fields

Energa odniosła kolejne zwycięstwo.
Energa odniosła kolejne zwycięstwo. Grzegorz Olkowski
Energa Toruń wygrała 79:67 wyjazdowy mecz z Sunreef Yachts Politechniką Gdańską Gdańsk. Katarzynki przeplatały lepsze momenty gry wyraźnie gorszymi, ale i tak zdołały zwyciężyć.

Początek sugerował, że torunianki czeka dość łatwe zadanie. Po pierwszej kwarcie Energa prowadziła bowiem 22:11 i kontrolowała sytuację. Niestety, w drugich dziesięciu minutach nasze zawodniczki prezentowały się już zdecydowanie gorzej i roztrwoniły całą wcześniejszą przewagę. Gdańszczanki, które do tej pory nie wygrały żadnego meczu, zwietrzyły szansę i objęły dwupunktowe prowadzenie.

Na szczęście po przerwie Energa znów zaczęła się prezentować lepiej, ale losy zwycięstwa i tak pozostawały zagadką niemal do końca. Jeszcze na nieco ponad 5 minut przed zakończeniem spotkania torunianki prowadziły tylko 3 punktami, jednak od tej pory w krótkim czasie zbudowały przewagę, która zapewniła im komfortową sytuację w ostatnich sekundach meczu.

Najskuteczniejszą zawodniczką w Enerdze była Nirra Fields, która po raz drugi w tym sezonie zdobyła ponad 30 punktów.

Sunreef Yachts Politechnika Gdańska Gdańsk - Energa Toruń 67:79 (11:22, 28:15, 16:24, 12:18)